Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (15)


vilma

Recommended Posts

Am uitat sa va spun ca a fost si Andruska la ecografie, imediat dupa mine. O sa va dea ea detalii maine. Oricum dupa eco am mers cu sotiorii nostri scumpi si dragi la o inghetata la Gelateria Italiana, in Mall. A fost tare bunuta [pofta]! Abia astept sa ne vedem cu toate sambata pt. Prisma [olala]. Adriana [gravi]in 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxana, si mie mi-au aparut brusc edemele, parca am butucei in loc de picioare. Nu ma mai incape nici o incaltaminte, asa ca acum ma incalt cu niste papuci de casa care arata ca niste ghetute, se inchid cu arici si sint cu doua numere mai mari, ca asa i-am gasit atunci si mi-au placut f. mult. Si azi la echo m-am dus in papuci de casa si nu s-a uitat nimeni ciudat la mine. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor, Diana si Layla, se pare ca vom naste in aceeasi perioada, dc nu in aceeasi zi! Si mie imi este teama sa nu ma apuce de sarbatori (Craciun, Revelion). Mi s-a spus ca data probabila a nasterii ar fi 08.01.2004, dar am asa o retinere vis-a-vis de aceasta data!!! Sper sa nu ma lase dr!!! Lia, draga mea asculta-ma bine! Acum 5 saptamani eram disperata pentru ca la echo mi s-a spus ca am colul f scurt, pericol de deschidere, cerclaj, etc! Pe langa toate acestea, dr. mea mi-a spus ca BB este foarte jos! Acum urmeaza sa aflii ce s-a intamplat cu mine! Colul este in continuare f scurt, dar este inchis! Atata timp cat este inchis este OK! Trebuie sa stai cumintica in pat! Nu numai inpat, dar stii tu...vanezi bancutele, scurtezi programul de cumparaturi foarte mult, etc! Faptul ca ti s-a spus ca este tarziu ptr cerclaj, asta este o prostie! Prietena mea a facut cerclaj in 29 saptamani! Stai cuminte in week-end, fara efort, iar luni du-te la dr optimista, ptr ca dc nu s-a deschis colul este OK!!! Apropos, acum, in 30 saptamani, BB ma loveste numai in apropierea stomacului, deci nu mai este jos! Relaxeaza-te si vei vedea ca totul este OK! Pupici, Georgy (30 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragele mele! Nu am reusit sa mai intru aseara, fiindca am stat in pat la tv si m-a luat somnul. Va multumesc inca o data tuturor (Andruska, Ramona, Andra, Layla, Ioana77, Misa, Adriana, Diana, Roxana, Georgy; iertare daca am omis pe cineva)! Multumita voua am iesit din starea aia de panica si pot sa ma mai gandesc si la altceva. Eu chiar am tinut cont de sfaturile voastre si mi-a fost bine. Sotului i-am spus o poveste (ca sunt cam obosita, ca am intrebat-o pe dr. daca nu m-as putea interna pt.analize....vrajeli), ca sa nu-l alarmez. Si-asa, cand a auzit de "spital" s-a albit la fata. Bebe isi vede de treaba lui, loveste puternic si in special jos si de-asta stau cu frica. I-am dat aseara sa pape piure cu laptic si unt si cu cremwursti si s-a cumintit. Fetele care merg la Prisma: distractie placuta si sa ne povestiti si noua! Poate mai faceti cate o poza! Va pupicesc mult, sanatate si week-end super! Lia [gravi] 27 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burticute, noi am dormit iar f. prost.BB a inceput sa creasca greul de acum incepe. nu mai pot sta nici pe spate, nici pe o parte (nu-i convine lui BB). vorba unui priieten o sa dormi de acum " atirnata in cuier". citind ce a scris Diana la mine edemele nu sunt atat de grave in sensul ca ma pot incalta totusi cu pantofi. (niste pantofi mai butucanosi - model care se purta cand eram noi in facultate, noroc ca nu i-am aruncat). Lia mult curaj si ai grija de tine. o dimineata excelenta si vb mai tirziu Layla -cu BB " Dulci" 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burticoaselor! Layla e foarte bine sa te luam de la Banc Post (langa Mega Image) la 9.20. Tu stii masina deja, OK? Eu cand am simtit ca nu-mi mai e bine sa dorm pe o parte mi-am cumparat o pernita de la Bricostore si o pun sub burtica. Asa ma simt mult mai bine. Deocamdata. Nu