Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare ce se intampla cu mine?


florypop

Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Flory,nu stiu daca m-am exprimat bine. Nu am vrut sa zic ca Clear Blue trebuie facut dimineata, eu am folosit acelasi test seara si a aratat doua linii, si avusesem doar o zi jumate intarziere a ciclului. Ziceam doar ca daca e sarcina foarte mica (de ex, tu poate ai avut ovulatia abia on ziua 18 a ciclului, nu in a 14-a, atunci, hormonul HCG care este secretat numai de gravitute, e posibil sa nu fie in concentratie suficient de mare pentru a reactiona cu reactivul din testul de sarcina. Stiu ca scrie pe test ca daca iese negativ si totusi si banuiesti ca esti graviduta, atunci sa mai astepti 3 zile si sa repeti testul. Si ma gandeam ca dimineata e sansa cea mai buna chiar daca testul se poate folosi in orice moment al zilei. Curaj! Pupici Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 9 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce pot sa-ti zic e ca si eu am patit la fel ca tine, mi-a intarziat destul de mult, am facut un test dupa 3 zile, unul dupa 5 zile de cand trebuia sa-mi vina, si au iesit negative amandoua...dupa care mi-a venit, in sfarsit, dupa 10 zile:) Poate ai o raceala, cistita, sau altceva, din cauza asta ar putea si sa-ti intarzie. Din cate stiu eu testele sunt garantate 99% si de obicei sunt destul de acurate. Mai tarziu, cand am ramas, s-a vazut din a 3-a zi:) Cata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit ca testele sa dea gres. Eu ma gandesc ca Flory are ciclu regulat, fix 28 de zile, iar pe deasupra mai are si greturi si senzatie de foame. Cel mai bine sa faca un test de sange, asta e parerea mea. De asemenea temperatura ar putea fi foarte relevanta. Daca se mentine ridicata, sansele de a avea bb sunt 100%. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa va povestesc ce am patit astazi. Dupa douteste care au aratat a doua liniuta dar nu clara astazi am facut un alt test si ce credeti...? NEGATIV Binenteles ca am fost imediat la doctora care mi-a spus din prima : poate ca esti insarcinata. Asadar vineri urmeaza testul de sange. Am deja o intarziere de cinci zile. Dupa ce i-am explicat cam tot ce mi s-a intamplat si dupa ce m-a consultat mi-a spus : sa speram ca esti insarcinata. Voi ce credeti ca este? Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, sunt absolut ferm convinsa ca esti insarcinata. Iti amintesti cand spuneam ca testul de sange e sfant? Inainte de el am facut alte doua teste acasa. Primul, imediat dupa ce mi-a intarziat a aratat clar una bucata liniutza. Pe al doilea l-am facut trei zile mai tarziu. L-am pus pe sotziorul meu sa se uite ca nu mai puteam de emotie. A ezitat cateva secunde, dupa care mi-a spus: e pozitiv pe jumate[alcool]. Evident ca in juma de ora eram la spital, la 'donat' sange. Bebe Asli are doua lunishoare jumate acum si e tot ce am mai sfant pe lumea asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, iti tin pumnii, dar sincer, dupa 2 teste pozitive eu cred ca esti graviduta. Oricum e bine sa faci testul de sange ca altfel tot n-ai sta linistita. Cand iti da rezultatul, in aceeasi zi sau a doua zi? Ca eu l-am facut sambata si abia marti am aflat rezultatul (probabil si pentru ca a fost weekend, dar oricum tot dura o zi cred). In ce parte a zilei ai facut ultimul test? Si a fost negativ si dupa mai mult timp? Celelalte au aratat a doua liniuta repede? Multa bafta, asteptam stiri cum ca esti graviduta ;0) Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 10 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, mi-am adus aminte ceva. Stiam ca nu e bine sa bei lichid mult inainte de a face testul. De exemplu daca faci un test acum si pe urma, pentru ca vrei sa mai faci unul da nu-ti mai vine sa te duci la baie sa bei o cantitate mare de lichid. In felul asta urina o sa fie mai diluata (o sa ajunga prea repede afara). E cumva cazul tau? Pupicei, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 10 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, am sa donez sange vineri dimineata si rezultatul il voi avea cam luni seara sau marti dimineata. Testul l-am facut seara cand am venit de la serviciu. Oricum eu mi-am cam pierdut speranta ca este [copil]. Astept rezultatele de la analize si probabil ca apoi ma spanzur.... Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Astept rezultatele de la analize si probabil ca apoi ma spanzur....
Chiar daca rezultatul este negativ, nu trebuie sa gandesti asa. Nu ai motiv. Nu trebuie sa-ti pierzi speranta. Si dupa simptomele descrise mai mult ca sigur este sarcina. Asteptam raspunsul la test, dar oricum ar fi: scoate-ti ultimul gand din minte Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...