Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Barbat frumos si cu toane? Sau urat si tandru ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns
OK ! Hai sa ne intelegem ! Eu am ales deja, l-am ales pe al doilea, dar am avut de-a face acu vreo 3ani un barbat super ca infatisare, un barbat dupa care femeile intorceau capul, dar alaturi de care nu eram fericita...asa ca intr-o zi am avut o discutie care a pus capac la tot si am fugit de langa el fara sa mai intorc privirea. Dupa un an , am cunoscut un altul, mai putin frumos, care la inceput nu mi-a placut deloc, dar cand am vazut ce fel de om e, l-am primit in viata mea cu bratele deschise! Si m-am intrebat doar,voi pe care l-ati fi ales ? Pt ca ex-ul m-a mai cautat intre timp, dar nu l-am luat in seama...Oricum sunt foarte hotarata ! Am ramas si voi ramane cu al doilea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand iubesti, iti vezi partenerul, sau prietenul, sau sotul ca pe cel mai frumos om, chiar daca nu-i asa...daca il iubesti intr-adevar, il vezi cel mai cel !Si cum spuneau fetele, frumusetea-i trecatoare ! De ce sa suferi langa un barbat frumos si infumurat cu gargauni in cap, cand poti fi fericita langa unul mai putin frumos ? Sufletul chiar nu conteaza ? Conteaza enorm, iti spun eu !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si un barbat frumos, si unul urat pot avea toane peste toane. Asa ca eu cred ca daca este barbatul cu care te potrivesti si langa care simti fericirea, poate fii si frumos si urat, poate avea si toane, pentru ca daca-l iubesti ii suporti toanele bune sau/si cele rele. Bineanteles ca o femeie v-a alege un barbat tandru si calm, inaintea unuia dur si pus pe cicaleala. Deci treaba este relativa, pentru ca fiecare dintre noi(indiferent de sex) avem toane iar frumusetea fizica este asa cum ne-a daruit-o mama natura, dar care poate fii imbogatita cu frumusetea sufletului! Norocul meu este ca am ales un sot frumos, mult mai calm decat mine, tandru si cu toane uneori,!!! si am ajuns la concluzia ca mai face si el toane, asa in replica la nenumaratele mele toane!!!!Dar suntem fericiti impreuna, avem un copil reusit si vedem viitorul in cuplu, in culori frumoase!! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea despre sotul meu: e tandru si bun. Se citeste bunatatea pe fata lui. Si , PAREREA MEA , e frumos, si multumesc lui Dumnezeu ca ne potrivim sufleteste, pentru ca altfel, frumusetea fizica nu ar mai folosi la nimic. Primul lucru care mi-a placut la el a fost infatisarea. Dar ce m-a facut sa raman cu el a fost faptul ca ma iubeste, sper sa fim asa mereu. Cel mai mult conteaza iubirea reciproca. Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...