Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (15)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi burtici, Eu am fost la o sedinta cam lunga si de aceea nu am avut cum sa mai intru in vorba cu voi. Dar iata ca de dimineata de cand am scris eu, voi ati mai deschis un capitol din odiseea sarcinilor noastre. Lia, ai grija de tine si de bebe si ai sa vezi ca totul va fi bine!!! Pupici, Andra-[gravi]in sapt 28 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Abia acum am ajuns si eu acasa. Am fost plecata de dimineata la spital cu tata socru pt. niste analize. Am citit toate mesajele voastre si ma grabesc sa va scriu si eu cateva randuri. In primul rand, pt. fetele care voiau sa mergem in Prisma aranjamentul ramane in picioare pt. ca noi avem 4 locuri libere in masina. Asa ca daca Lia nu mai vine incapem cele care am ramas: Andruska, Layla, Ramona si eu. Ramona si Andruska va propun sa va intalniti la Moghioros la 9.30 pt. a va lua pe amandoua de acolo. Layla ori vii la 9.20 la Banc Post, la Lujerului, ori la 9.40 in dreptul refugiului tramvaiului 41 de pe Virtutii, ca sa te luam dupa ce iesim din pasaj. Alege tu si ne spui ca sa stim unde te asteptam. Astept sa-mi confirmati daca e bine asa. Lia, iti urez mult curaj si sanatate. Nu cred ca e dracul chiar atat de negru si o sa vezi ca se va rezolva totul[;)]. Ai grija sa te odihnesti si sa iei pastilutele prescrise de dr. ta pt. ca nu-i fac nici un rau lui bb. Iti tinem pumnii si ne vom uita si pt. tine in Prisma de preturi. Andruska a trecut prin aceeasi chestie si ai vazut ce baietel mare si frumos are [greutati]. Poate venim sa te vedem la spital, daca se va putea. Asteptam vesti de la tine poate prin sotul tau, dupa ce vei fi internata. Oani, si eu am patit chestia de care vorbesti tu si la un moment dat bb si-a revenit si a inceput sa ma loveasca de-adreptul. Daca il simti in continuare, chiar si mai slab, cred ca e totul OK. Daca nu te linistesti du-te la o ecografie! Noi suntem bine, sanatosi si voinici. Abia asteptam sa vedem ce ne zice nenea dr. diseara la ecografie. O sa va povestim dupa. Poate venim si cu o poza [foto]! Cred ca si Rares a sughitat pana acum, dar nu am stiut eu despre ce este vorba. O sa fiu atenta pe viitor. Va pup si va urez o zi cat mai usoara! Adriana [gravi]in 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, multa sanatate si mult curaj. suntem cu toate alaturi de tine. incearca sa te linistesti si fi optimista, sunt sigura ca totul se va rezolva. Adriana pt. mine este OK, ma gindeam ca poate v-ati razgindit cu cumparaturile, eu sincer as fi preferat doar sa ne intilnim si sa vorbim, dar sunt de acord cu ce o sa hotarati. Asteptam vesti diseara de la ECO, am inteles ca merge si Andruska. eu o sa intru diseara de acasa, asa ca astept cu nerebdare ultimele noutati despre Rares. Cred ca si "Dulcinelul" mea a sughitat pana acum dar eu habar nu am avut. Layla cu BB "Dulci" 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, esti tare scumpa...multumesc de invitatie, eu nu am renuntat la ideea cu Prisma, insa daca nu se putea acum, gaseam eu o varianta... Pentru mine este f. OK propunerea ta, daca si Andruska este de acord, vom discuta si vedem exact locul in care vom fi la 9:30. Eu oricum nu am bani acum pt. cumparaturi, insa vreau sa vad cat mai multe oferte, pana acum nimic nu m-a incantat in mod special. Daca in Prisma voi vedea ceva sa-mi placa, urmeaza pt. mine o a doua excursie incolo! Dimineata ziceam ca primesc