Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

vreau un raspuns la intrebarea ei ( Bubu)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"Ce face Doamne - Doamne cand e in concediu?" - ii poti raspunde ca o urmareste sa vada daca este cuminte. "Unde se duce mancarimea cand o scarpini?" - ii poti raspunde ca se duce sa manance si pe altcineva. Incearca si asa. Mult succes; Asa sunt toti copii cand sunt mici. Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by hanna
"Ce face Doamne - Doamne cand e in concediu?" - ii poti raspunde ca o urmareste sa vada daca este cuminte. "Unde se duce mancarimea cand o scarpini?" - ii poti raspunde ca se duce sa manance si pe altcineva. Incearca si asa. Mult succes; Asa sunt toti copii cand sunt mici. Hanna
Multumesc mult, Hanna. Te tin la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca Doamne Doamne cand este in concediu calatoreste prin visele oamenilor si le transforma in realitate pe cele mai frumoase. Mancarimea este sora mai mica a lui Gâdilici, si cand o scarpini da o fuga pana la fratiorul ei sa o invete sa faca si ea oamenii sa râda. Da' Gâdilici nu vrea sa ii spuna secretul, mereu ii spune ca trebuie sa persevereze...pe pielea omului. Pffff! Vad ca nu a mai ramas mare lucru din imaginatia mea de altadata. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Samsara si multumesc mult Hanna. Nu sunt o persoana lipsita de imaginatie dar ... in ultimul timp am fost foarte obosita. Mama mea rade si spune ca asa eram si eu.Intotdeauna mama mi-a urat sa am un copil asa cum am fost eu.. si Doamne-Doamne a ascultat-o. Minunica mea ( Ruxandra - Alexia ) este o minune. Aseara l-a rugat pe Doamne-Doamne asa: "Doamne-Doamne, tu ai facut stelele pe cer. Fa-mi si mie stelute pe tavanul camerei. Stii tu cum sa le faci ca ai <esperientza>" Intrebare: unde gasesc stelute de pus pe tavan! Stie cineva? Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aquariusrpro Aseara l-a rugat pe Doamne-Doamne asa: "Doamne-Doamne, tu ai facut stelele pe cer. Fa-mi si mie stelute pe tavanul camerei. Stii tu cum sa le faci ca ai <esperientza>" Intrebare: unde gasesc stelute de pus pe tavan! Stie cineva? Roxana&Ruxandra
De ce nu-ti faci un sablon? Apoi le poti picta singura pe tavan. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coincidenta? Intrebarea cu mancariciu-scarpiniciu, mi-o puneam si eu cand eram copil... Ba chiar o si formulam identic... Paranormal? Cum din profilul personal nu am reusit sa aflu prea multe, mi-ar face placere sa stiu cine este "clona" mea, aquariusrpro. Daca nu ma crezi, mergi la al patrulea mesaj al subiectului: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7332&whichpage=1 Pentru conformitate, dau si paragraful respectiv (Trimise - 09/04/2003 : 17:04:51)...
quote:
...Cand stateam in casa as fi vrut sa ma joc cu sora mea "de-a vorbitu'" - credeam ca daca e la scoala imi poate raspunde la cele mai stupide intrebari: "unde se duce mancarimea cand o scarpini?"; "din ouale impistrite (incondeiate) ies pui impistritzi (pestritzi)?"...
Ce coincidenta!(?) Q (Gabriela)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit un set de stelutze din alea fosforescente de la carrefour. Sunt de diferite marimi si au in punga si cu ce sa le lipesti. Nu mai stiu cat am dat pe ele, dar in orice caz nu prea mult. Succes si sa ai parte de imaginatie...[:D] De-abia astept sa-mi puna si mie Rebecca asemenea intrebari (hi, hi, hi)
Multumesc mult Samsara si multumesc mult Hanna. Nu sunt o persoana lipsita de imaginatie dar ... in ultimul timp am fost foarte obosita. Mama mea rade si spune ca asa eram si eu.Intotdeauna mama mi-a urat sa am un copil asa cum am fost eu.. si Doamne-Doamne a ascultat-o. Minunica mea ( Ruxandra - Alexia ) este o minune. Aseara l-a rugat pe Doamne-Doamne asa: "Doamne-Doamne, tu ai facut stelele pe cer. Fa-mi si mie stelute pe tavanul camerei. Stii tu cum sa le faci ca ai <esperientza>" Intrebare: unde gasesc stelute de pus pe tavan! Stie cineva? Roxana&Ruxandra [/quote] raluca www.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...