Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004(14)


Reliana

Recommended Posts

Hello [biz][biz][biz]! Am revenit cu un dor nebun de a va scrie, dar chiar am fost in medical de miercurea trecuta...bronsita. Tuseam de-mi venea sa fac pp pe mine la propriu, m-am mutat in sufragerie sa nu-mi scol "puii-sot+Stef" cu tusea mea. N-am luat antibiotice, ci doar tratament homeopat( avem noi o dr-ta cu leacuri din astea care culmea...ajuta...iei bilute dulci si te faci bine), sirop Stodal, si Bioparox, iar acum sunt incomparabil mai bine. V-am citit romanul de saptamina trecuta. Sa le punctam: eu sufar de reversul constipatiei, merg la buda de 2-3 ori dupa cafeaua de dimineata, cred ca din cauza Pregvit-Zinc, care contine fier, iar pe mine fierul nici gind sa ma constipe.Si mie mi s-au umflat picioarele destul de tare, arata ca niste pernite....miinile mai putin, oricum nu port decit verigheta... si m-am bucurat cind mi-am pus cizmele ( eu le zic broastele). Am negociat cu al meu sot numele bb-ului. Daca e baiat e Tudor, iar daca e fetita o va chema cum vreau eu- adica Daria.... cred... ii place si lui si cica.. nu se pricepe la nume de fete... diplomat sot mai am..nu? Iar pe bb abia daca l-am simtit caci tuseam continuu,(imi tremura burta si-o tineam cu amindoua miinile,) iar cind se linistea si burta mea, abia de atipeam si eu ...si bine c-a trecut. Deocamdata[pup][pup][pup][gravi](27-cred-am pierdut sirul? DNP -27.01.2004) Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andra, "La multi ani", sa fiti fericiti impreuna, doar armonia sa domneasca in casa voastra si bb-baietzel sa va aduca numai fericire si bucurie! MI-AM REVENIT!!! Daca sunt putin mai serioasa, imediat sunt intrebata dc. ma simt rau...darmite' sa am ochii tristi si privirea pierduta??? Eu am deja 10 ani de cuplu si 7 de casnicie...si cu suisuri, si cu coborasuri...asha e viatza! Dupa nori intotdeauna rasare soarele... Ei, ce ziceti, de sambata - excursie la Prisma???[:D] Daca suntem mai multe, ne dam idei, mai vedem ce si cum... De una singura, ma uit la lucrushoare pt. bb-i cum se uita Rottie-ul meu la cuptorul cu microunde! Ra(sapt. 28)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OAAAAU ce vorbarete ati fost pana la ora asta! Ma bucur ca sunteti bine. Noi ne continuam "sejurul" la Pantelimon. Nu stiu de ce dar nu ma mai satur de somn de vreo 2 zile. Parca ma dor toate oasele si muschii. Dar suntem ok. A trecut repede weekendul. Adriana Arturicii continua meciurile. Daca sta cuminte cel din dreapta, se zbenguie cel din stanga si-l trezeste si pe celalalt. Sunt tare haiosi. Andra Cu siguranta nasc prin cezariana. Sunt mari riscurile unei nasteri normale a gemenilor. Eu am facut o carutza de eco, le-am pierdut nr dar am trecut de 10 (2 din ele 3D). Asa a fost sa fie. Numai in spital mi-au facut 4. Multumim pt lista! Lunga ce-i drept dar . . .atat de adevarata! Lavv Mie inca nu mi s-au umflat picioarele/mainile. Cateodata ma dor f tare picioarele (eu stau 95% din timp in pat) dar folosesc Lioton gel cand mi se intampla si ma lasa durerea. Lioton mi-a fost recomandat in spital pt muschii meu bombardati cu injectii. Ra Am citit si eu despre masajul sanilor. Foarte hotarata m-am apucat intr-o seara sa-l "exersez". Dar m-a apucat durerea de burtica. Nu stiu de ce dar m-am spriat si m-am lasat de exercitiul asta. Mie au inceput de vreo sapt sa-mi curga sanii. Vi se intampla si voua? Daca pana acum o sapt mancam doar pt ca trebuia, acum mi se face foaaaameeee destul de des. Pana acum o banana ma satura dar acum nu mai e suficienta decat pt vreo ... jumatate de ora. M-am cantarit ieri. M-am ingrasat 9 kg. Voi cum mai stati? Sa aveti o zi frumoasa, Ioana si "Arturicii - sapt 27" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, stai cumintzica in spital, atat timp cat te simti bine si esti sub supraveghere medicala, e OK. E adevarat ca nu e ca acasa, insa dc. esti ca mine (fara stare, adica), atunci gasesti cate ceva de facut si nu e f. bine! Eu am citit de masajul sanilor, insa se pare ca tb. insistat pe sfarcuri (asta nu stiam), pentru ca in cazul in care ele nu sunt formate, sa se intample asta pana la nastere, pt. a fi mai ushoara alaptarea. Inca nu am nici un fel de scurgeri, doar ce s-au mai marit nitzel.