Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un sfat urgent,va rog!!!


Recommended Posts

Dragele mele, am ales un nume nou,deoarece nu vreau sa fiu recunoscuta de...el,am o problema si ba rog dati-mi un sfat,sa pot lua o decizie cat mai rapid,ma preseaza timpul. Eu sunt cu el de 5 ani, locuim impreuna,urma sa ne casatorim, dar am tot amanat din cauza problemelor.Am trecut prin multe impreuna, a fost frumos,au fost si probleme, din cauza stresului si am inceput sa ne certam,asta anul trecut, apoi am trecut peste,am incercat sa uitam,ne iubim la fel de mult.De la certuri am ajuns si la bataie, nu ma lovea, ci ne loveam reciproc cu atata ura si totusi dupa aceea ne iubeam din nou.Voia sa plece,eu il opream, eram disperata, credeam ca nu voi sti sa traiesc fara el,nu puteam sa fiu singura.Subliniez ca ne iubim enorm. Acum vine problema...am cunoscut o persoana din alt oras la servici,sunt nevoita sa-mi petrec ceva timp cu el, discutam,ne placem.Ma invita tot timpul la masa, eu refuz, am explicat situatia ,ca nu pot servi decat o cafea, si aia e prea mult ,dar insista.Ma simt super in compania lui si intrebarea este:Sa renunt la cei 5 ani,la cel pe care l-am venerat dar am si suferit din cauza lui pentru cineva mai in varsta,cu care ma simt fericita.Nu stiu insa daca al doilea ma doreste de tot sau doar pentru timpul cat este aici?Sa incerc sa petrec mai mult timp cu el, sa-mi dau voie sa incerc sa vad daca imi place?Nu stiu cat se intelege din ce scriu,va rog ajutati-ma, nu am prea mult timp la dispozitie! Ma gandeam ca daca ne lovim si ne certam ca tiganii nu poate fi altfel in viitor, sau poate ne vom opri?Poate cu celalalt voi fi mai linistita,imi place enorm fizic si cred eu care credeam ca nu mai pot iubi,uite ca ...se poate!!! Va pup pe toate,spuneti-mi ce sa fac si va voi povesti ce hotarare am luat.Va pup si va iubesc!!! un pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca ati ajuns sa va bateti... asta nu cred ca e dragoste.Sau asa ati ales voi sa traiti? Va invinetiti si apoi va sarutati?E greu sa lasi atatia ani , intr-adevar, celalat s-ar putea sa nu vrea decat o aventura.Cat de in varsta este? Parerea mea e ca numai tu stii daca mai vrei sa contiunui alaturi de el , sau sa cauti pe altcineva , cu care , POATE ,iti va fi mai bine..Mai scrie si spune-ne ce ai hotarat. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau eu as incerca sa rezolv problema de acasa mai intai. Din pacate eu sunt cam in aceeasi situatie cu tine mai putin bataile dar in ultimul timp simt ca mai am si eu din ce in ce mai putin si vom ajunge si la asta. Sfatul meu este sa discuti cu prietenul sau sotul tau si sa rezolvati problema pe care o aveti voi, sa incercati sa redeveniti ce ati fost si sa judecati sincer si obiectiv daca ce aveti voi este iubire sau obisnuinta si amintirea parfumului celor 5 ani. Incearca sincer sa-ti dai seama daca sunt sanse sa reveniti la relatia pe care ati avut-o sau daca nu puteti, intreaba-te daca asa iti doresti sa traiesti. Dupa parerea mea, abia apoi poti sa te gandesti la alta relatie. Cand a inceput sa te deranjeze relatia tumultuoasa pe care o traiesti alaturi de partenerul tau? Inainte sau dupa ce ti-ai cunoscut noul coleg? Oricum parerea mea este ca trebuie sa rezolvi intai prezentul ca sa-ti poti cladi in liniste apoi viitorul. Sa ne tii la curent. Mult succes![flo][flo][flo] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz eu as alege noutatea. Cinci ani de zile sint ani nu gluma si daca aceasta relatie nu te-a satisfacut pina acum, de ce crezi ca s-ar schimba lucrurile in viitor? De fapt primul pas deja l-ai facut in momentul in care ti-ai aratat disponibilitatea fata de altcineva, deci, mergi inainte, regretele sint pt. cei care traiesc in trecut. Numai bine. O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu as sta langa un barbat care ma loveste, indiferent de cat de mult ma iubeste sau il iubesc. Daca ati mai ajuns si sa va loviti reciproc...plus certuri si injuraturi...Cand va aparea copilul ce veti face? Ce exemplu ii veti da? Eu una as rupe orice relatie cu el. La inceput ar fi greu, dar as avea liniste! Sa-ti dea cel de sus multa intelepciune. