Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Test de sarcina


florypop

Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din cate stiu eu, numai testele de sange sunt atat de sensibile, cele de urina pot fi luate in calcul numai dupa data la care trebuia sa apara menstruatia. Eu am luat plasa cu unul care se dadea foarte sensibil si l-am facut aiurea. Si am mai facut unul la o saptamana, desi scria clar pe el ca nu se face asa devreme. Abia al treilea, facut regulamentar, dupa criteriul de mai sus, a iesit pozitiv. [:)] Test de sange poti sa-ti faci la majoritatea clinicilor particulare, se masoara tot HGC-ul, dar se calculeaza concentratia din sange, este mult mai precis. http://community.webshots.com/user/r0isin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory , io mi-am facut din cele mai simple , sub forma de betisor , dar si din cele tip lamela ( pt. picaturi ) , depinde ce tip gaseam la farmacie. Cele tip betisor se numesc "Barza" ( cele mai intalnite la noi ) si la mine , cand a fost sa fie , mi-a aratat ca e - daca intelegi ce vreau sa spun...[:D].Si da , sunt 'valabile' din cea de-a saptea zi de la conceptie ! Asa ca , sa iasa cum iti doresti ! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flory, Cere la farmacie test care detecteaza HCG-ul, se poate face in orice moment al zilei si cica da rezultate la 3 zile dupa conceptie. Dar eu zic sa astepti, ca in caz ca nu e cu ochisori sa nu cazi de sus! Te pup, sa iti iasa cum ti-ai dorit! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in testele astea de sarcina, deoarece prea am auzit multe cazuri in care au dat gres, mai ales la inceput. De ex, verisoarei mele nu i-a iesit testul pozitiv decat in sapt a 6-a de sarcina, desi facuse multe teste inainte, care iesisera toate negative, asa ca, asta depinde de la caz la caz. Numai testul de sange este 100%. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...