Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (15)


vilma

Recommended Posts

Buna dimineata burticute, noi am avut iar probleme cu somnul. am venit pe la 12 de la petrecere dar am adormit f. tirziu. burtica creste vazand cu ochii, si imi este din ce in ce mai greu sa dorm intr-o pozitie comoda.sotul meu m-a intrebat daca imi este rau pt. ca respiram greu si gemeam in somn. probabil ca din cauza multelor kg. in plus am o respiratie greoaie. si inca ceva imi amortesc miinile ingrozitor cand dorm pe o parte. eu merg la intilnirea cu felete de la Prisma si o sa revin cu amanunte pe seara. o zi minunata tuturor! Layla-cu BB " Dulci" 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua tuturor! N-am putut intra ieri pe net din cauza unui fir de la acumulator care s-a gandit sa se arda. Am primit alt fir si-am intrat cu nerabdare sa vad ce mai faceti. MISA, LA MULTI MULTI MULTI ANI cu multa sanatate! Diana Eu pana acum am facut cel putin 12 echo din cauza riscului crescut de a aparea probleme. Asa ca nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Eu sunt in continuare in spital, m-am plictisit de-atata stat. Am un chef nebun sa ma plimb printr-un parc, sa vad un film la Multiplex si sa pap la un restaurant... Dar stau cuminte si...visez. Astept vesti din Prisma! O zi frumoasa, Ioana si "Arturicii - sapt 27" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Am reusit sa ajungem azi in Prisma, asa cum am tot vorbit zilele trecute. Ne-am adunat cele 4 burticoase din zina de V a Bucurestiului: Ramona si Andruska, din Dr. Taberei, eu si Layla, din Militari. Layla a vut din nou aparatul foto si am facut cateva poze pe care le veti vedea zilele urmatoare (si noi le asteptam [hop]). Sa va povestesc ce am vazut pe acolo. Prin Prisma bate mai nou vantul, fata de acum cativa ani, cand am fost ultima data, acum majoritatea standurilor sunt pustii. Am gasit insa doua standuri maricele pt. bebei: unul al firmei Loris Company, altul al firmei Happy baby. La ambele standuri gasiti produse Chicco, Cam, Neonato, Graco, ABC Design, etc. Noua preturile ni s-au parut mai bune la prima firma, si parca si mai multe produse. Carucioarele erau cu preturi de la 3.500.000 lei in sus. Noua ne-au placut cateva modele Graco care costau in jur de 6-7 milioane. Pentru Ioana: carucior pt. gemeni ne-am uitat la trei modele la care preturile erau 11 milioane, 6,3 milioane si 8,1 milioane. Erau din acelea cu doua carucioare alaturate, nu modelul unul in fata unul in spate. Sper sa intelegi ce vreau sa-ti zic. Cu siguranta erau mai multe, dar noi la astea ne-am uitat. Marca: Graco si ABC Design. Patuturile textile costau de la 3,5 milioane la 5 milioane. Includ patutul si kit-ul pt. salteluta cand bb este mic. Unele modele aveau un buzunar atasat in care se pot tine diverse lucrusoare ale lui bb, o ferestruica cu fermoar pt. ca bb sa poata iesi singurel cand deja merge si folositi patutul ca tarc. Ramona s-a uitat la un patut cu lampa de veghe, muzica pt. bb si functie de leganare pt. copil, toate evident alimentate la priza, dar incluse in patut. Exista si posibilitatea de a-ti lua si masuta de infasat pe masura patutului, la unele modele. Erau si patuturi de lemn, dar pe noi nu ne-a interesat. Am vazut masute de infasat cu cadita. Am retinut una de 3 milioane si 175 de mii la Loris cu o cadita destul de mare si f. comoda. Erau si alte modele, dar la preturi mai mari, iar unele cu cadita f. mica. Am vazut si suport doar pt. cadita pt. a nu sta aplecata cand speli copilul. Ni s-au parut f. practice. Cea mai ieftina pompa de muls cu biberon de la Chicco costa 650.000 lei, sterilizatoarele erau intre 1.770.000 si 2.700.000, in functie de cate biberoane incapeau. Stiu ca Ramona s-a uitat la ceva pt. cuptorul cu microunde. O sa va povesteasca ea. Un baby-phone costa intre 1.700.000 lei si 3 milioane, termometre pt. bb intre 3 milioane (unul de la Chicco) si 250.000 din acela digital, mult mai simplu. Erau si hainute, incaltaminte, jucarii, lenjerii, tot felul de accesorii. Bani sa ai!!! Stiu ca firma Loris a deschis un magazin mare si in complexul de la Cora. Dca va este mai aproape puteti sa va uitati si acolo, cred ca gasiti aceleasi produse. La Happy baby mie mi s-au parut mai scumpe decat in oras pt. ca zilele trecute am vazut un magazin de-al lor in Militari, unde preturile erau mai bune. Cam atat va pot eu povesti. Poate vor veni si celelalte fete cu noutati sau completari la ce v-am scris eu. Fiecare a retinut ce a interesat-o cel mai mult. Pupici si daca aveti intrebari o sa va raspund cu mare placere. Va urez un