Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De unde vine nickname-ul vostru?


Recommended Posts

Pe mine ma cheama Alexandra... Cu ani in urma, am fost nevoita sa amestec nitzel literele sa iasa ceva rezonabil pentru un nickname... A iesit Alssa. Am vazut pe urma ca exista o multime de alsa pe internet, dar nu persoane :) Alssa si Clara (10 luni) http://trinity.bucharest.roedu.net/cgi-bin/photo/index.cgi ---Multe poze !:)---
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai totul a inceput cand o persoana draga mie,incercand sa ma alinte in mai multe feluri a ajuns sa imi zica din ce in ce mai des "goanga" mica si scumpa....pt ca de felul eu asa sunt "delicata"[:D]...si ca sa nu ma lungesc pe mailuri,pe chat,yahoo si alte cele am ales "gongutza".....unii chiar nu stiau ce inseamna "goanga" ca din cate am inteles numai prin Ardeal se foloseste...e femininul de la gandac[:D][:D]....asa ca cu acest nick am ramas,si continui sa il folosesc peste tot...nu suna el foarte bine,dar mie imi place,si in plus variantele cu Adina nu imi placeau adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by Luc
dintre toate subiectele citite pe site, asta imi pare cel mai aproape de suflet si l-am citit intr-o graba. FELICITARI Ciufulici! [:I] Ma faci sa rosesc mai mult decat trebuie, sunt nenumarate subiecte care merita citite aici pe forum. Iti multumesc foarte frumos pentru alegerea ta. Orisicat, mai astept pana la 5000 dupa aceea gata.[;)] Mirunda, era vorba de o poanta, din ale cu Tudor Arghezi la polul nord. Cand el povesteste despre intalnirea cu ursul polar si cum tot voia sa il impuste si nu il nimerea iar ursul se apropia din ce in ce mai tare si atunci cei care il ascultau pe povestitor, il intreba; "si ce ati facut maiestre?" La care el raspunde; "m-am urcat in palmier" Toti in cor: "cum maiestre, palmier la polul nord" Iar raspunsul vine: "dar ce era sa fac?" [;)] Mi s-a parut potrivit la intrebare ta, de aceea l-am scris. Cu drag Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind m-am inscris, toate variantele care imi veneau in minte erau alocate.Dar ochii mi-au cazut pe titirezul ( tupie) copilului, care era pe masa si am citit numele, Master Draciel.Cam lung, dar l-am incercat si a mers.Si de atunci am ramas Master, MD.Mai greu a fost pina s-au obisnuit ceilalti cu el[detectiv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine vine de la un alint al tatalui meu de cand eram mica, respectiv Andruska (numele meu este Andra). Mereu imi aduc aminte cum ma striga, atunci cand fac log-on pe site [bis] Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand,Mihai,baietelul meu,avea cateva luni,seara inainte de culcare isi canta singur "bu-bu-bu"-din cauza aceasta il alintam "bubutu"[:D];fiind pe un forum despre copii,mi s-a parut indicat sa folosesc acest nick name:bubutzu. [pup]de la Cristina si bb Mihai(1 an si 11 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...