Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de ian-feb 2004 (15)


vilma

Recommended Posts

In poza cu burticile din profil suntem asezate astfel: Adriana, Layla, Andruska si Ramona (de la stanga la dreapta). In rest ne-am cam amestecat din cauza soarelui(care ne intra in ochi) si a veseliei [:D][:D][:D]! Tare bine ne-am mai simtit impreuna[bis]! Ramona sper ca esti bine! Asteptam vesti de la tine maine dimineata. Adriana [gravi]in 26 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, frumoaselor! M-am sculat cu noaptea-n cap ca sa vad pozele cu voi si sunteti fff frumoase cu burticile voastre. Ce mai, mamici perfecte! Ma bucur ca v-ati simtit bine si am constatat ca ati avut si o vreme superba. Eu am stat in pat (totusi, sambata m-a scos un pic din casa sotul meu, ca prea era frumos afara!). Dupa cum mi-ati spus si voi, acum ma simt mult mai bine, bebe nu mai loveste jos si cred ca ii e bine. Sa vedem ce-o mai fi azi. La 8 trebuie sa fiu la spital si sper sa vin marti acasa, cel tarziu miercuri dimineata. O sa-mi faca analizele si o eco si sper sa va anunt imediat daca bebitu meu e baiat sau fetita. MISA, la multi ani, sanatate si sa ai parte de fericire! SA-TI DEA DUMNEZEU NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS, FRUMOS SI CUMINTE, CARE SA CREASCA FERICIT ALATURI DE FRATIORUL SI DE PARINTII LUI!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va sarut pe toate, aveti grija de voi si de bebei si sa scrieti cat mai mult pana ma intorc eu! Poate ne vedem sambata sau duminica prin zona ( cred ca o sa intru in prenatal, asa ca nu o sa mai fiu stresata duminica la gandul ca a doua zi e luni; mai vorbim). Pupici, Lia [gravi] 27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum o alta saptamana din frumoasa noastra aventura de viitoare mamici a inceput[olala] Noi am avut un weekend SUPER [grup] - in grup !!! Sambata dimineata - baietii s-au dus la piscina - Andrei era f fericit si vrea si sambata asta la "pecina" !!! Eu am fost sambata - stiti unde, nu ? [;)]a fost tare frumos si m-am simtit extraordinar !!!! Duminica - am fost la pranz sa papam undeva in cartier - de fapt stiti ca am intrat sa vad pozele - ce frumoase sunt: multumiri sotului lui Carmen [hia] - iar seara am avut musafiri. Sunt f buni prieteni de ai nostri (ea este ca sora mea) care au venit din Italia - si am primit primul cadou ptr bblus - o salopeta tare frumusica din blugi - deja mi-l imaginam la anul pe vremea asta imbracat cu salopetica si cu niste ghetute frumusele care le-a avut Andrei [iepu] o sa fie ca un iepuras. Joi o sa mergem la control - sper sa fie totul bine !!!! Ioana - vrei sa iti facem o vizita si iti aducem o pizza DUBLA [;)], un CD cu un film si zicem ca suntem la Multiplex. Ce zici ? Lia - ai grija de tine, sa vii cu vesti bune din spital si o sa fie totul OK o sa vezi !!! Ramona - sper ca totul este in regula cu tine !!! Te asteptam pe forum cu vesti despre bb zburdalnic !!!! Adriana a inceput serviciul si nu poate intra pe forum, deocamdata, insa cu siguranta va intra cand va ajunge acasa... Noi va pupam cu drag pe toate, va dorim o zi usoara si armonioasa din toate punctele de vedere, Andra cu burtica de 27 saptamani si Andrei (4 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici nu prea mici, Se pare ca din cauza plimbaricii de sambata prin Prisma, ati obosit si nu mai sunteti asa matinale ca de obicei. Adriana, multumim mult ptr ideile impartasite si toate sunteti niste dragute. Ramona, ce-ai patit? Orice ar fi fost, speram ca acum esti bine. Oricum, esti o burtica tare draguta si dupa fata, o tipa foarte optimista. Auzisem si eu ca prin Prisma cam bate vantul si