Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bunicii sustin ca-ti cresc copilul mai bine


Recommended Posts

Well, se pare ca la ei a fost doar comoditate si cred ca nu e bine cum fac, dar treaba lor. Eu m-am gandit, ca fiecare, la situatia mea, ca mi s-ar parea nedrept sa fiu judecata dc. as fi fost nevoita sa duc copilul acasa. Fiecare mama face sacrificii, toate ne sacrificam ceva din cariera, profesie, pentru copii. Eu nu am cum sa stau acasa, ca nu avem Green Card si sotul e student, dar uite, renunt la un post pe care tocmai l-am luat si care mi-ar duce cariera pe culmi (nu bine platit, dar o trambulina pur si simplu extraordinara, o sansa unica in viata sa lucrez acolo si in situatia noastra, ne-ar asigura si green card si viitorul) pentru a accepta altul, f. prost platit (tot n-as putea plati bona-doar daycare), cu mult mai putin prestigiu, dar care imi da posibilitatea sa imi tin familia impreuna. E greu sa iei astfel de decizii, nu poti sa nu te gandesti ca poate viitorul tuturor celor din familie ar fi fost altfel, dar cu ajutorul lui Dumnezeu se rezolva toate. Va doresc numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand rupi de undeva ca sa pui in alta parte, mai merge treaba! In cazul vostru drumul spre Green Card si daca zici ca ai prins un servici bun cu sanse bune in viitor, este alegerea ta si doar tu poti hotara ce si cum ve-i face in continuare. In orice caz, persoanele care nu vor in nici ruptul capului sa dea copii de langa ei, cu siguranta vor avea alte pareri, pe care le sustin. Fiecare face cum crede mai vine, cum crede de cuviinta ca rezultatele vor fii bune in final. Iti doresc numai bine si o rezolvare a problemelor cat mai favorabila. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...