(Doamne, de-ar ramane asha![:D]) Pupicei si cand mergem in Prisma (daca mergem) ne gandim si la tine...Ar fi frumos sa vii si tu! Sa poti, adica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ramonica! Ma bucur mult ca ti-ai revenit [flo]. Incearca sa nu te mai necajesti si sa tii fruntea sus tot timpul (e greu). Totul se rezolva, orice problema are o solutie, mai ales daca ne gandim mai des la Doamne-Doamne si mai spunem si o rugaciune cat de mica in gand. Daca nu intervine ceva, merg sigur sambata la Prisma, ca sa stam linistite ca am prospectat si locatia asta. Daca nu se leaga nici de data asta, poate ne vedem la pizza la Tip-Top (sedinta nr.2 [grup]?). Andra, la multi ani [cina2], multa fericire, pace si intelegere, sa fiti sanatosi si sa va ajutati unul pe altul in orice moment mai mult sau mai putin greu. Sa aveti parte de bebei frumosi si sanatosi, care sa va implineasca toate visele! Felicitari pt casa proaspat zugravita! Salve, Misa! De care cafea bei, cu sau fara cofeina? Asa ma bate gandul sa trec iar pe cafea cu cofeina[cafea], ca poate-poate... Ai grija de tine si de bebe din burticuta cu tusea asta, ca si eu am patit-o acum cateva saptamani si stiu cum e. Sanatate multa! Daca numele bebeilor le-am stabilit cat de cat, cand facem botezul? V-ati gandit la nasi sau ii aveti deja? Daca nastem in ian/feb, cand putem sa-i botezam? (de exemplu, prietena mea care a nascut pe 30 sept. va face botezul lui bebe in noiembrie; a zis ca asa e mai bine, ca bebe e cam agitat). Noi suntem cam aerieni la capitolul asta. Voi ce parere aveti? Pupicei, Lia [gravi] 26
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, M-am intors din plimbarica destul de lunga si am citit pe nerasuflate ce-ati mai scris. Andra, la multi ani, sa fiti fericiti si sa va iubiti toata viata ca in prima zi!!! Aveti deja ceva anisori. Sper sa ne invitati la nunta de aur[;)]! Ramona, imi pare tare bine ca ti-ai recapatat tonusul. Abia astept sa ne cunoastem sambata[flo]. Am auzit si eu despre chestia cu sanii si sfarcurile, dar nu prea stiu cum se face. Ii urez multa sanatate surorii tale si un bb linistit si mancacios. Sa va povestesc. Am fost la Expo Construct, in Militari si am vazut un stand mare, mare cu mobila de la Far Est. Aveau o camera pt. bb, f.f.f. frumoasa (in total cam 11 milioane)cu patut, masa de infasat+ sertare+etajera (o chestie unitara), dulapior de hainute, in culori f. frumoase si cu un design reusit. Au f. multe modele frumoase de bucatarii, dormitoare, biblioteci. Daca aveti nevoie de asa ceva merita sa treceti pe acolo. Azi am primit si un catalog gratuit de la babycomfort. Nu am apucat sa ma uit pe indelete inca. Puteti sa vi-l comandati si voi de pe site-ul lor, la www.babycomfort.ro. Mai vorbim. pupici. Adriana [gravi]in 25 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, Andruska multumesc si eu pt. lista, poate gasim o lista si cu ce ne trebuie noua mamicilor la spital. am si eu o intrebare camasa de noapte sau pijamele cu pantalon? Lia mi-am facut analizele de rutina: singe, urina, sper sa iasa bine. eu am plecat de la inceputul sarcinii cu anemie drept pt. care am luat FE de la inceput. La eco merg saptamana viitoare. Cris: am inteles de la dr. si am citit si eu ca BB se intoace prin luna a 7-a, de aceea saptamina viitoare cand o sa fiu in saptamana 31 trebuie sa vedem daca s-a intors. sunt unii copii care nu se intorc decat inainte de nastere. Layla -cu BB "Dulci" 29 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc mult pentru urari si va doresc si voua tot ce este mai bun intr-o relatie de cuplu:intelegere si toleranta. Mie Dumnezeu mi-a dat un sot bun, care acum mai mult decat oricand, ma ajuta si ma intelege. Aproape ca nu-mi vine sa cred cat de mult l-a maturizat ideea ca vom avea un copilas! Si eu eram asa de sceptica la inceput gandindu-ma ca poate va trebui sa cresc doi copii, nu unul!(unul era chiar el- sotul). Pupici, Andra- [gravi]in sapt 27 & bebe baietel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia referitor la botez, avand in vedere ca la anul Pastele pica f. devreme pe 11.Aprilie, se va intra in post prin februarie, asa ca botezul il vom face in februarie inainte de Post. Sunt de acord cu propunerea ta daca nu mergem la Prisma sa ne vedem la piza. Andra 28 "La Multi Ani" si casatorie fericita in continuare. si noi avem la activ 8 ani (2 de casatorie + 6 de "concubinaj"). Diana b eu de joi fac 30 saptamani.si mai avem doar 10. Ramona nici eu nu am avut nici o scurgere poate din cauza ca nu mi-am masat sfarcurile? m-am cintarit ieri si am avut un soc. m-am ingrasat 10 kg!!!!!! mi se pare f. mult, eu ma vedeam slaba in imaginatia mea bolnava. am inteles ca oricum in ultimele 2 luni pui cel mai mult pe tine. eu m-am ingarsat 10 kg iar "Dulci" are doar 1.100 g conform ultimei eco. Layla-cu BB "Dulci" 29 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...