picioare in stomac, etc...acum le simt undeva spre vezica...mama, mama...ce fortza...Noroc ca stau pe scaun! Sunt tare curioasa si tu si Andruska ce faceti diseara la echo: sunt tare increzatoare ca lucrurile sunt bine! Astept sa vedem ce ne spuneti! Pupici, Ramona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr mine ora 9.30 este f buna - Ramona ne sunam si vedem unde anume - eu ma gandeam in fata la Tip TOP, insa vorbim si ne vedem. Adriana multumim de invitatie - abia astept sa mergem [bicla] si sa mai sporovaim. Oricum noi ne vedem diseara - abia astept !!! Acolo oare se fac si poze ? Sper ca da, ca tare as vrea...Trebuie sa beau apa multa - ca nu cred ca rezist - sa nu fac pp acolo....??? Matei misca in toate directiile si este ca o mica cartita, iubitul lui mami !!! Pupici, Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Multumesc pt urarile primite pt Arturici. Le-am transmis si lor si ca urmare au sinceput sa se zbenguie in burtica. Layla Arturicii sunt identici. [huta] Lia Stai cat mai mult in pat intinsa si fara nici un fel de efort. Daca iti spune dr. ca-ti face serclaj eu zic sa ai incredere in el. Internata fiind, am cunoscut o gravitutza in 28 sapt careia urma sa i se faca aceasta interventie. Deci la nevoie se face si mai tarziu. Andruska Mai stau in spital minim pana pe 10 nov cand se intoarce Ancar. Apoi chiar daca ma lasa acasa voi reveni in sapt 32 si voi ramane pana nasc. Azi am ultimul modul din cursul pt gravide. Asa ca diseara voi fi “absolventa”. Fiind cu experientza zero in cresterea copiilor, m-am apucat sa citesc carti despre Psihologia Copilului (trebuie sa-mi umplu cu ceva timpul [:o)] ). Ioana si “Arturicii – sapt 27” [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am intrat sa va salut, ca tare mi-a fost dor azi de voi, dar imi "scholesc" inlocuitoarea, sunt in plina raportare statistica a lunii octombrie...cred ca i-am facut capu' mare pina acum, dar se descurca ea intr-un fel sau altul... ca pe 24.11, vreau sa intru in prenatal. Asta nu inseamna ca nu voi mai putea sa trag o fuga s-o ajut, dar vreau sa plec cu inima impacata a lucrului bine facut. Nici noi n-avem calculator acasa, am avut, dar l-am dat cind ne-am schimbat masina, nu cred ca este oportun sa achizitionam altul acum... cred ca-mi voi face abonament la Internet Cafe, macar 1 h/zi sa mai stau cu voi pina de sarbatori.M-am urcat pe cintar si m-am speriat-62 Kg de la 50(cred) la 27 sapt.Prenatalele cred ca-s de vina . Beleaua e ca imi simt picioarele ca niste pernute... Si ma mai trezesc cu bubite care ma "scarpina"-urticarie, iau Ca lactic si-mi trec, apoi nu stiu ce maninc si iar apar, iar trec.Dr-ta mea mi-a spus sa nu ma ingrijorez. Voi patiti asa ceva? Liasi eu sunt de parere ca daca era ceva grav, te interna de azi, cred ca de fapt ODIHNA weekendului iti va rezolva problema pina luni, cu conditia sa stai IN PAT... si sa ai grija de tine.... Fetelor distractie maxima la prospectarea pietei!!! Mi-am luat miine liber sa pregatesc cite ceva bun pentru prieteni, caci duminica e ziua mea ....implinesc 34 de anisori...[s]to me!!! [pup][pup][pup]Misuca(27)&Stef(4,9ani) Ps.Multumesc anticipat de urari, tot ce-mi doresc este un BB2 sanatos. Misa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misa - sa fi sanatoasa si tu si bb si toata familia si of course [s] Si eu am patit-o cu urticaria - si am luat Ca lactic si gata. Trebuie sa fug, la treaba..... Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...