Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare ce se intampla cu mine?


florypop

Recommended Posts

  • Răspunsuri 79
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Eu sunt o burtica de 32 de saptamani! M-am gandit sa va scriu cate ceva din experienta mea. Flory nu trebuie sa te alarmezi si nici sa nu intri in panica. Anul trecut in luna iunie la sfarsit, dupa 2 zile de intarziere de ciclu mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv. Chef mare!!!! Dupa inca 2 zile de intarziere ... o pata maroniu deschis pe chilot. Urgent m-am prezentat la medic. Dupa un ecograf vaginal verdictul a fost : nu sunteti insarcinata... Reveniti si mai vedem... In timp de o saptamana am repetat testul zilnic si a iesit tot pozitiv. Scurgeri nu au mai fost nici dureri nu am avut de nici un fel... dar la urmatorul control verdictul: sarcina extrauterina in trompa dreapta. Am fost operata de urgenta laparoscopic. Anul acesta la sfarsitul lui aprilie iar nu mi-a venit... Eram disperata nu mai puteam suporta sa mai trec prin ce am trecut anul trecut. Dupa 3 zile de intarziere la ecograful vaginal s-a vazut ca sarcina este in uter. Nu iti mai face probleme. Daca nu ai scurgeri dubioase si eventuale dureri ca de cutit intr-o parte nu este sarcina extrauterina. De ce nu mergi sa faci un eco vaginal? Se pot vedea sarcinile chiar si foarte mici. Eu cred ca e sarcina normala. Iti doresc multa bafta! Otilica 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am lipsit aceste doua zile dar sunt distrusa. Asa cum va spuneam presimteam ceva probleme. Bebe nu este, asa a reiesit la testul de sange si pe deasupra au venit si monstrii...dupa 40 de zile. Prima zi a fost cum a fost dar astazi a fost groaznic. Deja am o usoara hemoragie. Simt ca innebunesc...[bang] Oricum va promit ca luna viitoare am sa fac tot ce imi sta in putina sa inchid bine toate usile si geamurile sa nu ma mai gaseasca monstrii. Am sa le trimit o telegrama prin care ii voi anunta sa stea linistiti la ei acasa si sa nu ma mai deranjeze...:) Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, suntem alaturi de tine [q]. Chiar nu-mi vine sa cred. Asa ti-a iesit la testul de sange? Si nici macar n-a fost sarcina??? Ca nu-mi vine sa cred ca testul pozitiv a mintit. Stii ca se poate intampla ca o sarcina sa aiba anumite probleme si organismul simte asta si o expulzeaza spontan, poti sa nici nu stii. Asta nu inseamna ca ai avea probleme, e un lucru normal care se intampla destul de des din cate am citit. Tu ai fost si la un control ginecologic si la ecograf? Poate chiar n-a fost nimic, da mie mi se pare ciudat cum a putut iesi testul pozitiv. Bineinteles ca acum trebuie sa te pui la munca si mai serios [xinpat] si fii sigura ca noi vom fi tot aici sa te felicitam. Nu te lasa doborata. Te pup, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 11 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori eu am urmarit aventura ta chiar de la inceput dar nu prea aveam ce sa completez fata de ti se spunea, acum in schimb sper sa- ti fie de ajutor.In iunie em crezut ca am ramas insarcinata pentru ca imi antarziase 48 zile dar in iulie la inceput m-am lamurit si am fost tare dezamagita,dar nu dispera la 15 zile chiar am ramas insarcinata,nici mie nu-mi venea sa cred, nu aveam curaj sa fac nici teste ca sa nu ma amagesc(mi s-a confirmat la 5 s la ecograf)Asa ca tine capul sus si spor la treaba! [gravi](16s) oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...