Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Profesia before&after


Recommended Posts

Daca tot a venit vremea "sondajelor" pe forum, imi incerc si eu norocul cu o intrebare. V-ati schimbat profesia pina acum? Sau aveti de gand sa o faceti? Eu s-ar putea sa fiu obligata sa fac asta si, desi sunt o fire foarte deschisa la nou, cind e vorba de o decizie clara nu prea stiu pe ce cale sa o apuc. [bang].Poate invat din experienta voastra.Va pup pe toate si astept raspunsuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu daca chiar mi-am schimbat profesia pentru ca am avut de fapt doua : inginer si economist. Am venit aici convinsa ca o sa fac inginerie. Dar in final mi-am gasit un post in contabilitate si sunt multumita. In tara am lucrat si ca inginer si in contabilitate. Experienta din tara ajuta la un interviu. Cu toate acestea cred ca va trebui sa-mi imbogatesc cunostintele si sa merg la Universitate pentru a ma "ridica" in sistemul lor. Daca trebuie sa-ti schimbi profesia, cauta ce ti-ar place mai mult sa faci si mai ales are cautare pe piata muncii. Sunt multe lucruri care ai putea sa le faci aici. Trebuie doar sa vrei cu adevarat. Iti doresc mult noroc in alegerea ta. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut de la chimie anorganica la engineering materials science si acum trec la biologie, ADN, bla bla, chestii despre care nu am habar. Prima trecere a fost f. dificila, a trebuit sa invatz dintr-un cu totul alt punct de vedere, lucruri f. diferite, iar acum sunt sigura ca va fi iarasi f. greu, cel putin primul an.Cred ca trebuie sa ne schimbam domeniul de cateva ori in viata pentru a putea merge inainte, astfel cresc sansele de succes. Inveti lucruri noi, se adauga la CV, asa ca...mereu catre mai bine. Numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inceput am lucrat in proiectare instalatii electrice, dupa un timp am lucrat ca secretara, munca pe care am facut-o 8 ani si pot spune ca nu imi place, dar acolo mi s-a deschis gustul pentru computere. Mie imi plac la modul general trei lucruri: computerele, animalele si studiul naturii umane si daca as vrea sa ma indrept spre ceva m-as indrepta catre compuri sau animale, aia din urma ar fi doar un hobby...ma mai gandesc incotro ma indrept. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut atatea piruete in alegerea meseriei, ca si acum ma intreb care mi-e adevarata vocatie....La 19 ani am devenit invatatoare, apoi am predat engleza ca suplinitoare, intr-o vacanta m-a apucat microbul jurnalisticii ( dar nu m-a tinut mult), am venit apoi in State si am fost, pe rand sau aproape in acelasi timp casierita la o benzinarie, housekeeper ( femeie de serviciu, ce mai incolo si-ncoace), ospatarita, barman, hostess, receptionera, mai nou educatoare si babysitter.Si, daca tot mi-am propus sa traiesc pana la 100 de ani, va dati seama cate mai urmeaza. O singura profesie imi doresc foarte mult s-o incerc, la timpul ei, aceea de MAMA! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...