Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un sfat urgent,va rog!!!


Recommended Posts

Si eu cred ca trebuie sa termini aceasta relatie, chiar daca ai investit in ea 5 ani; daca acum cand nu sunteti casatoriti va bateti, mai tarziu ce veti face, veti ajunge sa va omorati unul pe altul.Asta nu va fi viata, va fi un calvar[box][box][box]. In ceea ce-l priveste pe noul coleg, eu zic sa mai astepti, sa nu te avanti asa in necunoscut, acum esti foarte vulnerabila si s-ar putea sa nu iei decizia corecta. Sa-ti ajute Dumnezeu sa iei hotararea buna si pentru tine si pentru cei din jur. Mult succes. Hanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Palmele de azi ,maine se transforma in pumni si din ce in ce mai rau.Intr-o relatie bataia nu-si are loc deoarece nu face decat sa strice.I-ti vin nervii?[bang]Bun!Da-te singur cu capul de perete sparge o farfurie,fa un dus rece,fumeaza o tigare,urla dar nu mai mult de atat. Pai raspunsul la intrebarea ta numai tu poti sa-l dai!Tu stii cat suflet ai pus in astia 5 ani,tu stii daca merita sa ramai langa el(deoarece presupun ca l-ai cunoscut destul de bine in acesti ani).In privinta celui nou,daca o simpla aparitite la orizont te-a facut sa-ti pui semne de intrebare,eu una zic ca nu esti suficient de legata de prietenul tau. Repet:tu si numai tu poti sa iei hotararea.I-ti doresc sa fii inteleapta si sa alegi ceea ce e mai bun pentru tine. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorba Aliadei, daca o aparitie intamplatoare te determina sa-ti pui relatia cu partenerul de 5 ani in cumpana, atunci (parerea mea) inseamna ca te gandesti mai demult la o despartire. Daca din dragoste ati ajuns la batai, ma intreb cum e atunci cu ura, la ce se ajunge in cazul acela, la crime?!? Bataia nu e o solutie pentru nimeni si nimic, dar ca suporti de atata vreme, inseamna ca l-ai iubit foarte mult. Daca il mai iubesti inca, eu una ma indoiesc, poate mai mult te-ai obisnuit cu el, poate esti dependenta de el, dar asta nu e iubire. Si eu sunt de aceeasi parere, sa-ti pui mai intai ordine in relatia existenta, iar colegul tau, daca e un tip serios si nu un bondar calator, te va astepta. Chiar daca va pleca acasa si distanta va va desparti, daca te vrea cu adevarat, va gasi o solutie sa vina sa te vada. Poate ca daca ii explici mai pe indelete situatia te va intelege si nu vei mai gandi ca nu mai ai mult timp la dispozitie; poate e de acord sa astepte pana iti rezolvi problemele actuale. Acum trei ani am avut si eu niste vecini cu aceleasi simtome; acum se bateau de duduiau peretii, iar dupa doua minute se iubeau de se uitau oamenii pe strada ciudat la geamuri. Relatia lor nu a tinut mult, iar daca sunt mai fericiti acum decat inainte, nu pot sa-ti spun pentru ca nu i-am mai intalnit. Iti doresc multa putere si incredere in propriile puteri. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai raspunsul la intrebarea asta numai tu ti-l poti da. Dar daca crezi ca vrei sa incerci si altceva, daca nu te poti vedea pt tot restul vietii tale langa el, atunci CURAJ! Rupe relatia asta care nu te face fericita si incearca si altceva, ca nu o sa fie colegul barbatul vietii tale, nu-i nimic, lumea e plina de barbati! Ce numai la doi s-a oprit tot universul?! Nu-ti fie frica sa-ti traiesti viata asa cum doresti. E dreptul tau inainte de toate sa ceri de la viata tot ce it poate da! Si inca ceva: nu te multumi cu putin! Pana ce nu esti pe deplin satisfacuta de omul de langa tine nu te lega pe veci de el! Mai cauta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu pot suferi barbatii care lovesc femeile,asa ca eu un as renunta la el pai daca acum va bateti cind nu sinteti inca casatoriti dupa inca citiva ani de casatorie ce va fii?Pentru fericirea si binele tau eu cred ca e bine sa te gindesti la ce ai de facut[pup] cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragi, Kisly, a spus ca"se bat"[box][duel] nu ca o bate!!!! [sm]si dupa aia se pupa si se iubesc de mama focului[pup]. Poate pe undeva si Kisly accepta situatia ca atare si de aia a rezistat intr-o asemnea relatie. Kisly draga, parerea mea este ca pentru o vreme, tu sa fii aceea care sa faca primul pas pentru solutionarea problemelor voastre fara bataie. Chiar daca incepe el primul incearca sa-l convingi ca nu este bine asa si poate ajungeti la o relatie cat se poate de normala, fara batai reciproce si certuri prea mari. Daca vezi ca nu se poate , ca nu intelege si ii face in continuare placere chestia asta, atunci v-a trebui sa pui in balanta daca sa continui sau nu! Ar fii clar ca asa ii este firea si nu se poate debarasa de acest comportament. DAca nu ar trebui sa-ti vezi de viata ta si sa-ti gasesti alta iubire poate mai linistita! Iti doresc o alegere potrivita pe masura asteptarilor tale! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar trebui sa iei o pauza.In ambele relatii.In ceea ce priveste prima relatie,nu cred ca lucrurile se vor schimba.De la prima palma acceptata de tine,vor veni altele.Si nu se va opri.Chiar de "va bateti"si nu "te bate" tot nu este in regula.In ceea ce priveste a doua potentiala relatie,intr-adevar,nu sti ce se ascunde in spatele acelui om.Poate fi un om bun sau poate fi mai rau decat primul(dar asta nu-ti ofera scuza de a ramane cu primul).Deci,ia o pauza.Fi tu cu tine si vei vedea apoi ce iti doresti cu adevarat.Sa-ti fie bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]Va multumesc din suflet pentru sfaturi si sunt foarte fericita cand vad ca sunteti alaturi de mine, cu ajutorul vostru voi reusi sa depasesc acest moment,sa iau decizia corecta.Nu ma gandeam sa primesc atatea pareri,va am pe voi si sunt fericita pentru asta.Deocamdata gandesc, timpul ma preseaza mai tare decat credeam,va voi scrie tot ce voi face.Va pup si va iubesc!!![greutati] un pupic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA KISLY si eu am avut o relatie de 2 ani cu un tip am fost in aceasi situatie ma batea,il imploram sa nu ma lase pana intr-o seara seara de craciun cand m-a calcat in picioare pt ca nu i-am dat mana sa alergam dupa autobuz de atunci totul s-a terminat nu am mai putut sa-l vad in fata ochilor.Si eu credeam la fel ca tine ca il iubesc la nebunie ca ma iubeste dar apoi am realizat ca din partea mea nu era iubire ci frica de el iar din partea lui...obsesie.Nu se merita sa suferi si sa-ti pui bariera vietii pt un barbat care nu merita.Acum faci cum crezi ca e mai bine dar eu zic sa fugi de el cat mai departe si sa nu mai privesti in urma nu gandi ca ne ,,lovim reciproc,,incerci exact ca mine sa te scoti tu vinovata si nu uita CE E BUN E PUS DEOPARTE!!!MULT CURAJ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...