Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unde in afara de Canatacuzino se pot face analize?


Mickyyy

Recommended Posts

Heeeeelp....am niste analize de facut, pe care le tot aman, pentru ca mi-e groaza sa ma duc la Cantacuzino sa le fac. Primele analize le-am facut la un institut particular, si am fost superincantata de asistente si profesionalismul lor. Dar cele pe care trebuie sa le fac acum, nu le mai fac in totalitate cei de acolo. Asa ca am sunat la canatacuzino, si m-am lovit de-o scarba de asistenta, care nu vrea sa faca programare telefonica, nu mai intru in amanunte, dar mai bine ma-mpusc decat sa ma duc la niste oamnei care-si fac treaba doar ca sa zica ca n-au stat degeaba, si culmea, noi ii mai si platim ca sa si-o faca!!! Revenind de unde am plecat, stie cineva unde pot face urmatoarele analize: - urocultura - secretie vaginala - cultura din col - ex. serologic? Multumesc anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mersic de raspunsuri. La medicover le pot face aproape pe toate, mai putin listeria... La medsana o sa incerc acum sa sun. lily, merci de sfat, numai ca analizele de care vorbesc eu nu fac parte din categoria analizelor gratuite date de medicul de familie, pe alea le-am facut deja [:)] Mickyyy [gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Cantacuzino nu este nevoie de programare (am fost eu saptamana trecuta). Te duci dimineata (eventual cu trimitere de la medicul de familie sau ginecolog, dar nu obligatoriu pentru cele cu plata)si iti recolteaza pe loc. Urocultura poti s-o faci la orice laborator, ca si secretia vaginala, dar la examene serologice cred ca cel mai indicat este sa le faci la Cantacuzino. Nu te lasa descurajata de o asistenta cu toane. Din cate stiu eu, cei de-acolo isi fac meseria bine si au experinta pentru depistarea listeriei, toxoplasmozei, citomegalovirusului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...