Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare am motive de ingrijorare???


Adina-Oana

Recommended Posts

Fetelor, bine v-am gasit. Sunt fericita sa ma aflu printre voi. Am aflat de curand ca sunt insarcinata si suntem tare fericiti si eu si sotul meu. Am intrat in saptamana 7 si ar trebui sa nasc pe 21 iunie. Insa am si niste motive de ingrijorare. Inainte de a-mi face testul si a afla ca sunt graviduta, am tot avut parte de petreceri aproape zilnic si am baut destula berica. Credeti ca bb va avea probleme? Si mai am o problema. De ani de zile sunt dependenta de picaturi de nas, fara ele nu pot respira. Va rog fetelor spuneti-mi parerile voastre! Oana ingrijorata Adina-Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit! Despre berica pot sa-ti spun ca am o prietena care a avut pofta de bere toata sarcina si cum a prins-o si vara, a mai baut cate una. Asta nu inseamna ca a facut bine, eu m-as fi abtinut, insa daca tot s-a intamplat, asta e, nu cred ca e o problema majora. Cat despre picaturi, nu stiu ce sa-ti spun, tb sa intrebi un medic. Sarcina usoara! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa-ti spun despre picaturi! O prietena a folosit in permanenta pe toata perioada sarcinii desi pana si dr. ii spusese sa o ia mai usor. Dar nu putea fara. Ea merge cu ele in buzunar si din 10 in 10 minute isi mai pune o portie.... Copilul s-a nascut normal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, deci nu sunt singura dependenta de picaturi de nas. Fetelor, ar trebui sa facem un club. Si eu am auzit ca nu afecteaza sarcina in nici un fel. In ceea ce priveste berea, cel mai bine intrebi un dr. Cateva beri nu pot dauna zic eu, mai ales ca nu ai baut o perioada lunga. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun ce mi-a zis si mie medicul cand eram gravida. Daca ai apucat sa bei alcool pana sa afli de sarcina, nu-i bai, numai sa nu fi exagerat cu cantitatile si sa ai grija de acum incolo. Cat despre picaturile de nas, mie mi s-au interzis, dar sunt aproape convinsa ca era o masura cam drastica, cred ca depinde foarte mult de ce anume contin ele. Cel mai bine este sa intrebi medicul ce ai voie. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina-Oana am uitat sa-tzi urez bine ai venit si o sarcina usoara .Te asteptam la subiectl "mamici de mai-iunie 2004"se afla tot aici la "Interzis barbatzilor" acolo poate vei afla mai multe suntem toata gravidutze proaspete si vei intalni fete care au aceleasi saptamani de sarcina ca si tine si vei putea sa te mai confruntzi cu ele.Mult succes si numai bine Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (11 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Adina, bun venit in mare noastra familie! Stai linistita, berea nu e o problema asa mare...Doar nu beai tone! Doar nu erai alcoolica! De acum incolo insa sa ai mare grija, mai ales cu alcoolul! Cate o bere poti bea din cand in cand, cu masura, daca iti place...cate o gura de vin, tot din cand in cand....si cam atat! In ceea ce priveste picaturile...Vorbeste cu dr.tau, spune-i ce picaturi iti pui, intreaba-l daca dauneaza...Cele mai multe am inteles ca nu fac rau, insa mai bine intreaba, pentru siguranta! Te pup si sarcina usoara iti doresc! [pis]_ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Adina-Oana! NUmai bine, sa nasti un bebe sanatos si sa n-ai probleme nici inainte si nici dupa nastere. Eu zic ca cel mai bine e sa vorbesti cu doctorul despre ambele probleme, dar cea cu berea nu cred sa fie o problema daca nu ai baut chiar exagerat pentru ca in primele saptamani de sarcina bebe nu e legat de mama, asa incat prostioarele mamei nu il pot afecta. Dumnezeu in intelepciunea sa s-a gandit ca o mamica nestiind ca e graviduta, mai poate face excese pe care altfel nu le-ar face. NUmai bine si sa ne vedem la mamici de mai-iunie... Pupic Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 9 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...