Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004(14)


Reliana

Recommended Posts

Buna dimineata, fetelor! Pt. mine nu e prea buna. Am fost la Elias, la dr.Cristian (f.draguta); vestile sunt cam asa: am colul scurt, bebe loveste jos, nu-efort, nu-nimic, luni-internare urgent!!! No-Spa 2/zi, Alilestrenol 4/zi. Bun. Dar ce fac pana luni, ca a intrat o spaima in mine de nu va pot descrie?! Mi-a mai zis ca e cam tarziu pt. cerclaj. Of! O sa rezist, oare, pana luni? Mi-e tare frica pt. bebe. Am sa intru acum sa caut toate informatiile despre col scurt in luna 6 si apoi revin sa mai vorbesc cu voi. Va pupicesc si sper ca sunteti toti sanatosi tun!!! Lia, 27 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata burticetelor, Vai ce harnice ati fost ieri dupa masa. Imediat ajungem la capitolul 15 cred ca tindem sa batem un record pe forum. Noi suntem bine si foarte zburdalnici de dimineata dar mami e cam somnoroasa azi si sper sa-i treaca cat mai repede. Cori- ieri de la cursuri am uitat sa luam revistele alea despre alaptare sa le xeroxam. Dar oricum dupa ce am stat toata ziua in fund la servici si de acolo mi-am mutat fundu in sala la curs , crede-ma ca nu mai aveam rabdare si abia am asteptat sa plec acasa desi ce s-a discutat a fost f. interesant. La un moment dat ma gandeam ca d-na doctor o sa creada ca m-am plictisit. In ceea ce piveste nasterea sa va spun drept optez pentru o nastere normala dar cu anestezie epidurala.. Am citit cat de mult conteaza sa nasti normal. Ei in cazul unor complicatii normal ca nu o sa ma opun operatiei cezariene Cori a nascut prietena ta? Va pup si va doresc o zi minunata Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burtici, Ca de obicei sinteti foarte harnicute la scris! Si bebita mea este foarte activa, iar miscarile ei le simt pe zi ce trece tot mai puternic. Andruska, cum a fost dupa cezariana? la cit timp ti-ai revenit cit de cit, in sensul ca puteai sa faci o parte din lucrurile zilnice? Eu l-am nascut pe Patrick normal cu epiduriala si am avut 2 rupturi nu prea mari, normale si probleme destul de mari cu hemoroizii, deabia dupa 2 saptamani a mers ceva mai bine, si vreo luna pina sau mai dus atele de la cusaturi, asa ca dureri au fost oricum. Pentru ca bebita mea este un pic mai mare pentru virsta ei aproape ca sint hotarita sa optez pentru cezariana, indiferent de ce-mi va spune doctorul, ca e al doilea copil, ca va fi mai usor etc. Eu aici aproape ca nu am nici un ajutor(soacra mea sper macar sa aibe grija de Patrick cit voi fi in spital) si mi-e frica de eventuale rupturi prea mari sau alte probleme la nastere, Patirck e inca destul de mic si are nevoie de mine la fel ca surioara lui, si cum sint constienta de ce ma asteapta dupa..... Si celelate fete care au mai nascut prin cezariana poate imi puteti da un sfat indiferent de pro sau contra. Ce bine de voi ca va puteti intilni si merge impreuna la cumparaturi. Lia, mult curaj, sanatate tie si mai ales lui bebe!!!! toate cele bune voua si bebelusilor narcisa 26 saptamani & bb Patrick 1 an si 4 luni http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=narcisa si http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=269&cid=806
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticutze! Cris, ieri am avut parte de un spectacol, daca pot sa-l numesc asa in toata regula: am asistat (de la distanta, e adevarat) la nasterea prietenei mele (dupa ce am iesit de la curs am mers impreuna cu Cristi sa vedem ce face). A fost ceva extraordinar!!!!!! I-a fost cam greu (a stat pe masa in sala de nasteri 2,5 ore) si a nascut o fetita frumusica foc de 3,8 kg si 56 cm, dragutica, dragutica!!!!!!! M-am cam inspaimantat de ce am vazut (poate pt ca nu am vazut niciodata o nastere normala decat pe Discovery)dar dupa cum am vazut tot chinul are o rasplata imensa - cand si-a vazut puiutul a inceput sa planga in hohote! Asa m-am emotionat si eu...... Sa-i dea Dumnezeu sanatate ei si fetitei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia stai linistita ca si eu am avut asa ceva cu Andrei si am stat f bine fara cerclaj. Mai mult decat atat, Matei misca fffff jos - sa zic undeva in zona operatiei cezariene de la Andrei - si ma doare de mor dar cum stau in PAT totul se calmeaza. Nu iti face probleme ca o sa fi bine si tu bb - ai sa vezi. La ultimul control si mie mi-a spus ca am colul scurt...si dupa cum vezi suntem bine INCA. Te pup, suntem alaturi de tine si spune-mi daca ai nevoie de ORICE...de aceea suntem aici, nu ? Iti tin pumnii stransi si ai sa vezi ca totul o sa fie bine !!! [bis] Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corrydo - sa ii traiasca fetita prietenei tale - maricica margica !!!! Hai ca mi s-a facut pielea gaina pe mine !!!! Narcisa - eu nu stiu daca sunt un bun exemplu ptr exemple de cezariana, de ce spun asta: eu am facut cezariana dupa 30 de ore de travaliu asa ca iti dai seama cum erm: stoarsa si fara chef de nimic. Doar cand mi-au adus pisoiul ptr prima data, m-am emotionat si am plans. Recuperarea a fost f grea - abia la o luna puteam sa fac cate ceva in casa. Eu am facut si un hematom intre vezica si uter - de la sonda urinara...asa ca...ROZ nu a fost deloc INSA am fost f bucuroasa ca Andrei a fost sanatos si nu am avut probleme cu el. Trebuie sa fug, la sedinta... cu toata echipa de vanzari [:)] Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru'mana, Andruska! M-a podidit si plansul. Multumesc mult, fetelor, pt. incurajari. As vrea, dupa orele 13-14 sa ma invoiesc, la fel si pt. maine, ca sa stau mai linistita acasa. Simt ca sunt intr-o ceata totala. Colegii tot imi spun c-ar fi mai bine sa intru in prenatal dupa ce ies din spital, ca sa nu risc nimic. Nici nu vad pe unde calc. Am gasit o gramada de informatii pe Google despre incompetent cervix, dar nu mai am rabdare sa citesc amanunte. Va pup, astept sfaturi, saru'mana. Lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori, sanatate multa prietenei tale si fetitei. Cred ca ai fost emotionata pentru ca asa ceva nu se intampla in fiecare zi. Lia puiule, sa asculti sfatul medicului si sa nu faci nici cel mai mic efort. Nu trebuie sa te sperii ca nu-ti face bine nici tie nici bebicului. Ai rabdare pana luni si nu te speria.Daca era foarte grav sigur te interna de azi in spital si nu astepta pana luni. Multa sanatate tuturor. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...