Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre "podoabe"...


amik

Recommended Posts

Eu sunt innebunita dupa bijuterii si in special cele de argint sau de la Meli Melo! Am seturi complete: inel, cercei, colier chiar si bratara, cu pietricele pe diferite nuante pe care le asortez in functie de culoarea costumatiei din ziua respectiva. Cel putin vara cand se imbraca cat mai colorat imi place sa-mi asortez bijuteriile la tinuta! Dea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si mie imi plac tare mult bijuteriile! in afara de verigheta cu aur galben si aur alb si de inelul din aur alb (pe care le iubesc mult de tot si de care nu ma despart niciodata, poate doar cand spal cate ceva, de frica sa nu se strice), imi plac, mai nou bijuteriile din aur alb cu pietre pretioase sau semi-pretioase. asta nu inseamna ca nu port si aur galben si argint, dimpotriva. depinde de toane.[il]ador bijuteriile! si am atatea ca sotul meu, atunci cand ii mai bat apropouri, zice ca ce-mi mai trebuie?[mariaj]dar, o sa-l educ eu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare rau imi pare ca nu pot purta bijuuri. imi plac, ma uit la ele cu drag, cateodata ma impodobesc, ma admir, dar cand sa ies, dau jos tot si raman tot cu cercelushii mei cu surub, bobite de 2 milimetrii diagonala. inainte purtam si verigheta, dar dupa ce am ramas insarcinata mi s-a ingrosat degetul si nu mai intra. de ce nu pot purta bijuuri? nu stiu, ma simt alta persoana cand ma impodobesc. Nu sunt eu. Nu le suporta chimia mea, transpir, vorbesc aiurea si nu imi gasesc locul. Aici, in Turcia, aurul e extraordinar de vulgarizat. Se poarta cu kg, indiferent de ocazie, imbracaminte sau cat de curat esti. Ingrozitor... Am primit la nunta o gramada de bratari, bani de aur, seturi intregi cu briliante, unele atat de frumoase... Am mai primit de la socrii si un set de perle naturale, poate le-ati vazut in pozele de la nunta mea (le gasiti la profilul meu). Pe astea le mai pun la cate o sindrofie. In rest, cercelushii sa traiasca, ii am de vreo 10 ani[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa raspund si la intrebare Si mie imi plac bijuteriile, dar vorba unei fete...cu toti badaranii de pe stada parca nici nu-ti mai vine sa mai porti (ma refer la bijuterii din aur). Nu de alta dar nu ma gandesc ca-mi fura bijuteriile, ci la faptul ca cine stie ce-mi poate face un nebun pentru un lant sau o pereche de cercei. Eu am insa alta intrebare pentru voi: Ce parere aveti de bijuterii la copii. Si cand spun asta nu ma refer la cercei pentru fetite. Am vazut multi copii, chiar baietei, cu lant la gat sau bratara la mana. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac bijuteriile din aur galben,in general.Dar verigheta este din trei culori,aur galben,alb si roz, am vrut ceva mai deosebit. Mai am inelul de logodna,inca citeva inele care nu mai imi intra pe deget,lantisorul cu medalion,doua bratari si doua perechi de cercei,pentru ca am doua perechi de gauri in urechi.Cam atit,deocamdata. Daca ar fi dupa mine mi-as cumpara cite o bijuterie de fiecare data cind vad un magazin de bijuterii!!! La copii nu prea vad rostul bijuteriilor,mai ales cind sint micuti.Imi plac cerceii la fetite,sint atit de frumoase cu cercelusi. Bratara are si Anna,aici o primesc la botez,i-am pus-o la mina cind avea un an dar a trebuit sa o dau jos ca o minca,deci o tin in cutiuta ei,poate cind o fi putin mai mare ca sa inteleaga o sa incerc sa i-o pun. Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by mirelam Eu am insa alta intrebare pentru voi: Ce parere aveti de bijuterii la copii. Depinde de situatie. La o ocazie deosebita imi plac bijuteriile la copii dar nu purtate zilnic( exceptie facand cercei la fetite). De exemplu fetita mea cand ma vede pe mine ca ma imbrac si imi pun vreo bijuterie vrea si ea. Are si ea cateva bijuterii si e tare mandra de ele. Si in general imi plac fetitele cochete. Ciufulici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac mult bijuteriile din argint. Aurul nu-mi place indiferent de culoarea si calitatea lui, desi recunosc ca am vazut multe lucrari superbe, dar nu le pot purta, parca imi inegresc mainile, se privesc ca tinicheaua pe mainile mele. La fel e si cu bijuteriile din metale nepretioase sau mai putin pretioase, fac alergie exact in locul unde se ating de piele de la orice, mai putin de la argint si aur. Tocmai din acest motiv nu port nici ceas, pt ca imi plac ceasurile cu bratari din metal si nu piele, dar inca nu am gasit pe aici ceva de argint care sa-mi placa mult. Imi mai place si platina, dar inca n-am nimic in colectie... Port zilnic> cercei din argint alb, la gat un lant cu o cruciulita din argint negru, pe degete 4 inele din argint negru si o bratara la fel din AG negru. In colectie mai am un set colier, bratara si lant picior plate din ag alb, un colier+bratara superb care-s de fapt un sir de elefanti din ag alb combinat opac si lucios pt ocazii speciale, cateva inele la fel din ag, o bratara placata cu pietre mici semipretioase + o pereche de cercei din ag alb+cristal de stanca, aaa si cateva pandantive la fel din ag cu elefanti (anim. preferate) si Nefertiti. Singurul lant din aur, pe care l-am primit de la parinti la majorat i l-am dat mamicai ca sa nu se prafuiasca in cutiutza. Cat despre bijuteriile la copii, am vazut ceva la mare in CT ce m-a dat pe spate: un baietel (dulceata de copil) "impodobit" cu lant de vreo 5 mm grosime, lung pana la buric din aur, cred io turcesc, cu o ditamai cruce la fel din aur, o bratara la fel de groasa la manuta si cercei in urechi. Credeam ca e o fetita, abia cand bunica-sa a scos copilul din apa, am vazut ca este de fapt un baiat si n-avea nici 2 ani. Nu mi-a placut, mai ales pt un baietel, era vulgar si cred io obositor pt un bebe sa poarte cateva kile pe el. Danut poarta crucita de aur fff finuta de la botez pusa pe un siret subtire scurt. Are si lant fff fin, dar mi-i frica sa nu i-l smulga cineva afara si in plus e atat de fin si subtire, incat cu siguranta l-ar rupe chiar singur. Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...