Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Administrators
Editat de admin: Avand in vedere ca Sofie si-a editat ulterior acest mesaj multe din raspunsurile la el au devenit nerelevante si logica pevestei s-a alterat. Personal o rog pe Sofie sa reia subiectul in forma lui initiala si sa lase lucrurile ase cum sunt spuse si nu sa manipuleze dupa bunul plac acest site. Cer scuze tuturor acelor membri care vin aici sa caute suport si intelegere in legatura cu subiectul acestui site: COPIII si au parte de astfel de "barfe" interminabile. Odata cu cresterea in volum a forumului calitatea sa se va altera treptat. De aceea ramane la datoria voastra sa FILTRATI si sa alegeti ce credeti voi ca trebuie citit si ce nu. Noi, echipa realizatoare, daca o sa mergem mai departe, va promitem sa venim in sprijinul vostru cu functionalitatea necesara ca sa va usureze aceasta "munca" de filtrare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dar restul care a raspuns cu ce a gresit de le-ati sters mesajele? eu credeam ca suntem oameni maturi, putem sa discutam. venise si Adina cu scuzele, fetele incepusera sa explice, Sofie povestise istoria siteului...era un loc unde se puteau clarifica multe si se putea ajunge la pacea mult visata, poate ca discutant ar fi disparut si diferendele intre Mirela si Codruta+Adina, poate ca Sofie ar fi reusit sa se faca inteleasa, poate ca actiunea adminilor ar fi dobandit mai multa claritate...exact ca intr-o familie: cand greseste copchilul, ce fac parintii? il arunca la cosh sau il vand? nu! se strang laolalta si discuta, ce-a fost bine, ce-a fost rau, ce l-a determinat pe micut sa greseasca, dar pe parinti sa pedepseasca...e cel mai normal si mai logic pentru a se preintampina eventualele greseli viitoare...asa, ramane totul in mister, se lasa cu resentimente, iar rana necuratata o sa supureze si o sa infecteze o zona mai mare, iar conflictele vor izbucni din nou din cauza celor nespuse/neclarificate/nesolutionate...suntem oameni maturi, trebuie sa invatam lectia iertarii, dar cum altfel decat prin comunicare?in fond, aici se vorbeste enorm despre comunicare ca solutie pentru conflicte, se pare ca numai vorba e de noi...nu prea inteleg ce se intampla... si mutarea topicului la forumul de glume? hm...:( cordial.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Admini: Aveati cel putin 3 optiuni in loc de a sterge subiectul cu raspunsuri de 3 pagini: 1: Puteati sa-l inchideti 2: Puteati sa-l aruncati la cos "Containerul Verde" 3: Puteati sa-l aruncati la Zona Zoster Prin stergerea lui ati dovedit ca va simtiti cu musca pe caciula si ca nu va convin criticile si mai ales nu respectati opinia membrilor si dreptul la replica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adinanz
Pentru Admini: Aveati cel putin 3 optiuni in loc de a sterge subiectul cu raspunsuri de 3 pagini: 1: Puteati sa-l inchideti 2: Puteati sa-l aruncati la cos "Containerul Verde" 3: Puteati sa-l aruncati la Zona Zoster Prin stergerea lui ati dovedit ca va simtiti cu musca pe caciula si ca nu va convin criticile si mai ales nu respectati opinia membrilor si dreptul la replica.