preturile te cam dezarmeaza.... Noi suntem bine. Ne-am intors ieri din pribegia in care ne-am bucurat tare mult de razele blande ale soarelui si in noaptea de sambata spre duminica am vazut si aurora boreala pe cer...a fost minunat!!!! Bebe al meu a fost tare zburdalnic in week-end, ieri chiar am simtit si eu ce inseamna sa-ti traga una in ficat (de fapt mai multe, nu doar una), dar oricum, fiecare sutulet este o adevarata minune ptr mine. Misu- cam tarziu, dar iti uram si noi tot ce-i mai bun si mai frumos ope lume:un copil sanatos si o familie minunata. la multi ani!!![berica][berica][papica][pup][pup]. Lia, intoarcere grabnica si multa sanatate!!!!![pup][grup][grup] Va pupicesc pe toate si va astept la povesti, Andra-[gravi] in sapt 28 & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

: 'Neata, dragi burticutze! Acu am "picat" si eu la serviciu... Ce harnicutze suntetzi... Andruska, Adriana, acum ma simt mai bine, multumesc pentru grija!!! Mi-a fost taaaare rau sambata...Cu totul a inceput subit si cum eu nu obisnuiesc sa ma "rastesc la bocanci" (cand o fac inseamna ca e tare rau), si mai ales pe strada (nu am fost in stare sa mai fac cei 50-60m pana la usa blocului!!!!), o logica nu prea am gasit in "fenomen", insa sigur de la sarcina nu e; insa pot fi trei motive[:D] - o criza subita de fiere (eu am ceva probleme) - camp magnetic f. ridicat datorita exploziilor solare puternice (am avut si dureri de cap - migrena- pana seara)[:D][:D][:D] - cum ar zice vecina mea care m-a vazut imediat dupa "eveniment" - am fost super-super deochiata de o tanti cu ochi albastri - abia mi-a descantat si s-a chinuit sa-mi zica saraca Tatal nostru...Imi spunea ca chiar daca nu cred in asta(eu sunt adepta explicatiilor logice - mai degraba putea fi un "furt" masiv de energie - echivalent cu deochiul???), mie de la asta mi s-a tras! E adevarat ca peste 2 ore am mancat -imi era foame - daca era fierea cred ca nu puteam! "X files"- asta a fost "filmul in care am jucat sambata![:D] Bine ca in final, spre seara, a fost cu happy-end...Somn, algocalmin, bete de chibrit stinse in apa si descantat (ca sa fac pe plac si vecinei care o tinea sus si tare ca asha deochiata nu a mai vazut de mult...)Bine ca a trecut! Hai sa va zic si impresiile mele despre Prisma! Nu vreau decat sa completez ce au spus fetele: marfa se poate gasi si in oras, la magazinele "Loris Company" - Str. Decebal 9, tel 0213263992- si la Cora(din cate am intzeles), ei au pretzuri mai scazute la produsele CAM, sunt importatori directi (3w.loriscompany.ro), sau la Happy Baby (Calea 13 septembrie 241, Bd. Chisinau 75-Socului, Bd Dacia 114), ei importa direct produsele Brevi, OK Baby si distribuie NeoNato, Graco, etc... Parere personala: Produsele sunt piperate pentru buzunarul romanului in general...Insa la patuzuri diferenta de 1-1,5 mil. fata de cele no-name de pe piata mi se pare justificata, dpdv calitate, ma refer la patuzurile din material textil ce se pot plia, etc... La carucioare sunt f. multe modele dragutze, mie mi-au placut cele nemtzesti, de la ABC design...Depinde de punga...Poti gasi intre 6-8 mil. de calitate f. buna, de firma, iar pe piata poti gasi si thailandeze(Baby Care) intre 2,5-4mil...Diferenta e data de brand si calitate...Iar intervine "punga"! Saltelutzele de pat erau de la 600.000Lei (cele din iarba - cred ca fan!!!, in nici un caz de mare- de la Mondocarp), la 1,4 mil cele nemtzesti din alge de mare si nuca de cocos(fibra?), si cele relaxa, ortopedice, mai inalte, la cca 2,3mil... Lenjerii de pat erau si romanesti (seturi de 1 mil - lenjerie+plapumioara+pernuta? = 500.000Lei + aparatori pat=500.000Lei , se puteau achizitiona si separat!) sau italienesti, mergeau pana in 3-7 mil!