Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

OARE CU CE AM GRESIT?


Recommended Posts

Sunt casatorita de 5 luni si gravida in 7 luni.Totul a decurs foarte repede pentru noi,ne-am cunoscut in februarie in aprilie am ramas gravida in iunie ne-am casatorit.Totul a fost OK la inceput dar de3-4 luni viata mea a devenit un calvar cel putin pe plan sexual care aproape ca nu mai exista.Simt ca sunt doar o femeie de menaj si o bucatareasa pentru el.In rest pentru el exista numai jocurile pe calculator si serviciul...dar nu si eu.Problema pe care o am este ca nu se mai culca cu mine,imi spune ca ii este frica ca face rau lui bb sau tot felul de motive tampite.In ultimele 4 luni nu stiu daca s-a culcat cu mine de 3-4 ori.Stiu ca nu are pe alta pentru ca vine si pleaca la aceasi ora.Oare ii este scarba de mine?M-am saturat de situatia asta!Nu am nici 22 de ani si simt ca viata mea s-a inchis ma simt urata si grasa in fata lui.CE POT FACE SA SE SCHIMBE?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea boubba, eu te cred si sunt alaturi de tine pt. ca si eu am patit la fel, acum nu stiu cum este la tine dar sotul meu era foarte tandru si se purta foarte frumos cu mine, dar cand era vorba sa facem dragoste, nimic , norocul lui a fost ca eu nu am avut chef sa fac dragoste in timpul sarcinii, ca altfel [neand] si [xinpat] fortat.Cand am discutat despre chestia asta mi-a spus ca nu se simte in largul lui, ca este ca atunci cand faci dragoste cu cineva de fata, degeaba i-am explicat eu unele chestii, asa ca l-am lasat in plata Domnului. Eu cred ca si la voi este acelasi lucru, incearca si tu sa vorbesti cu el spune-i nevoile si ofurile tale dar nu-l cicali si nu-i reprosa tot timpul chestia asta pt. ca n-o sa rezolvi nimic. O sa treaca si asta nu-ti mai face atatea probleme, nu de ele ai tu nevoie acum. Sarcina si nastere usoara. Te pupic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intamplator am o prietena care a fost si inca mai este in aceiasi situatie ca tine.Prietenul ei(sunt impreu de 6 ani dar nu sunt casatoriti asa ca-i spun prieten)a fost dragut cu ea la inceput,o luna 2 dupa ce s-au cunoscut.Apoi s-a schimbat si asa cum si la tine se intampla faceau dragoste chiar si o data la 3 luni.Ea a sperat torusi ca se va schimba si tot a tres de relatie.A ramas insarcinata dupa 5 ani de relatie cu el,cat a fost insarcinata el nu s-a atins de ea pe acelasi motiv pe care il spui si tu"ca ii este rusine de bebe"Acum a nascut dar este aceeasi problema si nici macar copilului nu-i da atentie.Dupa mai multe discutii si conversatii i-a spus ca nu o iubeste si ca niciodata nu a iubit-o si ca a fost doar obisnuinta la ei.Ea a crezut ca-si va schimba opinia ,ca se inseala dar nu...el continua sa-i spuna acelasi lucru"nu te iubesc". I-mi pare rau daca te supara raspunsul meu dar problema ta se aseamana cu cea a prietenei mele...ahhh si ca sa nu uit,ea a aflat si ca el iubea o alta in tacere de vreo 6 luni,nici macar acea fata nu stia...Iti doresc totusi sa ti se rezolve problema dar parerea mea este ca a fost totul mult prea repede intre voi si poate ca acum il sperie gandul de a fi tata,de a avea o familie. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilib nu ma supar deloc...asta este parerea mea si de ce sa nu o spun daca asta este ce gandesc?Fiecare este liber sa-si spuna prerea fie ca le place unora fie ca nu...Nu sunt singura care comenteaza cazut ei...vor mai fi si alte parerei,unele mai bune unele mai "rele" Ok boubaaaaaaaaaaaaa,nu asculta la mine,nu citi ce am scris...oeps[:D] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, In primul rind vreau sa te felicit pt. curajul cu care mergi pe drumul devenirii ca mamica. [gravi]Da, e un mare curaj, eu una aveam 29 de ani la prima nastere...si la 23 l-am cunoscut pe sotul meu. In al doilea rind te-as sfatui sa gasesti si altceva de facut inafara de greul casei, cum ar fi niste plimbari cu o prietena sau de ce nu cu sotul; iesiti la prieteni, sau alte activitati cit se poate in doi. [biz] Perioada de sarcina presupune o sensibilitate accentuata a viitoarei mamici in special pe plan afectiv; poate ca sotul e mai "rece" si pe tine te deranjeaza acum mai mult (imi amintesc ca eu in prima sarcina "biziiam" tot timpul la sot ca nu-mi prea da atentie, iar el zicea ca-l exasperaz. Da, si cele 20 Kg pe care la luasem ca sa nu mai zic de oboseala si indispozitie...). [pup] In problema...