Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare ce se intampla cu mine?


florypop

Recommended Posts

Astept rezultatele de la analize si probabil ca apoi ma spanzur.... -------------------------------------------------- Flory, nu te descuraja...chiar daca nu esti insarcinata (desi iti tin pumnii si sper sa fii) nu ai nici un motiv sa disperi. Incearca in continuare, "procesul" e placut, nu[olala]... Bafta multa si asteptam vesti.... Cata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Flory, sigur esti insarcinata. Intensitatea hormonului de sarcina este insa mai scazuta la inceput, d-aia nu iese la test. Eu am facut primult test la 4-5 zile intarziere si era u liniuta vaga. Am tras concluzia (gresita) ca este negativ. Abia la inca o saptamana am facut inca unul si era pozitiv. Intensitatea liniei rosii creste odata cu tipul, asa ca nu pierde speranta. Parerea mea este ca esti insarcinata. Uraaaaaaa!!!!!!![cheers] Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, sincer, nu stiu ce s-a intamplat la testul ala negativ, dar daca ti-au iestit 3 pozitive, nu se poate sa minta. Probabil este ceea ce zice Maduta, este sarcina mica si concentratia de HCg e mica inca. Eu zic ca esti graviduta, si o spun cu mana pe inima, ca in general nu e bine sa dai sperante cuiva ca pe urma sa cada prea de sus. Eu nu am auzit nici un caz (nici aici pe site) cand a iesit pozitiv (chiar si vag) si in final nu a fost sarcina. Eu zic asa: maine ca e sambata si esti acasa, fa un test dimineata cand te trezesti. O sa vezi ca o sa fie pozitiv. Si atunci poti sa stai linistita pana vine rezultatul de la sange. Daca totusi, din nu stiu ce motiv ciudat, nu esti graviduta, fetele au dreptate, nu e o tragedie, multe fete au incercat mult timp si au reusit in final. Mi-am adus aminte ca pe testul de sarcina scrie ca e important sa il tii in urina nu mai putin de ... si nu mai mult de... altfel testul poate gresi, Poate la testul negativ l-ai tinut prea putin in urina... Tine-ne la curent Pupici, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 10 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by florypop
Zau ca nu mai stiu.........!!!!!!!!!!!!!! Astazi am facut un alt test si a iesit din nou a doua liniuta dar tot vaga. Oare cate zile mai sunt pana marti????????? Nu mai rezist!!!!!!!! A mai patit cineva asa ceva? Flory
Eu am patit asa[bang]. Am fost mai mult plecata si nu am avut cum sa ma duc la medic pentru test si cumparam de disperata teste si.. vedeam ce vezi tu... vaaag! Si vag a ramas mai mult de 10 zile. Ma apucase damblaua si ma stiau farmacistele ca pe un ... Si sa vezi ce Minunica a iesit! Te priveste "vag", pe sub gene si sprancene si spune "Maaaammiii, eu te iubesc!... Vreau si eu rujul tau.." Curaj si rabdare. Mai ales rabdare ! Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru incurajari. Astazi am facut analizele de sange si luni seara sau marti dimineata voi avea rezultatul. Am decis sa astept pana atunci si sa nu mai fac nici un test. Deja imi este rusine de farmacista cate teste am cumparat. Ma stie cand intru in farmacie ce vreau. Vom vedea marti insa pana atunci mi se pare o vesnicie. Intre timp sa stiti ca inca nu mi-a venit.Sunt deja opt zile de intarziere si nici nu da semne.... Acum simt niste junghiuri prin burtica nu stiu de la ce sunt. Si mananc extrem de mult...M-am cam ingrasat..in aceste saptamani, cred ca si din cauza stresului... Flory[grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floriiiii-burtoaaaaasa, da Doamne sa fii insarcinata daca asta iti doresti. Dupa ce prezentari ne faci aici n-ai cum sa fii decat insarcinata. Eu am facut test de sarcina cu 2 zile inainte sa-mi vina si a iesit si a doua liniuta, e adevarat vaga, dar era acolo. Apoi imediat am dat test de sange de 3 ori in decursul a 10 zile ca sa se convinga doctoul de fam. ca e intr-adevar sarcina (zicea ca am nivelul cam mic) si a vrut sa se asigure ca este crescator, deci e sarcina normala (la sarcina extrauterina nivelul hormonului nu creste, ramane cam constant). Dar testul desange nu minte, iti doresc rabdare pana marti. Alta data insa eram aproape convinsa ca-s insarcinata (ameteala puternica, intarziere de ciclul, somnolenta etc.), dar n-a fost decat o banala intarziere de 5 zile. Zi-ne daca ai tensiune/durere in sani mai mult ca de obicei. In mod normal ea incepe sa apara chiar inainte de ziua presupusa a ciclului si ar trebui sa o ai si acum, dupa 8 zile de intarziere de ciclu. Chiar sa creasca in intensitate de la o zi la alta. Daca esti insarcinata, durerile alea prin burtica (daca sunt scurte, diferite ca intensitate, ca niste crampe sau chiar ca niste junghiuri ce-ti sageteaza abdomenul) pe care le simti se datoreaza maririi uterului si a intinderii ligamentelor care sustin uterul. Acolo totul se modifica la o sarcina. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult pentru incurajari. Try, ce-i drept sanii sunt umflati si de vreo doua zile ma cam dor nu foarte tare dar simt asa o tensiune.. Am tras o spaima cu durerea de burtica, credeam ca imi vine dar iata ca au trcut apropae doua zile de cand a aparut durerea si nu mi-a venit. Mai mult nu prea mai doare burtica. Cam care credeti ca ar trebui sa fie valoarea HCG-ului in cazul in care ar fi sarcina? Sunt cam in ziua 36 dupa toate calculele. Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by florypop
Mersi mult pentru incurajari. Try, ce-i drept sanii sunt umflati si de vreo doua zile ma cam dor nu foarte tare dar simt asa o tensiune.. Am tras o spaima cu durerea de burtica, credeam ca imi vine dar iata ca au trcut apropae doua zile de cand a aparut durerea si nu mi-a venit. Mai mult nu prea mai doare burtica. Cam care credeti ca ar trebui sa fie valoarea HCG-ului in cazul in care ar fi sarcina? Sunt cam in ziua 36 dupa toate calculele. Flory deci ,,, daca nu esti insarcinata ... val normala hcg ----0.0-5.0 in caz de sarcina: sapt 3-4 - 9-130 sapt 4-5 ---- 75-2600 5-6 --------850-20800 6-7 4000-100200 7-12 ---- 11500-289000 12-16 ---- 18300-237000 16-28-------1400-65000 cam asa arat pe analizele de la medsana succese si cu Dumnezeu inainte a
ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...