Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De unde vine nickname-ul vostru?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
simpatic subiect,am citit cvant cu cuvant cele 8 pagine de raspunsuri[olala] prin facultate ma alintam pe chaturi cu nume care imi placeau teribil si aduceau multa distractie gen fetituca ,fetita dulce ..si cand am decoperit DC,fiind si fericita mamica de 4 luni...simplu ca "buna ziua"[:D]si pana acum inconfundabil[bis][bis][^] Anca si [copil]Marc 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa explic si eu: cand am gasit site-ul urma sa ne incepem eforturile de concepere a unui bebelus. Spuneam la toata lumea ca noi incercam, incercam... In plus, imi plac spiritele puternice, oamenii care lupta pana la capat, oamenii care incearca in viata chiar cand sansa le e potrivnica. De aici "try", plus ca vroiam sa fie ceva foarte scurt si de care sa-mi amintesc usor cand ma logam. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe un alt topic, m-a facut Try sa ma hotarasc sa intru si eu si sa "explic" celor curiosi de unde nick-ul meu asa de "viteaz" [:D] Si uite ce i-am raspuns: "cand aveam vreo 5-6 ani am cunoscut pe o prietena a unei verisoare, ele erau cu multi ani mai mari decat mine. Pe aceasta prietena o cheama Claudia Mercedes (nu ma intreba care au fost motivele parintilor ei de i-au dat numele asta, ca habar nu am!) si e o tipa eleganta, finuta, stie sa vorbeasca, sa se imbrace, sa se poarte in orice mediu. M-a impresionat foarte mult si ea, si numele ei pe care il auzeam atunci pentru prima oara (ma rog, era pe vremea raposatului) si mi-am promis ca atunci cand o sa fiu mare o sa fiu ca ea. Ma rog, intre timp am crescut si m-am copt la minte si mi-am gasit alte modele in viata. Dar cand a intrat si in RO chat-ul, irc si alte alea, cum nick-ul "Adi" era mai totdeauna luat, am adaugat "mercedes" numele fetei care a fost una dintre primele femei care m-au influentat, macar asa, putin - nu prea are de-a face cu masina ale carei performante sunt de invidiat si nu are legatura nici cu "barosan", "bistari" sau altele din categoria GREA." Deci, e cam lesne de inteles de unde vine "adimercedes"... Am adaugat numele acelei fete la numele meu, care este Adriana, insa nu mi se spune asa decat atunci cand pastrez distanta sau in mediile... oficiale si oficioase. In rest, pentru prieteni sunt, asa cum unii dintre voi poate ma stiu: Adi [flo] "Where there's a will, there's a way!!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc foarte mult natura, de care am nevoie si în care ma regasesc. ´Nelke´ înseamna pe germana ´garoafa´ - - va daruiesc tuturor cei de aici cîte o floare ! (mai Ciufulici, simpatica idee, în viata mea n-am citit asa pe nerasuflate si cu amuzament o astfel de lista ! sa ne traiesti !) Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...