[xinpat], poate incercati o pozitie noua, data fiind burtica in crestere. Spune-i ca nu-i face rau lui bb, din contra, sexul poate fi placut in sarcina si ajuta mult in ultima perioada. Nu stiu daca tu te fardezi si folosesti parfumuri (poate acuma te deranjeaza). Incearca sa arati mereu f. bine. [ispita] Si nu in ultimul rind, vorbiti. Vorbeste cu el despre nevoile tale, ca-l iubesti ca in prima zi si ca in curind dragostea voastra va inflori. Vorbiti mult. [cina2] Sper sa-ti fie de folos cuvintele mele. Sarcina usoara in continuare, Camelia. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oeps...vad ca am fost cea mai dura de pe aici[bang].Adevarul este ca se cam aseamana problema si in acelasi timp nu.La tipa despre care vorbesc a fost la fel in ceea ce-l priveste pe el dar...dar nu si la ea.Eu am inteles ca tu il iubesti pe el insa tipa de care vb...mmm tipa tot timpul la el,mereu totul trebuia sa fie cum vrea ea nu si cum vrea el,el nu avea nici un cuvint de spus in nimic,nici nu-l asculta.Din asta spune el ca a incetat sa o mai iubeasca. Deci la tine este altfel..scuze de primul meu mesaj[flo] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boubba, în primul rând ar trebui sa începi prin a avea mai multa încredere în tine! Faptul ca acum ai burtica si te simti altfel ar trebui sa-ti dea încredere în tine, având în vedere ca aceasta "grasime" e trecatoare. Când eram însarcinata, am avut aceleasi probleme de încredere zdruncinata în fortele propii, dar apoi am realizat ca si cei de lânga mine înaintau în saptamâni în acelasi pas, si în momentul când eu eram disperata parca erau si ei pusi pe scandal! Si nu putine au fost momentele astea, chestia e sa încerci sa te simti tu bine, cât de cât. Nu-i reprosa ca nu te mai vrea, sau nu-l cicali cu întrebarile ci încearca sa destinzi tu atmosfera. Poate sunteti "cu burtica" amândoi, desi în ipostaze diferite. Eu as zice sa-ti faci probleme, dupa nastere si perioada "X" daca tot asa continua Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc pentru toate sfaturile pe care abia am putut le citi cu lacrimi in ochi,adevarul este ca tot timpul cand ma enerveaza cu ceva ii reprosez de ,,FOSTELE,,ca faceau ca dregeau ca erau mai bune ca mine etc...nu ma pot abtine sa nu ii reprosez cate ceva uneori chiar sa urlu la el asta pentru ca uneori ajung la disperare.Nu pot spune ca nu ma iubeste asta mi-o spune frecvent si imi multumeste pentru tot ce fac in casa si pentru el ca nu stie ce ar face daca intr-o zi s-ar gasi singur fara mine.Dar asta este tot.Eu nu exist decat cand i se face foame in rest este el si calculatorul.Stiu ca a avut probleme pe plan sexual in trecut pentru ca nu reusea sa termine cu nici una si daca se intampla era foarte rar lucru care cu mine nu s-a intamplat cel putin pana in a doua luna de sarcina de atunci de fiecare data cand am incercat asta fiind de 3-4 ori nu a terminat.Oare ma vede ca pe fostele sau ce poate fi?Imi este frica ca il voi pierde ca ma voi raci fata de el ca voi ajunge la divort.AJUTATI-MA VA ROG NUJ AM PE NIMENI AICI!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga boubba nu este bine sa te compari cu fostele lui,si sunt sigura ca nici el nu face asta.Asa cum a mai spus cineva...vorbeste cu el despre toate astea,despre ce supara la el si incearca sa fi calma si intelegatoare cu el.Nu stiu acum ce varsta are el sau tu dar poate ca este prima lui relatie mai serioasa,sa aiba o famile ,sa aiba un copil...poate ca astea il sperie putin sau il face confuz.Si apoi tu spui ca esti sigura ca te iubeste deci nu ai de ce sa-ti faci prea mari griji.Tu esti insarcinata"felicitari",eu nu am experiene de sarcina dar am inteles ca toate femeile insarcinate devin nervoase,li se pare uneori totul aiurea si rau...insa nu totul este asa.Cat despre faptul ca sta la computer mereu cu jocuri...vorbeste cu el si despre asta,spune-i ca vrei sa stea si cu tine,ca ai nevoie de el...fi dulce cu el si nu te mai gandi la fostele lui.Si al meu a fost la fel,si este pot sa spun...se ducea la servici si acasa cand iera tot timpul stetea la computer de parca pe mine nu ma vedea.Am vorbit cu el si i-am spus ca vreau sa stea si cu mine,ca poate sa fie si la jocuri dar si cu mine si acum asa face...sta cu mine...ne uitam la filme sau mai stiu eu ce iar cand eu sunt ocupata prin casa se duce si el la jocuri.Sunt multe de spus...si eu am fost si inca sunt ca tine..singura aici...nu am pe nimeni,decat pe el...incearca sa gandesti numai pozitiv...te iubeste si asta este tot ce conteaza...restul le rezolvati una cate una. Inca o data felicitari cu sarcina[flo][flo][flo] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...