Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

transport Bucuresti-Germania


Recommended Posts

www.transeuropa.ro Am citit pe un forum al romanilor din Germania ca sunt o firma de nota 10, soferi seriosi care se poarta civilizat,respecta graficul etc... Roaga fetele din Germania sa-ti dea adresa site-ului romanilor din Germania citeste acolo despre ei. Plus ca daca le accesezi site-ul au un operator cu care poti vorbi in direct. Eu vreau sa merg in Franta, in sud, dar ei nu merg incolo. Pupici si suuces, Gabriela si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost doar cu Atlassib sau Eurolines, prefer Europlines dar de multe ori mi s-a intamplat sa iau bilet(din Germania) pentru Eurolines si sa constat ca voi calatori cu Atlassib pentru ca au curse comune pe anumite trasee si fac prin rotatie. Indiferent de firma, graficul nu va fi respectat daca la vama sunt 30 autocare la coada iar vamesii controleaza un autocar pe ora. Pur si simplu n-ai ce sa le faci! Si mai depinde mult si de ceilalti pasageri, eu o data am calatorit cu un individ care la una din opriri s-a apucat sa joace jocuri la automat, nu s-a dat intors decat dupa ce soferii s-au dus dupa el(lumea era deja de 15 minute in autocar) si tot el a venit bombanind ca din cauza noastra(a pasagerilor) nu si-a putut continua jocul exact cand avea sansa sa castige. [neand]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am venit cu Kessler, desi a fost coada mare la vama, desi ne-au oprit vamesii intr-o parcare in Nürnberg si ne-au purecat toate bagajele soseta cu soseta, tot am ajuns exact la ora anuntata la destinatie.
quote:
Osolita Indiferent de firma, graficul nu va fi respectat daca la vama sunt 30 autocare la coada iar vamesii controleaza un autocar pe ora. Pur si simplu n-ai ce sa le faci!
Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
www.tarom.de 255 de euro dus-intors. atentie taro.de nu tarom.ro
Pretul este banuiesc fara taxe de aeroport - ajunge cam la 307 euro cu totul - daca nu ma insel! Cea mai ieftina optiune mi se pare cea oferita de www.volareweb.com. Sunt o companie noua - nu la fel de ieftini ca Ryanair - dar f. aproape de ei - si oricum au zboruri pt. Bucuresti si Timisoara - de la Venetia - incepind din noiembrie. Mie imi convin pt. ca am legatura tot cu ei din Frankfurt si plecat eu si Ilinca in ianuarie si intors peste o luna ma duce la 130 euro - fara taxe! Chiar daca mai sunt 100 euro taxe e cea mai ieftina si comoda alegere (la plecare se sta in Venetia numa´vreo 50 min. iar la intors vreo 4 ore)! Referitor la site-ul romanilor in Germania - nu stiu la ce se referea Gabriela, dar eu am gasit informatia de mai sus pe www.romanians-de.org. Drum bun si numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cristina30
Eu am fost de multe ori cu Tavi Tour din Siegen si a fost foarte bine. Cristina
Si eu tot cu ei.Am plecat din Bucuresti la 00:00 si am ajuns in Bonn (deci chiar aproape de Köln) in 34 ore. Mi s-au parut destul de buni, dar... eu nu am mai avut alte experiente de genul asta ca sa compar. Biletul costa, in decembrie 2002, 210 € dus-intors. Asta a fost tot ce am platit, nu stiu nimic despre taxe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.romanians-de.org./modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=43&postdays=0&postorder=asc&start=20&sid=803f619780104b7c5c1cf680015f79a4 Aici am citit toate comentariile , sper sa te ajute. Gabriela si baietii PS. Vezi ca asta e pag. 2, in prima gasesti mai multe despre transeuropa (acum sunt cam adormita, scuze)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult de tot fetele pentru raspunsuri. Pe mine ma interesa de fapt numai biletul dus Bucuresti-Koln, mai ieftin si cu o agentie serioasa, de acolo speram se ne intoarcem cu masina. Am mai gasit niste informatii despre Agentia Filaret. Stiti ceva despre ea? Inca o data mii de multumiri. Pupicei, Dea[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele stiti ce am aflat? Ca sa pleci cu autocarul pana in Germania iti trebuie pe langa asigurare, bilet dus-intors (chiar daca te intorci cu alt mijloc de transport) si VOUCHER SAU INVITATIE (ORIGINAL). Actele astea sunt obligatorii de 2 saptamani.[bang] Chiar nu mai am cuvinte! Dea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...