Io-te frate de unde sarii iepurele...:(((( si mai arunca si cu xxxx în altii.... Adina, sa ne traiesti maica si sa faci multi purici pe aici...daca o sa mai ai loc pâna mâine:))))!!!! PARERE PERSONALA...daca cumva conteaza!!! Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu...am sa raspund in mod ferm. NU. Nu unor astfel de pozitii. Toata tevatura nu are nici un pic de valoare. Nici cine nici de ce. Consider ca lupt pentru dreptate dar atata discutie pentru nimic e prea mult. Au gresit s-a luat decizia corecta. Atat. Nu este necesara nici un fel de justificare. Nu se datoreaza explicatii. Restul e teoria teoriei. Ajunge. Imi pare rau pentru pozitia mea atat de directa dar va rog sa va vedeti de treaba. Forumul este deschis problemelor reale legate de copii, familie, sanatate, arta, glume, legislatie si asa mai departe. Restul este zero. Iar zero se sterge fiind nul. Punct. S-a comunicat decizia irevocabila a www.desprecopii.com de stergere a mesajelor de aceasta natura. Asta se va face. Decizia apartine administratorilor acestui site (inclusiv moderatorii) al carui membrii suntem conform regulamentului valabil pentru toata lumea de la inscriere. Nu se datoreaza explicatii pentru nerespectarea acestor reguli. In cosecinta orice mesaj de natura razboinica, tendentioasa, hartuitoare va fi sters. In cazul continuarii acestei linii se vor lua masuri tehnice de excludere si monitorizarea a calculatorului de acces prin Internet. Este simplu sa fii un membru onorabil al www.desprecopii.com. Este regretabil sa luam masuri de protectie impotriva celor care nu se adapteaza politicii acestui site. Dar o vom face in caz de necesitate fara preavize. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, si eu m-am saturat! Deja nu mai stim cine unde a gresit si care are dreptate... nu vad rostul pentru care mai dezgropam morti si nici de ce se cearta lumea aici. Adina, mie in locul tau mi-ar fi rusine sa deschid gura... poate ar fi bine sa iei o pauza si sa dispari o vreme, altfel vei starni multe furtuni si deocamdata e nevoie de liniste. Sofie, incep sa cred ca iti place sa te auzi vorbind. Deja nu mai ai prea multe de spus, devii redundanta. Ia si tu o pauza si calmeaza-te, ai stat la mijloc si cred ca nu ti-a fost bine, insa acum, crede-ma, nu judeci cu luciditate. Admin, am contestat si am mustacit la multe din deciziile voastre, insa de data asta v-am dat dreptate. Moneda cu confidentialitatea a fost batuta prea mult; n-a fost incalcat nici un drept, Sofie, nimeni n-a divulgat identitatea reala a utilizatorilor, intr-un forum mai transparent am fi putut vedea cu totii IP-urile celor doua glumete si ar fi fost totul clar de la inceput. Ce au facut cele doua "doamne" ar fi putut fi pedepsit mult mai aspru, divulgarea identitatii trebuiau sa o faca ele insele daca ar fi avut un dram de respect si de demnitate. Pentru mine, faptul ca s-au ascuns in spatele celor doua masti (sau trei, sau cate naiba au fost) a fost o ultima dovada de lasitate si mitocanie. Eu una sunt satula pana peste cap de discutiile astea. M-au intristat si m-au dezgustat peste masura. Subiectul deschis de Sofie ar fi trebuit sa ramana deschis pana s-ar fi linistit apele, asa nu facem decat sa reluam certurile intr-o poveste fara sfarsit. Admin, cred ca puteati sa luati o pozitie mai ferma si mai deschisa vis-a-vis de criticile aduse, pentru ca acum lucrurile par si mai neclare si mocirla mai adanca. In sfarsit, chiar si asa, cred ca deja batem apa in piua, ce a fost de spus s-a spus, de ambele tabere. Sunt de parere ca regulamentul din susul paginii trebuie cu multa grija revazut, completat (in urma experientei acumulate in ultimele zile) si, mai ales, RESPECTAT. O data pentru totdeauna. http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Sunt total de acord cu marius. In rest noi nu mai raspundem la provocari. Moderatorii au mana libera! De asemenea este interesanta propunerea ca toata lumea sa aiba acces la IP-urile utilizatorilor (multe forumuri fac acest lucru). In acest fel cred ca forumul ar deveni mai transparent. Ma mai gandesc... si o sa ma sfatuiesc si cu echipa realizatoare a desprecopii.com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...