Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Loteria vizelor 2003 se apropie!


Recommended Posts

nu stiu prea multe decat ca se apropie...acum in noiembrie ..si se face electronic...fetele ,care ati trecut prin asta sau care stiti mai multe despre completarea formularelor, despre ceva de care ar trebui sa tinem cont in completarea lor sau despre poze...scanare etc....stiu ca a fost reluat si paradiscutat subiectul,dar de anul asta totul va fi numai electronic..cine ar putea sa dea informatii, ar face un mare bine..de la linkuri pana la sfaturi....pupici Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de Laura _Oprescu
nu stiu prea multe decat ca se apropie...acum in noiembrie ..si se face electronic...fetele ,care ati trecut prin asta sau care stiti mai multe despre completarea formularelor, despre ceva de care ar trebui sa tinem cont in completarea lor sau despre poze...scanare etc....stiu ca a fost reluat si paradiscutat subiectul,dar de anul asta totul va fi numai electronic..cine ar putea sa dea informatii, ar face un mare bine..de la linkuri pana la sfaturi....pupici Laura
Eu am cistigat loteria in 2000. Am trimis la momentul respectiv 2 formulare unul pentru mine si altul pentru viitorul meu sot. Asta ca sa avem mai multe sanse. Deci se pot trimite cite o aplicatie de persoana chiar sot -sotie. Era important atunci sa semnezi tu aplicatia si nimeni altcineva. Acum daca se face electronic nu mai stiu cum sta treaba. In prima faza nu ai ce sa faci decit sa completezi formularul. Si sa astepti pina prin aprilie -mai. Atunci vine raspunsul (dar numai daca esti cistigator). In cazul nostru am cistigat eu. Urmeaza completarea altor formulare pe care le primesti de la ei.Si asta pentru fiecare membru al familiei care urmeaza sa te insoteasca. In acest formular se scrie pentru prima data despre studiile avute. Noi am trimis impreuna cu acest formular si dovada ca avem cel putin 5000$/persoana (cont in banca, apartament, casa, fiecare ce are)/ Este de mare ajutor si noi am facut-o, sa trimiti o scrisoare prin care cineva din US te sustine (affidavit facut la un notar) si-ti acorda casa, masa si hrana pe o perioada cit mai lunga. Chiar daca nu este adevarat da bine sa ai o astfel de scrisoare de la un cetatean american. Asta este o dovada in plus ca odata ajuns aici nu soliciti imediat ajutor financiar de la statul american. Prin decembrie se primeste scrisoarea prin care in cazul in care esti cisitgator esti chemat la interviu. daca ai ajuns in faza asta si nu ai mintit in aplicatii esti ca si trecut de acest interviu. Parerea noastra este ca este si nu este loterie. la interviu toate cuplurile (deci numai familii) erau cu studii superioare (ce intimplare!) si in general toti aveau pe cineva in US. daca ai si un angajator in US ai si mai mari sanse de a fi "ales". Daca te mai pot ajuta cu ceva informatii, scrie-mi! Numai bine, Olivia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doua mari intrebari: Cum scanez semnatura si fotografia daca nu am scaner? Si daca as castiga loteria cea mai tragica faza ar fi ca si daca as vinde tot ce am agonisit si eu si parintii tot nu as avea atatia bani in cont. Deci ma intreb de cateva ori pe zi daca anul asta mai are rost sa incercam sau nu...Ce ziceti...ne incurajati cu ceva vorbe bune? DanaR & family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana intrucat nu te costa nimic sa incerci nu vad de ce nu ai incerca...pana la o eventuala plecare e cale lunga. Noi am castigat in 99 viza si am decis sa nu plecam. Am mers pana in faza finala, am avut viza in pasaport si nu am plecat. Nu a fost nici o conditie de bani etc. incercarea moarte n'are asa ca da-i bataie! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...