Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

transport Bucuresti-Germania


Recommended Posts

Puteti sa-mi recomandati si mie o agentie de turism care face curse cu autocarul Bucuresti-Germania (Koln)? Va rog frumos! Biletele la un pret avantajos si transportul sa fie sigur! Voi ce folositi? Am gasit pe net: Atlassib si Eurolines, altceva? Va rog astept astept sugestii si ideii! Va multumesc frumos, Dea[si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa iti zic eu, ca le-am incercat pe toate...cei mai seriosi pana acum au fost Fa. Kessler, din Sibiu/Siegen, pleca in fiecare zi, sunt seriosi si punctuali. Intre timp insa s-au ieftinit si zborurile, de exemplu din/la Buc. cu Czech Air platesti cam cu 50-60 € mai mult pe avion, diferenta care se merita, avand in vedere imensa diferenta de timp, confortul etc...Daca te intereseaza cum sa dai de ei, da-mi un mail. Toate bune! Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa scriu si eu de Kessler, am venit odata cu ei, a fost cat se poate de bine. Am avut noroc sa fie autocarul doar jumate plin si langa mine nu a stat nimeni deci m-am lafait. Plus ca au ajuns la exact cat au promis.Dar nu ti l-am dat pt. ca nu cred ca pleaca de la Bucuresti. Dar e o firma buna, serioasa. Mirunda, zi aici de Czech Air, ca ne-ntereseaza pe mai multi orice chilipir. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine fetelor, va zic aici: www.urlaub-check.com www.rumaenien-reisen.de La a2a adresa ii gasiti si pe cehi, care zboara la si de la multe destinatii in RO/D. Kessler-ul merge pana in Bucuresti, acolo are capatul, stiu pt. ca acolo merg si eu. Pa! Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intimplare adevarata 48 de romani si-au rezervat loc la cursa Romania -Italia. Plecarea a fost pe data de 23 .10.2003.Ajung in vama la Bors pe 24.10.2003 dimineata. Pina aici toate bune si frumoase. Dintre cele 48 de persoane una se prezinta ca fiind de la garda finaciara,patronul autocarului este acuzat de evaziune fiscala,arestat ;pasagerii sunt pusi sa dea declaratii. Este ora 15 ,a venit si televiziunea ,pasagerii isi primesc pasapoartele si asteapta sa cada din cer un nou mijloc de transport. Dupa multe cautari se gaseste un microbuz cu un sofer milos care mareste taxa ca de, oamenii sunt obositi , stresati si alta varianta nu prea au.Intra din nou in vama si surpriza :li se pune pe pasaport stampila cu "anulat"si sunt intorsi din drum. Este 25.10.2003 ora 3 dimineata .Au mai ramas doar 19 calatori care nu se dau batuti.Intra in vama Nadlac .Surpriza.Aici nu au calculatoare, deci nu pot fi verificati si automat sunt intorsi din drum.Infrigurati,obositi ,nedormiti si nemincati aleg varianta finala- -trenul.Inca nu au ajuns in vama,continuarea v-o scriu pe la ora 9 dar ii framinta o intrebare:noi de ce am fost pedepsiti ? Nu suntem nici copii patronului autocarului, nici rudele lui si nici nu aveam cunostinta despre evaziunea fiscala de care se face vinovat. Noi am ales doar un mijloc de transport! cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...