stiu ce va fi mai incolo cand voi lua cu adevarat proportii. Cat despre cuier [:D][hop]... ca ma fac ca eu nu am inca. Stiu ca Lia zicea ca ea doarme inconjurata de o multime de perne pe care le foloseste sa-si gaseasca o pozitie comoda. Lia, curaj puiule! O sa vezi ca totul va fi bine. Numai tu sa stai cumintica, sa-l dai naibii de servici ca nu mai conteaza acum nimic altceva. Sper ca o sa mai facem poze. Are Layla aparat, asa ca o sa venim cu noutati fotografice [foto]. Iti dai seama ca ne-au mai crescut burticile de atunci [grasa][grasa][grasa][grasa](Layla, Adriana, Andruska, Ramona [;)]). Pentru mine azi e ultima zi oficiala de concediu. Ma ingrozeste gandul ca de luni ma trezesc la 6.45. Sper sa ma reacomodez repede si colegii sa fie intelegatori daca o sa vreau sa fug mai devreme acasa. Oricum ma incurajez ca de pe 15 dec intru in concediu normal (mai am 11 zile) si apoi, de pe 1 ian in prenatal. Asa ca doar o luna jumatate mai trebuie sa ma sfortzez [greutati]! Pe Rares am inceput sa-l simt din ce in ce mai des si cu lovituri mai puternice. Cred ca a crescut, nu gluma!!! Va pupam amandoi si va asteptam pe forum. Adriana [gravi]in 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mai guralivelor [:X] !!!! Lia -ma bucur ca esti mai bine si asa sa iti pastrezi tonul DA ? Voi va dati seama ca mai este putin si unele dintre noi - Layla, Georgy - se vor intalni cu minunile din burticile lor ? Ce emotionant !!!!! Am fost si noi aseara la echo - unde ne-am intalnit cu Adriana si cu burtica ei [bibe] Bebele se misca de zor - nu a putut sa imi confirme daca este sau nu baiat, avand prezentare pelviana, ne-a aratat funduletul care oricum era adorabil [indecent], manutele, fatzuca si ideea este ca totul este in regula. Avem aprox 900 gr [:)] baiat serios, pai nu ? Si eu ca si Adriana, nu mai vreau sa fac nici o echografie pana aproape de termen - care este 7.02.2004. Probabil ca undeva in ianuarie, 10-15, imi voi face ultimul calup de analize si ultima echo sa vedem ce si cum. Noi astazi vom pleca la 13.00 - si ma voi duce cu Andrei pana in H sa vad daca ii gasesc ceva ghetute. Oare in PRISMA as putea sa ii gasesc ? Va pupacesc, ca au tabarat pe mine cu totii si...sa nu mi-o fur cum bine a spus Layla la un moment dat. Ramona, te sun diseara si vedem ptr maine ce si cum, OK ? Sau la 9.30 in fata la TIP TOP ? Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici, Ce faceti voi? Noi abia asteptam sa se termine si ziua asta de munca ptr ca apoi sa zburam acasica , sa facem bagajul si maine sa plecam in tromba din Bucuresti, la aer curat. Va doresc excursie cu folos la Prisma!!! A, si sa ne spuneti si noua ce vedeti dragut pe acolo!!!! Astazi trebuie sa mai fac o injectie cu gravibinon ptr nenorocitele de contractii (trebuie sa fac trei, cate una la 10 zile, iar asta este a doua!!!), care m-au mai lasat dar trebuie sa respect tratamentul. Adriana si Andruska, ce parere v-ati facut despre dr. Moisa? Cat v-a costat echografia? Pe mine, ptr ca sunt pacienta lui, ma costa fiecare consultatie (care include echo)300 000 lei. Eu am o parere buna, dar vreau sa mai culeg si alte opinii. Intr-adevar, asistenta de acolo este o dulce, de fiecare data imi da sfaturi cat astept pana intru la dr. (de ex: imi spune cam cat tine un pampers, cum se ingrijeste bb-ul la inceput, etc). Helen, pe unde esti? Ce mai faci? Va pupic si astept vesti de la voi toate, Andra- [gravi]in sapt 28 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticute, Ieri a-ti spus ca ati simtit cum sughite bebele vostru. Ce senzatie a-ti avut? De dimineata simt asa in partea de jos ceva ca se misca acolo dar daca pun mana nu se misca nimic . E o senzatie mai mult de gadilit asa chiar jos. Oare asta sa fie? Misa "La Multi Ani!" . Sa ai un bebica sanatos si tot binele din lume sa fie al vostru.[cheers] Va pup si va doresc o zi minunata! [pup][pup] Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...