(o nimica toata!!!)... Saci de dormit erau intre 350.000 - 700.000Lei, pentru bb-ii care se descopera noaptea... Legat de cuptorul cu microunde, cum spuneam, exista vase speciale cu capac si cu spatiu in interior destinat obiectelor de puericultura - biberoane, tetine, etc...) care te ushureaza de cca 660.000Lei. Insa romanul e istet si poate cumpara un vas simplu de plastic, special pt. microunde, care umplut cu apa joaca exact acelasi rol. Dar la mult mai putini bani! Sugestia a fost a fatucei de la magazin...Decizia va apartine! La hainutze de copii m-am uitat in fuga, multe dragutze, de la firma Aziz si nu numai, pot fi luate si din oras, nu merita sa bati drumul pana acolo! Ieri am fost in plimbare si pana in SIR, unde sunt hainutze de copii dragutze, pretzurile la cele dela Aziz sunt mai ridicate, dar si calitatea e superioara! Mie mi-au placut! Daca sunteti interesate de produse romanesti, in Obor exista de la "1 Iunie", iar la Carrefour am vazut cele de la "Z" - sunt de calitate!!! Ane, intrebai de patutzuri de lemn! Normal ca si acestea sunt bune, exista o gramada pe piata, diverse modele si calitate la fel...Eu m-am "chitit" pe cele care din material textil!!! Multumiri Laylei si sotzului ei...Da' ne-am aranjat in poze...mai ales in cea din profil!!![:D]. E super! Multumiri si "fotografului" ghidus - sotzul Adrianei - care ne-a "fiert in suc propriu" pana a apasat pe buton...(adica pana ne pufnea rasul!!!). Adica sa "dam" vesele in poze, nu crispate...[:D]Ce mai, sunt f. reusite!!! Pupicei multi si mai vorbim! Ramona (sapt. 29)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Nu sunteti prea vorbaretze azi! Vremea de afara e de vina? Andruska M-ai facut sa ma amuz tare! Poate urmatoarea "excursie" e la CORA si faceti escala pt vizita la Arturici.[il][:D] Lia Multa sanatate si FRUNTEA SUS! Ioana si "Arturicii - sapt 28" [duel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi burticoase , ca burtici nu mai suntem[:D] Eu de saptamana trecuta ma misc tot mai gru si burtica a crescut destul de mult si ma bucur ca am burtica cu bebica care se vedeca pana acum nu se prea vedea. Mai gagici da faine sunteti. Am vazut pozele si a-ti iesit foarte bine. Eu inca nu mi-am facut nici o poza graviduta sper sa-mi fac acum cand a mai crescut burtica. Lia tinem pumnii ca totul sa fie OK si te asteptam cat mai curand cu vesti. MAI AM 2 SAPTAMANI SI MERG IN CONCEDIU. Azi dimineata m-am trezit cu drag la gandul ca mai vin doar 2 saptamani la servici . Va pup si doresc o saptamana minunta. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor burticutelor! Sper ca va simtiti bine azi! Noi suntem veseli si bb se intoarce acolo si se impinge prin burtica! Si noi am crescut, in fiecare zi se vede burtica tot mai bine! Sunteti tare dragute burticilor, ma bucur ca avem ocazia sa va vedem, macar in poze!!!! Cris, eu nu stiu daca ajung azi la cursuri, dar in cazul in care nu ajung te rog sa-mi spui maine daca se face miercuri intalnirea si cu taticii!!!! Va doresc la toate o zi super si o saptamana minunata! Va pup, Corina si bb Bogdan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, fetelor Ramona, in legatura cu vasul ala de sterilizat in microunde. Ziceai ca se poate cumpara si un vas pentru micro normal. Dar trebuie umplut cu apa? Adica tetinele, suzetele etc. trebuiesc scufundate in apa din vas, pus capacul pe vas, si pe urma bagat la micro??? Ma lamuresti putin??? Ca si eu as vrea sa folosesc aceeasi metoda. Sunteti niste dragute in poze!! :) Mersi mult! Pupici! Ven si [bb] Markus - 32 sapt. si 5 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...