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este greu! este usor! de asta numai tu iti poti da seama,dar o casnicie se intemeiaza si pe reciproca, pe respect,pe credinta,nu numai pe dragoste. Nu stiu daca ce traiti voi este dragoste sau numai placerea trupului. Daca sunteti credinciosi ar trebui sa treceti pe la duhovnic. Nu te grabi, pentru ca o relatie serioasa dureaza. Daca totusi relatia dintre voi va rezista si hotarati sa va casatoriti, asa ceva nu se admite intr-o familie sanatoasa, copiii sunt foarte afectati, de discutiile dintre parinti, dar mai de batai. Parintii sunt un model pentru copii si voi ce model puteti fii? Daca finalul va fi tot negativ, mai bine renunta de acum; nu s-a terminat lumea. In noua relatie nu te implica prea mult daca doresti o relatie serioasa , mai asteapta. Eu am facut tot ce se putea face pentru a ramane impreuna cu dragostea vietii mele, dar dupa ani de zile tot ne-am despartit. Trebuie sa existe comunicare intre voi. Dumnezeu sa-ti lumineze mintea pentru a lua o hotarare buna pentru amandoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cunosc un cuplu cu aceleasi probleme, se bat din cand in cand, se cearta mereu, se iubesc cu patima.... au sperat ca daca se vor casatori totul o sa se schimbe, dar nu a fost asa, certurile continua, au fost in pragul despartirii de cateva ori si totusi au luato de la capat, dar o astfel de viata vrei tu? se simt o saptamana ca in luna de miere si o luna sunt suparati, ce o sa vada copiii la ei? cum or sa creasca? crezi ca e normal? au ajuns sa se urasca... e groaznik, eu nu concep viata mea de familie altfel decat linistita, imi ajunge stresul de la munca, viata e asa cum e, daca nici acasa nu ai liniste ajungi la nebuni. chiar daca nu va fi nimik intre tine si "coleg" parerea mea este sa termini cu aceasta relatie, ce daca ai investit 5 ani? ce sunt 5 ani pe langa o viata de om? dragostea trece incet incet si ramane respectul, care la voi nu exista, in momentul cand il loveste pe cel de langa tine nu numai ca nu il respecti dar nu te mai respecti nici pe tine, nu mai esti om. aste e doar parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu-l iubesti pe niciunul din cei doi. Cand iubesti nu stai sa pui in balanta avantaje si dezavantaje si nu te clatina o invitatie la masa. In ce-l priveste pe tipul nr.2, il cunosti doar superficial, inca nu stii ce ascunde sub masca zambitoare. Nimeni nu e perfect, armonia se creaza intre oameni compatibili nu intre oameni perfecti. Esti sigura ca esti compatibila cu nr.2? Ce-o sa faci cand iti va veni dorul sa-i tragi un pumn? Nu certati copiii cand viseaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu, una nu as sta langa un barbat care ma loveste.Cum poate sa spuna ca te iubesate, ca te respecta???????? De ce incerci sa crezi ca s-ar schimba ceva pe viitor?????? Daca nu s-a schimbat in 5 ani, de cati ani mai are nevoie ca sa se schimbe???????? Parerea mea este sa tatonezi putin terenul si in privinta celui de-al doilea, sa nu te arunci asa in "valurile vietii"-pentru ca nu se stie..... Fii putin precauta, incearca sa il cunosti mai bine, sa vezi ce fire are,ce suflet are, care sunt intentiile lui in ceea ce priveste relatia cu tine.[pup] Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Odata, am facut o gluma si am luat o palma de mi-a scaparat fata. M-am inegrit de furie, ma vazut ca m-am suparat si a inceput sa ma pupe. Ma durut atat de tare, ca si trenul dac ma calca nu ma durea asa. Am asteptat un moment (pana sau linistit lucrurile), si cand nu era atenta i-am tras si eu una peste fund cu palma, cat am putut si am pupat-o dupa si eu... Asa am dezvatat-o din prima de acest prost obicei, dar nici alta data nu am mai facut asa ceva, deoarece doua zile nu a putut sa stea pe fund. Daca vre sa plece, va pleca. Asa am crezut si eu ca ne iubim enorm, dar o iubeam numai eu enorm si tutusi a plecat dupa 11 ani. Azi am auzit acest proverb... "Cine nu are noroc dimineata, nu are nici dupa amiaza". Eu nu l-am testat pentru ca-mi lipseste curajul unei noi relatii. Poate-mi dai tu sfaturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...