Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre cerclaj


Kiara

Recommended Posts

Revin cu o intrebare este normal sa ma doara burta in continuare? sa am crampe si sa ma doara ovarele? nu-mi dau seama daca este ceva normal sau nu. Eu n-am mai iesit din casa, nu fac mai nimic in casa si totusi ma doare burta. Oare e cazul sa-l sun pe medic, nu stiu...ajutati-ma. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu stau in pat deja de 2 luni si stiu cat este de neobisnuit. Dar iti spun, timpul trece asa de repede, incat nici nu stiu cand trece luna si trebuie sa merg din nou la spital – o data pe luna ma internez pentru analize si investigatii si apoi… hop in patut. De plimbari nici nu este vorba, doar asa, o data la 2 saptamani mai ajung cu masina la cabinet pentru un echo suplimentar. In rest, stau linistita… chiar am ras cand am vazut ca si alte burtici s-au apucat de tricotat – acum muncim, si eu si bb la un fular pentru tati… vine iarna si ne pregatim ! Ca tratament, iau Gravibinon 1 fiola / saptamana, Magneziu Forte, Eurovita cu multiminerale si Fier Haussman. Pana acum 2 saptamani am luat si Utrogestan, 2 / zi, dar acum nu mai este nevoie. DARAEL SI BB (23 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Kiara
Revin cu o intrebare este normal sa ma doara burta in continuare? sa am crampe si sa ma doara ovarele? nu-mi dau seama daca este ceva normal sau nu. Eu n-am mai iesit din casa, nu fac mai nimic in casa si totusi ma doare burta. Oare e cazul sa-l sun pe medic, nu stiu...ajutati-ma. Multumesc
Mai bine suna-l, ca sa fii tu linistita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kiara, suna-l pe dr. S-ar putea sa fie ceva banal, dar mai bine sa fii SIGURA. El stie ce a vazut in timpul interventiei si cum este sarcina ta. Nu-ti fie jena ca este vineri. In aceste cazuri este mai bine sa nu astepti. Iti tin pumnii si tie si lui bb, sa aveti nevoie doar de un calmant ceva.... DARAEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a facut serclajul in sapt 23 desi am avut parte de repaus la pat din sapt 20. Ferice de cele care stau acasa dupa interventie. Eu am avut doar o sapt de stat acasa dupa. Sunt de 3 sapt in spital, "intru" sapt 28 si am sanse mari sa raman aici pana nasc... Eu am in burtica 2 baietei marisori si din cauza aceasta riscul este marit. Ca si tratament/zi: 2 No-spa, 4 Utrogestan intravag., 3 Injectii cu amestec Litic (papaverina, scobutil, algocalmin si diazepam), 1 Centrum, 1 Multivitamine, 2 fier (Tardyferon). Sanatate multa! Ioana si "Arturicii - sapt 27" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am sunat pe doctor si bineinteles ca a zis aoleo, nu-i bine, nu trebuie sa te doara nimic. Mi-a zis sa iau 2 No-spa pe zi si sa-l mai sun daca mai imi este rau. Ieri am stat apropae toata ziua in pat si intradevar nu m-a mai durut burta. Acum imi vine sa ma urc pe pereti ca vad ce frumos e afara si eu stau si butonez televizorul. Asta este...sper sa se termine totul cu bine! Sarcina usoara tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...