Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004(14)


Reliana

Recommended Posts

Lia, maaaare drepate ai cu Rromanica noastra! Ca sa "supravietzuiesti", trebuie sa te inarmezi cu putina "nesimtire", altfel esti calcat in picioare! Dar oare e normal asha??? Pupicei multi, cat despre Prisma, subscriu! (In week-end nu mai primesc nici un musafir!!![:D][:D][:D]) Ramonica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata burticutelor, Cori, la medicul unde merg eu este echo 3D si costa cam 800.000 din cate am retinut eu iar o echo morfofetala 500.000 daca vrei dupa masa o sa mai povestim. Ioana Co noi ne intalnim lunea si miercurea de la ora 5. In ceea ce priveste listuta pentru spital eu am auzit ca e neaparat nevoie de camasi de noapte. Una normal pentru timpul travaliului si inca 2 pentru perioada de dupa.Cica sunt medici care fac urat cand te vad cu pijama. Neaparat sosetute mai groase pentru ca o sa aveti frisoane si parca frigul vine de la picioare. Referitor la masarea sanilor, pentru ca sa nu facati rani dupa ce bebe incepe sa pape , sa va cumparati o crema GAMASTAN , este cea mai buna crema impotriva ranilor si este suportata forte bine si de bebe. Va pup si va doresc o zi minunata. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, Am vazut ca si tu ai pb. cu constipatia....ce faci contra ei?? :) Eu de vreo 2 luni iau sirop Lactuloza (15 ml/zi), dar vad ca in ultimele zile nu mai ies afara nici cu asta.....[consti] Oare supozitoarele cu glicerina sunt contraindicate?? Tu ce folosesti??? Help, ca innebunesc!! :))) Sanatate! Ven si [bibe] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris, ma intereseaza si mai povestim azi dupa-masa la cursuri. La acel Dr. Micu Romeo mergi si tu? Ven, in legatura cu conctipatia si eu am avut probmele mari: am luat supozitoare cu glicerina si acum sunt fericita!!!!! (trebuie sa stai cu supozitorul cam min si pe urma mergi sigur)!!!! Va doresc o zi SUPER! Corina si bb Bogdan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori , si eu merg tot la Dr. MICU , am scris mesajul chiar foarte dimineata si nuami acum am reusit sa-l transmit.Daca vrei cand merg la dr. il intreb daca poate sa-ti faca o echo 3D. Ven magazine cu hainute mai este unul in p-ta Mihai viteazul , aproape de cinema Republica (este vechiul magazin cu hainute pt. bb de pe vremea lui Ceausescu), si de carucioare si de restul eu am intrat la mag. chinezesc si spre surprinderea mea am vazut caruciare f. frumose la preturi acceptabile. si asa cum a zis Cori in P-ta Marasti mai gasesti multe magazine cu hainute pt. bb. Va pup si va doresc o zi buna. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven,sa stii ca si pe mine m-a chinuit constipatia pana acum, dar de vreo cateva zile o rezolv in felul urmator: seara, pe la 6-7 mananc vreo 10-15 prune uscate, iar dimineata cand ma scol, treaba se rezolva de la sine. Eu am noroc ca imi si plac foarte mult prunele uscate si sunt bune si pentru ca au un continut crescut de fier. Pupici, Andra si bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, in general m-am ferit sa iau medicamente. Prefer fulgi de cereale (Plafar) in lapte, iaurt, ciorba/supa; apa plata multa; fructe etc. Dar, dupa cum vezi, nici asa nu sunt prea fericita. Se pare ca, in perioada asta din sarcina, problema se manifesta mai acut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, Trebuie sa merg azi in piata sa-mi caut prune!!! :) Musai! Lia, eu mananc ZILNIC supa, iaurt activia, cereale cu lapte dimineata, fructe (fara banane [bang]) si tot degeaba....... Tot ce ma ingrozeste e ideea ca de la atata scremut (scuzati expresia :)), sa nu fac hemoroizi.......mi-e groaza de chestia asta.......NU VREAU!!! :)))) Mersi de sugestii oricum!!! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor - ma puteti ajuta cu un nr de telefon de la cabinetul dr Marcel MOISA - am inteles ca Andra a mai mers ? As vrea sa merg sa imi fac o echo normala - la CMU costa 1.300.000 si parca nu as da atatia bani. Este destul de urgent - as vrea sa merg maine si Adriana mi-a spus ca are program doar joi si luni. Plus ca daca as merge maine, m-as intalni si cu Adriana acolo [:D] Va pup, Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...