Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

??? pentru fetele din USA


Recommended Posts

[help]fetele din[usa] Zilele trecute vorbeam cu cineva despre sponsorizare in [usa] Ce inseamna acest lucru? "Cu ce se maninca" [:D] Ce implica sponsorizarea pentru cei din [usa] si pentru cei care vor fi sponsorizati? Trebuie sa indeplineasca anumite conditii? Trebuie sa aiba greencard? Multumesc anticipat[:X] [flo][flo][flo] "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In principiu, sponsorizarea se refera la obligatiile celui care o face in fata statului american privind obiectul sponsorizarii, cu alte cuvinte, sponsorizatul este in intregime in grija sponsorului si nu devine un "public burden". Asumind ca tu te referi la probleme de imigratie, raspunsul depinde de ce fel de sponsorizare se discuta. Pentru vize turistice, orice persoana cu o viza valida in US poate sponsoriza, adica certifica in niste documente ca poate sustine financiar pentru o durata scurta de timp un vizitator. Pentru vize de lucru (h1-b) sponsorii sint companiile care ofera locurile de munca (si care si ele trebuie sa indeplineasca anumite conditii). Pentru permanent residency, exista o lista intreaga de posibili sponsori in functie de categoria sub care se face sponsorizarea. In family category pot sponsoriza rude (care trebuie sa fie cetateni americani), dar nu orice rude, ci numai cele de grad 1 si care indeplinesc anumite conditii, iarasi. Nu este simplu de raspuns aici pentru ca sint n-spe cazuri diferite. Apoi sint employment categories in care sponsorizarea se face din nou de catre companii si unde bineinteles sint alte n-spe cazuri. Pentru detalii, http://www.immigration.gov/graphics/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dcm, multumesc pentru raspuns...am intrat pe site dar nu prea inteleg unde ne-am putea noi situa. "Pentru permanent residency, exista o lista intreaga de posibili sponsori in functie de categoria sub care se face sponsorizarea." ...noi aici cred ca ne-am incadra... "Pentru vize de lucru (h1-b) sponsorii sint companiile care ofera locurile de munca (si care si ele trebuie sa indeplineasca anumite conditii)"...sau aici. noi de aici putem primi viza de turist fara prea mari probleme...defapt noi avem si este valabila pina anul viitor la sfirsitul lui august. Poate ma poti ajuta unde anume sa caut exact... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea s-a inghesuit lumea[:(] Multumesc,dcm. [flo][flo][flo] Poate nu m-am exprimat asa cum ar trebui. Noi am dori sa plecam de aici...cred ca un lucru cit se poate de firesc tinind cont de situatia incordata in ultimii 3 ani...m-am saturat. Nu stim pe ce cai se poate ajunge in [usa] Am auzit ca prin Loteria vizelor...dar care e totusi o loterie...deci? Tot asa din auzite...am inteles ca si persoana particulara,care nu are firma, poate sa sponsorizeze...e adevarat? Inca o metoda pe care am auzit-o ar fi sa gasim un employer...care sa ne sponsorizeze... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lil poate fiindca nu ai postat mesajul care trebuia. cred ca trebuia sa sune cam asa: VReau sa emigrez in SUA> LA Noi e razboi. HELP! schimba mesajul de pe discutii generale si nu te adresa doar la fetele din sua. sunt poate mai multi oameni care stiu ceva. succes lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...