Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu bb la discoteca!!!


Ven

Recommended Posts

Fetelor, am nevoie de un sfat! Sotul meu vrea sa mergem sambata la un concert. Se tine in discoteca, unde cica este una din cele mai meseriase sonorizari din Romania (a se citi una din cele mai zgomotoase :))) Cineva mi-a zis sa nu merg, ca a citit ceva de genul ca bebe ar putea fi afectat de un grad prea mare de decibeli........ Voi ce stiti de asta?? Ati mai auzit asa ceva?? Sa-mi iau bilete sau nu??? Sau am innebunit de tot?? Voi ati fost la discoteca/baruri/cluburi de cand aveti burtica??? Mersi de sfat! Ven si [bibe] Markus - 32 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu zic sa nu te duci. Ca doar n-au intrat zilele in sac, mai ai putin si duci sarcina la bun sfirsit. Nu stiu cit o fi de periculos numarul decibelilor, dar intr-o discoteca se fumeaza la greu si asta sigur e nociv pt bb. Plus ca te-ar putea impinge cineva din greseala si...ai ajunge sa-l vezi pe Markus mai repede decit ar fi cazul. Multa sanatate si o nastere usoara iti doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu primul copil am facut un revelion "zgomotos". S-a rostogolit toata noaptea in burtica (eram in 7 luni). Mi-a fost putin teama, dar n-au fost probleme. Totusi, sunt de acord cu Marox referitor la tutun, agitatie, adaug oboseala si grija in sine, pe care altminteri vad ca ti-o faci deja.[:)] Eu zic sa incerci. Te duci pana acolo si daca te simti bine, distractie placuta! Daca nu, hop acasa inapoi si gata. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Ven! De cand n-am mai vorbit...In ce luna esti? Am mai discutat noi mai demult, nu stiu daca mai tii minte...Cred ca esti in luna a 8-a sau a 9-a...Bafta multa!! Eu m-am ferit sa ma duc in discoteci...Gandeste-te cum iti vibreaza totul in tine de la basii aia...Eu cred ca il afecteaza pe bb...Imposibil sa nu simta si el vibratiile alea imposibile! Da, si unde mai pui ca e aglomerat...Si trebuie sa te feresti...A propos de aglomeratie, cand eram in luna a 9-a am fost la slujba de Inviere...Era foarte aglomerat si am ramas blocata pe undeva, lumea trecea pe langa mine si ma impingea, pana cand am inceput sa strig sa ma lase sa ies ca sunt in luna a 9-a si sa nu nasc p'acolo![bang]...Si ma apucase un sentiment groaznic de panica, nu ma gandeam decat la bb din burtica si sa nu ma loveasca careva...Eram ingrozita! Pot spune ca am regretat ca m-am dus, sau, ma rog, ca nu am stat deoparte...Asa ca...ai grija! BB din burtica mai presus de toate! Te pup! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la un concert tot prin luna a saptea si am si stat in primul rand. Bebe a dansat pe tot timpul concertului insa nu cred ca i-a daunat cu nimic. Fum nu era pt ca aici e interzis fumatul in locurile publice doar zgomot. Du-te acum la concert ca o vreme dupa ce se naste nu vei mai putea. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la o petrecere prin luna a V-a si bebitzul meu ma lovea atat de tare ca pana la urma nu am mai suportat... imi venea sa plang de durere.... Am mers in alta camera (nu puteam pleca, eram in alt oras in vizita) dar tot asa a tinu-o pana s-a terminat cu muzica de tot... Nu stiu daca era suparat sau ii placea, dar mie sigur nu mi-a placut ce mi-a facut el :D Insa, sunt alti bebei care nu reactioneaza asa... tu cred ca stii deja cum reactioneaza bebitzul tau... Oricum, la Matei, vad ca si acum (are aproape 1 an) muzica tare nu e deranjanta, dar daca sunt boxe din acelea mari care fac sa iti vibreze inima in tine, chiar daca volumul e relativ mic, apare agitatia... Cand era micut (2 luni) am mers cu el la o intalnire DC si acolo mi-a cam facut probleme... am realizat abia ulterior ca era din cauza boxelor. Pe de alta parte, daca se fumeaza mult acolo nu e bine, iar caldura si lipsa de aer iti pot face rau de asemenea.... Acum.... tu stii care e situatia... poti merge si in functie de imprejurari, renunti si te intorci acasa sau, daca totul e OK, ramai. Insa... imi e teama sa nu plangi dupa bani :D Pupici si... distractie placuta, indiferent de alegere! Nastere usoara! Corina si bb Matei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand eram in luna a 7 a am fost la film la mall la matrix reloaded! o galagie, boxe surround, bb facea tumbe in burta, era innebunit! dupa aia am fost cu prietenii intr-un club, unde am sta vreo juma de ora, tot asa cu bum-bum! bb era la tumbe si el! parerea mea este ca ii cam stresseaza! erik are 2 luni si daca aude muzica la boxe data mai tare tace malc! pare mai mult ca il sperie decat sa ii placa! sincer, nu cred ca e bine pt ei, dar daca nu mai mergi acum la concert, altadata nici ca mai pupi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana sa-mi apara problemele cu contractiile de acum 3 saptamani, nu am ratat nici un concert, discoteca sau nunta.( si am dansat...). M-am gandit ca mai am pana in decembrie, apoi s-a zis cu huzureala! Parerea mea este ca daca tu te simti bine, si bb se simte bine. Eu nu pot sa zic ca a reactionat violent, cum nici acum nu mi se pare foarte agitat. Deci, daca te simti bine, nu inteleg de ce nu? Deunazi, mama imi spunea ca inca nu suntem doi, sunt una, daca mie imi e bine, si lui bb ii este bine. Si vreau sa o cred. Asa ca daca te duci, distractie placuta! Daca pe tine nu te deranjeaza muzica foarte tare, cum crezi ca il deranjeaza pe el care mai sta si in lichid... Carmena si bb 32 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am patit-o si eu ,eram gravida in 6 luni si am fost la cinema sa vedem "Razboiul stelelor",zgomotos si cu efecte speciale. Nu va spun ce dans si picioare am primit de la bebe,am stat pina la sfirsitul filmului dar cind am iesit imi era rau de durere.I-am povestit ginecologului la prima vizita si mi-a spus ca atunci cind se agita asa e semn ca nu le place deloc zgomotul. Parerea mea este sa mergi, incearca totusi sa stai cit mai departe de boxe,daca e posibil,iar la cel mai mic semn a lui bebe ,plecati. Pupici pe burtici Corina si Anna nazdravana Quand on veut une chose, tout l'univers conspire à nous permettre de réaliser notre rêve. ( Paolo Coelho)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...