Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004(14)


Reliana

Recommended Posts

Adriana, camera lui bb am zugravit-o in alb. M-am gindit ca toate vor fi colorate: patutul, dulapiorul, covorul, lustra si ce alte prostioare ii mai iau, si nu vreau sa iasa prea incarcata camera. Si ii las lui bucuria sa deseneze pe pereti cind va descoperi creioanele colorate. Ca si noi am desenat. Eu ma simt bine, doar ca mi se umfla picioarele, am si stat cam mult in picioare. Miine ma duc la echo, am emotii ca n-am mai facut echo de la 20 saptamini cind mi-a zis ca e baiat. Sper sa nu se razgindeasca in privinta sexului. Oricum bb e zburdalnic rau de tot, se zbintuie toata ziua, azi a fost mai cumintel, se pare ca mai doarme si el o data la citeva zile [:D]. Pupici, ma duc sa [nani] Diana - 30 saptamini Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara fetelor, Dumnezeule, nu am intrat pe site 2 zile si voi ati ajuns la pagina 9, cap.14? Sunteti extraordinare! Andra, am vazut ca ai fost la Cantacuzino sa-ti refaci cele 2 analize! Cat de des le faci? Referitor la Prisma, credeti ca mai gasiti ceva pe acolo? Bafta! Oricum, poate ne informati si pe noi, cele care nu putem alerga prin oras! Of...Asta este! BB sa fie sanatos si noi pe langa, nu? Pupici Georgy (30 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna burtici mai multe amanunte daca doriti despre ce aveti voie si ce nu la municipal o sa va dau dupa ce nasc sapt viitoare (sper) ca azi la control mi a spus ca bb nu are nici un gind pt sapt asta.insa stiu sigur ca poate asista sotul la nastere(normala),in unele cazuri si la cezariana,in sala de travaliu nu te lasa cu pijama sau camasa de acasa. lucrusoare de bb dragute si ieftine mi a spus cineva ca se gasesc si in flora(in spate la casa presei libere),puteti sa treceti si pe acolo ca va este in drum. va pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragi burtici nu prea mici!! Da' stiu ca ieri a fost activitate intensa pe forum la subiectelul nostru. Se pare ca nu ne mai ajunge un topic de 10 pagini ptr o saptamana!!! Noi suntem veseli in dimineata asta, ne zbenguim de cand mami s-a trezit, ba chiar o impungem cu niscai' manute sau picioruse prin vezica. Pana acum doar il simteam pe bebe cand tragea sutulete, acum chiar ma loveste si ma doare, dar eu tot ma topesc dupa fiecare miscare a lui. Astept vesti de la voi, Andra-[gravi]in sapt 28 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !!! Noi am avut o noapte tare dragutza [bang] Ne-a durut capul si am stat la TV pana la ora 02.00 dupa care mi-am pus o caciula pe cap si am adormit [nani]. Noroc ca toaleta nu m-a solicitat ca altfel am dormit asa ca iepurele - plus ca la un moment dat a venit si Andrei sa doarma cu noi. Dimineata radea (in somn) in hohote [:-)))] Georgy - eu imi repet analiza Listeria o data pe luna (insa acum cred ca am sa o mai fac o singura data in ianuarie, cand imi repet toate analizele ptr ultima data) si acum mi-am repetat si Toxaplasma IGG - am avut valoare f mare - spunea dr - 0.9600 si ceva. Oricum vedem noi miercuri 5.11 ce rezultate ne ies - sper sa fie totul bine. Ramona - Daniel nu mi-a luat inca ciorapi de la ROCOCO, sper sa imi cumpere astazi si maine va spun ce si cum. Ce ma bucur sa vad ca voi aveti camera ptr copil - noi cu Andrei nu am avut aceasta bucurie - stand intr-o garsoniera - iar acum, bb va sta cu noi pana se face putin mai mare, dupa care va sta cu fratele lui in camera. Aseara a fost prima data cand l-am simtit pe bb cum a sughitat - era simpatic !!! Noi ne bem cafelutza - cu cofeina - ca aici la servici nu au decofeinizata, si