Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aniversarea casniciei...tristete


Recommended Posts

Felicitari Gongutza![bis][bis][bis][bis][cheers] Am patit si eu de cateva ori ceea ce ai patit tu acum si sincer sotul meu s-a cam suparat pe mine ca am avut reactii mai putin potrivite. In timp m-am mai linistit, cred ca e o mica problema legata si de increderea noastra in noi. Acum stiu ca ma iubeste, ca relatia noastra are viitor pentru ca are un trecut destul de lung (10 ani in decembrie) si pentru ca am ajuns sa ne cunoastem mult mai bine si sa nu ne mai purtam ca niste copii care se cearta pe jucarii. Ma cam luai cu vorba si incepui sa bat campii. Voiam doar sa spun ca uneori ca sa nu ai deziluzii e bine totusi sa stii sa ceri, iar daca o data nu primesti sa nu te superi, sa nu disperi, barbatii sunt si ei oameni si sunt mult mai uituci decat noi, mai ales cand e vorba de aniversari. Daca in toate celelalte zile te simti fericita alaturi de el, si uita de o aniversare, fa tu din aniversarea aia una memorabila. Important este ca sunteti impreuna si va iubiti. Eu va doresc sa va iubiti si in continuare la fel de mult sau si mai mult,sa va intelegeti si sa aveti rabdare unul cu altul. Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 8 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am uitat sa iti fac cea mai importanta urare pentru viu: un bebe mic sanatos si mancacios, care sa te tina atat de ocupata incat sa nu mai ai timp niciodata sa fii trista (stiu ca ti-l doresti foarte mult, nu te lasa, bebe vine cand te astepti cel mai putin). Numai bine! Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 8 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos finalul....ceva asemanator mi s-a intamplat si mie....ufff, ce inseamna neincrederea... De atunci nu ma mai indoiesc de el si de faptul ca ma iubeste... Dar sa va povestesc si eu. Acum 4 ani se implinea 1 an de cand eram impreuna. Mereu ne rasfatam cu cadouri (gaseam noi ocazii), asa ca pt acea zi ma gandisem eu la ceva ce sa-i ramana ca amintire. Asa ca i-am facut o cana cu poza mea pe ea (si pe care scrie: Soarbe-ma pana la ultima picatura) care a iesit foarte bine. Eram multumita de cadoutul meu asa ca am asteptat cu nerabdare ziua respectiva... In ziua respectiva, prietenul meu a venit sa ma ia sa mergem in locul unde ne cunoscusem (o terasa). Eu asteptam sa vad surpriza...el nimic....eu suparata foc, dar nu ziceam nimic... I-am dat cadoul, el tot nimic....deja era prea mult pt mine....imi luase cadou si de 1 iunie (hihihi, tot copil sunt) si pt aniversarea aceea nu-mi luase nimic...asa ca la un moment dat nu am mai rezistat si i-am cerut sa ma duca acasa (nu-i spusesem care era "baiul"). Fara sa comenteze am plecat, iar cand am ajuns in fata blocului meu a scos un buchet frumos de flori din masina si ...o cutiuta...era un ceas (stia ca asta imi doresc). Va dati seama ca m-am simtit extrem de prost, dar la insistentele lui am acceptat cadoul si am plecat. Asta era pe la ora 21, seara. Plina de remuscari si de dorinta de a petrecere seara aceea cu el....am luat o sticla de sampanie si la ora 22 eram postata in fata usii lui....Surpriza a fost foarte mare pt el ( a ramas fara cuvinte si aproape ca ii dadeau lacrimile). I-am zis doar ca am venit ca sa incercam cana, sa vedem daca nu cumva cana e sparta....hihihi Totul a fost superb...si mi-a dat si un inel frumos foc. Si uite asa o seara considerata de pomina s-a transformat intr-o seara superba. Acum imi vine sa rad cand ma gandesc! [amoras]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA mea al meu sot are o problema cu cifrele cu datile etc nu-si aminteste nici data de nastere a lui maica-sa eu iau problema asta in ras.Dar faptul ca iai adus aminte si totusi a uitat asta nu mai stiu poate nu-l intereseaza incearca sa-i explici ca este important pt tine sa nu uite micile aniversari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gonguta acum am vazut subiectul,..la primul mesaj m.am recunoscut perfect...apoi m.am bucurat pentru tine de sfarsitul fericit..cam la fel ma simt si eu...cam ca naiba adica:(( ca nici mie nu mi.a adus flori de ziua mea si n.am facut absolut nimic special pe 7 oct de primul an al casatoriei..si imi promisese de jumate de an ca imi ia inel..apropos eu nu am nici macar verigheta ca..costa:(( atat voiam sa.ti zic ca prin ce ai trecut in ziua cu pricina..te inteleg dar ..eu am ceva mult mai minunat decat orice sot din lume,adica pe puiul meu care e lumina mea si acum ori se cam biiiip:)) relatia noastra(ceea ce am si sentimentul:((:(( dar tot ce conteaza e baiatul meu ca e frumos si sanatos si destept manca.l,ar mama [amoras] oricum e trist si doare ca naiba,mai ales ca am asteptat atat de mult sa ne casatorim si sa fim mereu impreuna..se zice ca primul an e cel mai greu,dar eu deja il simt ca pe inceputul sfarsitului....desi ..ne iubim ca nebunii.. nu stiu ce sa mai zic ..nu mi.e asa usor. inca o data ma bucur pentru tine si ca s.a rezolvata atat de frumos,la mai mare!![bis] cu drag Anca si Marc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...