Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"Speranta moare ultima!"


Stefanie

Recommended Posts

Buna! Tocmai i-am trimis un mesaj de incurajare Natalie S. din Cluj-Napoca si as vrea sa va impartasesc si voua din experienta mea. Chiar daca anul trecut, la 8 saptamani, sarcina mea s-a oprit din evolutie, acum, cu voia lui Dumnezeu, am 12 saptamani de sarcina, ma simt bine. Se pare ca anul trecut am trecut prin acel necaz deoarece ulterior am aflat ca aveam o infectie puternica in organism-chlamidia, am facut tratament cu Sumamed si Lomexin, si, dupa 1 ani si 3 luni, am ramas din nou insarcinata. Insa, a fost un an greu, cu lacrimi multe, dar si cu multe rugaciuni catre Dumnezeu-si despre acest lucruri as vrea sa va vorbesc acum, cu voia voastra. Fetelor, exista un Sfant mare, Sfantul Stelian (care se sarbatoreste pe 26 noiembrie)este sfantul ocrotitor al copiilor. Cititi Acatistul Sfantului Stelian, iar pt. bucurestence-biserica se afla pe strada Udriste, vis-a-vis de Politia Rutiera Udriste,zona P-ta Unirii(fosta Sfanta Vineri) si langa biserica Sfantul Mina. Acest sfat, de a merge la aceasta biserica-unde se afla si moastele Sfantului-, mi-a fost dat de catre un preot pe care l-am intrebat ce sa fac pt. a avea copii. Bun, pe langa Acatistul Sf.Stelian, mai exista si cativa Psalmi din Biblie, si anume:(mentionez ca poate nr.Psalmului nu va corespunde cu cel din Biblia voastra, deci va voi specifica si continutul versetului-cheie) - Psalmul 1 - versetul-cheie 3 - "Si va fi ca un pom rasadit..." - Psalmul 32 - versetul-cheie 9 - "Ca El a zis si s-au facut..." - Psalmul 112 - versetul-cheie 9 - "Cel ce face sa locuiasca..." - Psalmul 127 - versetul-cheie 6 - "Vei vedea pe fiii..." - Psalmul 50 - psalmul de pocainta - Psalmul 150 - ultimul psalm-se citeste in intregime, incepe cu: "Laudati..."-este psalmul de multumire pentru tot ce ati primit... Cu speranta ca sfaturile mele va vor fi de folos, inchei si va doresc numai bine. Stefanie si bb-12 sapt. (DPN 10.Mai.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu stiu ca Sf Stelian este ocrotitorul copiilor. Pe o icoana dintr-o biserica din Pitesti, unde este infatisat Sfantul, scrie: "Am primit de la Dumnezeu darul de a ocroti pruncii". M-a miscat foarte tare acest mesaj, mai ales ca pe tatal meu il cheama Stelian. Voiam sa te rog dc poti sa imi spui de unde iau Acatistul Sf Stelian. Mersic, Oani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatosi amandoi si sa poti duce sarcina la termen cu bine. Eu mare credinta ca acolo sus Cineva ne ajuta cand avem nevoie. Sarcina usoara si pupici, Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Stefanie[flo]! Sa va dea Dumnezeu sanatate, tie si lui bb, si sa ai o sarcina usoara, fara nici macar o problemutza. Multumesc pt. informatia despre Sf. Stelian. Chiar nu stiam. O sa caut biserica de care vorbeai, mai ales ca stiu zona Udriste. Pupici si ai grija de tine si de puiutz! Adriana [gravi]de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acatistul Sf Stelian l-am gasit la adresa : http://www.orthodox.go.ro/Acatiste/acatiste.php Multumim de informatie Stefanie si sa dea Dumnezeu la toate sa avem sarcini fara probleme si bb-ei sanatosi. In cazul in care nu merge linkul postat vi-l trimit pe mail ca eu tocmai i-am facut download. Pupici, Ioana si bibicul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...