va asteptam la vorbe. Pana la urma unde a ramas ca mergem ? PRISMA ? Voi la ce ora v-ati gandit sa plecam ? Eu as vrea ca undeva pe la 10.00 sa ne intalnim - daca nu si la 9.30. Acum, in functie si de voi - insa eu ma gandesc ca pana ajungem, pana ne uitam si pana mai stam de vorba [invazie] sa putem ajunge inapoi undeva pana in ora 14.00. Ce ziceti ? Pupici [pup], Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca doriti puteti citi aici despre concediul de sarcina si lauzie : http://www.desprecopii.com/INFO.ASP?id=247 Este interesant :-) Pup, Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burtici, Am ajuns si noi la birou. am avut o noapte cam agitata, nu am dormit bine. am mincat tirziu pe la 22.30 si am avut un gogoloi in piept toata noaptea. Andruska cum iti dai seama ca BB sughita? Eu sunt de acord sa ne intilnim pe la 9.30-10.00 sa avem timp. Layla-cu BB "Dulci" de azi 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de bagajul ptr spital: Un burete sau o compresa pentru fata. Un burete natural este mai putin aspru decit un burete sintetic. Ulei de masaj - sau un lapte de corp (body-milk) cu care partenerul dvs va poate masa Un strugurel de buze poate fi de folos pentru momentele in care vi se usuca buzele - intre contractii O pereche de sosete - impotriva senzatiei de rece la picioare din timpul contractiilor Ceva de mincare: niste biscuiti sau niste covrigei uscati ...(liliput), un suc de fructe, o fructa - doua - banane ...ginditi-va si la parterul dvs...si lui o sa i se faca foame... Aparatul de fotografiat - sau/si camera video O oglinda cu miner - daca doriti sa vedeti cum se naste copilul dvs. Unele spitale au oglinzi totusi. Agrafe de par sau ceva de strins parul in caz ca aveti par lung Tampoane de menstruatie...(sangerarea va fi destul de intensa .... pentru imediat dupa nastere puteti folosi in acest scop chiar niste pampersi...) Un sapun, un prosop, un pieptene, periuta de dinti, pasta de dinti, sampon O lotiune de fata cu care sa va racoriti fata dupa nastere si un deodorant Un casetofon cu casti si o caseta cu muzica preferata _ ceva optimist evident.. Un tricou larg pentru nastere Camasa de noapte cu nasturi in fata (in vederea alaptarii) pentru dupa nastere Un capot... Un sutien de alaptat - cu deschizatoare in fata Chiloti de schimb (aceaasi marime din timpul ultimelor luni de sarcina...) Niste slapi sau papuci de casa Ceva de strins in mina in timpul contractiilor - mie mi-a fost foarte utila o bila de cauciuc "antistress" Ceva de citit/reviste in cazul in care veti petrece citeva zile in spital Agenda cu numerele de telefon importante Cartela de telefon si eventual niste monezi ... Pentru copilas: citiva pampersi - marimea nou nascuti-newborn, servetele umede de sters la fundulet, un maiouas-body (marimea 59), hainuta pentru deasupra, caciulita (nou nascutii trebuie sa stea cu caciulite pe capusor), 2 paturici. In cazul in care va veti intoarce cu masina, in unele tari este obligatoriu ca cei mici sa fie pusi in niste scaunele speciale de masina. In acest caz, puneti-l alaturi de acest bagaj pentru spital. Eventual un caiet si un pix in care sa notati primele impresii din viata de mama. Veti fi plina de impresii si de un sentiment unic de fericire! Astazi ne-am inceput ziua facand "sapaturi" !!! Sper sa fie de folos ptr toata lumea !!! Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Layla - sughitiul este ca un tresarit/miscare a lui bb care se repeta la intervale regulate de timp. Matei a sughitat ieri de 3 ori [mamica]. O zi buna tuturor, Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...