Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

framantari


Recommended Posts

Daca stai prea mult pe ganduri, n-ai sa ai niciodata curajul de a avea un copil. Putina inconstienta nu strica. Vezi in marea majoritate a mesajelor de pe forum cum parintii sunt apostrofati de catre bunici ca sunt prea tineri si inconstienti , ca nu-si cresc cum trebuie copilul, dar nu e dracul chiar atat de negru. Totul se invata, iar cand exista dragoste si vointa mutam si muntii din loc, crezi ca nu putem sa crestem un copil? Eu si acum ,la cele 10 luni ale baiatului imi mai pun intrebari, dar incet incet le invatam pe toate si le razolvam pe toate. Noi de ce suntem aici pe forum, sa ne sfatuim,ajutam, nu? Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[flo]Bine ai venit la noi [dc] Despre framantari, cred ca fiecare dintre noi am trecut pe acolo,eu cand am ramas gravida la 22 de ani erau ingrozita la gandul ca acest copil va fi responsabilitatea mea, abia reuseam sa-mi port mie de grija. Pana la urma m-am descurcat am invatat usor usor ce inseamna sa fi mama si sincer nici nu mi s-a parut greu. Cu drag Alexia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga adunapurici [;)], Cu cat te gandesti mai mult la aceasta problema cu atat ti se pare mai complicata. Trebuie sa privesti situatia mai destinsa. Nu esti tu nici prima nici ultima persoana in aceasta situatie. Eu am facut bb-ul cand aveam 27 de ani si eram plecata cu o bursa la masterat in Coreea de Sud, cu sotul meu bineinteles. Iti dai seama ce nesabuita am fost! Dar cand am fost la ecograf si i-am auzit inimuta, desi dr. mi-a spus ca bb are doar ceva mai mult de 1 cm, am simtit ca voi fi in stare sa fiu o mama buna. Se va petrece acest declic si la tine, sunt sigura! Si dupa cate framantari ai cred ca vei fi atat de mamoasa! Si nu uita ![dc] este langa tine tot timpul. Orice problema ai isi va gasi sigur si rapid o rezolvare. Succes si sa te vedem cat mai curand [grasa]. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult pentru incurajari si sfaturi, sunteti niste dragute si aveti dreptate...Totusi, desi probabil ca veti rade, perioada de care imi este mie cel mai frica si mai frica nu este intre 0 si 3 ani, ci putintel mai tarziu. Si am multe exemple si antecedente...De pilda, mama mea a fost dedicata 200% cresterii mele si a surorii mele mai micute, nopti nedormite ca sa ne faca diverse sau cu noi prin spitale, servici cat cuprinde (cred ca si de aceea este acum f bolnava, desi este tanara), nu s-a crutat un moment, si-ar fi dat nu viata, ci mult mai mult pentru noi, oricand, dar asta nu inseamna ca ne-a educat cum trebuie din toate punctele de vedere (si este evidenta vina educatiei, caci eu si sora mea suntem firi complet diferite, dar anumite lucruri le gandim si le facem mult prea identic ca sa poata fi vorba de intamplare). Si, ca sa nu fiu inteleasa gresit, am trecut de vreo 10-12 ani de faza in care o acuzam...pana la urma, nu este si ea decat un om, care a avut toate bunele intentii si multa dragoste (mai mult sau mai putin aratata). Doar ca, spre deosebire de alte domenii, unde ceea ce risti incepand sau implicandu-te in ceva este propria ta viata/ reputatie/ agoniseala/ pozitie sau mai stiu eu ce altceva, eu simt (si poate ca sunt eu exagerata) ca nu ai acelasidrept sa risti viata altcuiva, chiar daca tu l-ai adus pe lume...si nu sunt atat de nebuna ca astia de pe aici, care mai sa ii ia unei femei fetita de 3 ani ca au vazut in poze ca o lasa sa faca plaja TOPLESS la piscina, de parca mare diferenta e intre un baiat de 3 ani si o fetita de 3 ani si cu siguranta fetitei i-ar merge muuult mai bine intr-un orfelinat decat langa maica-sa, care isi permite sa nu ii puna sutien la 3 ani, "abuzand bietul copil"...iti sta mintea in loc! Hm, am divagat, mii de scuze! Oricum, dddd s-ar putea sa aiba mare dreptate, deja ma cam simt cu musca pe caciula, caci de la 16 ani ma tot fatai pe la Parhon si nimeni (nici Coculescu, nici Dumitrache, nici n altii) nu au putut sa imi spuna ce se intampla (astia de aici nu mai zic!), tot ce stiu este ca puteam sa raman cu bebe de multe ori, dar n-a fost sa fie si am facut ceva tratamente homeopate cu rezultate de cateva luni (unde gasesc eu homeopati aici?), ufff, iar gandesc prea mult si strica! Mii de multumiri si un week-end superb![pup] BaLaurelu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...