week-end placut in continuare!!! Pupici pe burtici si noapte buna. Adriana [gravi]in 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, am reusit sa dorm si eu cat de cat aseara, dar m-am trezit iar in "creierii diminetii". Misa " LA MULTI ANI !" si din partea mea. Lia multa sanatate, ai grija de tine si asteptam noutati prin sotul tau. La ce v-a povestit Adriana referitor la plimbarea din Prisma,completez si eu ca preturile sunt intr-adevar f. mari (o sa dam faliment-cum spunea cineva pe forum). mai trebuie studiata piata pt. ca produsele sunt la fel, preturile conteaza. nu cred ca merita sa cumparam din Prisma, am vazut preturi mai mici in oras. weekend placut in continuare, pupici Layla- cu BB "Dulci" 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burticute, sinteti f. dragute si mi-ati facut o pofta nebuna sa merg la cumparaturi. La mine camera lui bb e deja curata, mai am de facut curatenie in restul casei, din pacate nu prea are cine sa ma ajute, il exploatez cit pot pe sotul meu. Peste o saptamina sau doua vreau sa mergem sa cautam tot ce trebuie pt. bb, nu vreau sa astept luna decembrie sa fac cumparaturi, in primul rind ca probabil o sa ninga pina atunci si se va circula f. prost, si in al doilea rind o sa ma misc si mai greu pina atunci. Acum cind merg la cumparaturi prin Bricostore sau Metro, dupa 1 ora deja obosesc si ma asez si eu pe ce apuc: pe cite un carut mai mare, sau pe stivele lor de lemn. Burticutzoaia mea creste cam cu 2 cm pe saptamina si asta nu pt. ca maninc prea mult, pt. ca in ultimele 3 saptamini m-am ingrasat doar cu 1 kg. II spun mereu sotului meu ca daca nu-si gaseste mingea de baschet sa stie ca eu am mincat-o [:D]. Cam asa arata burtica mea acum. Apropo de edeme, cred ca la mine se fac si de la sare, nu maninc prea sarat, dar nici nu pot sa renunt de tot la sare. Tensiunea nu e mare, mi-o iau aproape in fiecare zi, cea mai mare valoare a fost intr-o zi de 13 cu 8. In rest am 12 cu 6, chiar 11 cu 5 si chiar beau cafelutza cu cofeina in fiecare dimineatza, ca ma cam doare capul la trezire, semn ca tensiunea este mica. I-am spus dr. ca beau cafelutza si a zis ca sa fiu sanatoasa, cafea pot sa beau, alcool sa nu beau. Gata, se cuvine sa ma duc la smotru, ca romincei ii sta bine la coada maturii [:(!] Pupici. Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misa - La multi ani ! sa fi fericita si sanatoasa, sa iti traiasca bbelusul si Stef si sa dea Dumnezeu ca numai linistea si armonia sa domneasca in familia voastra [s][s][s] Noi suntem impreuna cu parintii mei si verisoara mea, la un local unde am venit sa papam si pana vine cappucino am venit sa vad pozele din Prisma si sa va scriu. Din pacate nu pot sta f mult,ptr ca aici miroase destul de nasol..... Maine am sa va scriu mai multe, Sper ca sunteti toate bine si vorbim maine, Pupici [dual], RA sper ca te simti mai bine, DA ? Andra cu burtica de 26 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la "burticutze" Tocmai am vazut pozele si pot sa spun ca suntetzi niste "burticutze" super dragalase Misa LA MULTI ANI SI TOT CE-TI DORESTI SA AI PARTE DE UN BEBE FRUMOS SI SANATOS[bis][alcool][cheers][dual][pahar][flo] Fetelor de ce nu sunt bune patutzurile din lemn? si aici am vazut in majoritatea magazinelor patutzuri din lemn,de care patutz ar trebui sa cumpar? Iona tu cum te simti?Ce fac Arturicii? anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, nici eu nu mamanc prea sarat. Dar nici nu pot sa o elimin de tot. Si nici doctorul nu mi-a recomandat asa ceva. Dimpotriva. Cat despre tensiune, sa stii ca eu am 10 cu 6. Asa ca evident nu are nici o legatura. Dar dupa repausul la pat din weekend am niste picioare "a intaia". [:D] Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Adriana, multumesc pt informatii! Chiar azi am revizuit lista de cumparaturi ce vor trebui facute pt Arturici. Enorma suma ce trebuie cheltuita... Eu azi m-am simtit mai greioaie ca nicicand. Oare asa va fi de acum inainte pana nastem? In rest sunt bine, imi primesc cu regularitate injectiile (si asistentele se mira ca mai au loc unde sa-mi faca..). Continuam sa "monitorizam"[medic] inimioara bb-ilor de 2 ori pe zi. Am primit azi de la al meu 4 tricouri "create" de el in Mall. Fiecare are pe el 2 animalutzi gemeni. Sunt tare haioase. Maine e luni, ma astept sa fiti vorbaretze! Ne "vedem" maine. Ioana si "Arturicii - sapt 28" [duel] p.s. vreti va rog sa-mi mai spuneti cum va identific din poze? Poate va referiti la poza in care va aratati toate 4 dragalashele burtici....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...