Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu radeti,dar...stie cineva sa talmaceasca visele?


Recommended Posts

Dragele mele, eu am uneori vise mai ciudate, pe care incerc sa mi le explic singura, mai mult sau mai putin reusit...Aseara insa ,ma visat ca ...brrrrrrrrrrrr!!!! Imi cadeau dintii! Si ceeace este mai ciudat este ca astazi de dimineata mi-a povestit fetita mea de 8 ani ca a visat acelasi lucru! Oare ce o mai fi si asta? Hai, nu radeti de mine, ca nu am innebunit, zau! Toate bune la fete si baieti! Pa, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Miru, din câte stiu eu, faza cu cazuttul dintilor, cica îti moare cineva, da' te-as sfatui sa nu pleci urechea la talmacirile astea aiurite. Poate ai sa râzi, dar eu mi-am luat un "dream catcher" si l-am agatat pe candelabru, deci fiecare cu ce-i place... So, daca vrei sa talmacesti visele, be my guest, dar nu te astepta sa fie exact ce spun cartile...uneori si numai gândul ca ceva rau se poate întâmpla duce la împlinirea talmacirii, sau poate nu... Tot ce-ti doresti se poate realiza, atunci când vrei cu adevarat! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=117&cid=16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, pot exista doua posibile interpretari...asa le vad eu din propie experienta...sper sa nu te sperii si nici sa nu se indeplineasca[:D]; cand te dor...si curge sange- auzi de o moarte apropiata, care te va afecta; daca nu te doare cand iti cade maseaua, dintele....este o moarte mai indepartata, care nu te afecteaza prea mult sau deloc.Oricum,tu ai descris prea putin visul.... POATE FI VORBA NUMAI DESPRE O "CADERE" in viata ta sau in familie...sigur mai existau si alte elemente importante pe care tu nu le-ai descris aici si care erau esentiale pentru a afla domeniul in care vei avea (sa zicem)o problema. Uite un site unde merg atunci cand nu ma descurc singura, poate te ajuta sa intelegi mai multe...http://www.acvaria.com/dictionar_vise.htm Toate cele bune si sa speram ca nu-i de rau....Tine-ma la curent! gaby http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=739&cid=488
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori am visat lucrul asta am auzit de decese.Exact cum mai zicea cineva,daca doare-e cineva apropiat,daca nu-o cunostinta mai indepartata.Am visat intr-o noapte ca mi-au cazut 5 masele,le tineam in palma si nu ma durea deloc.Ma gandeam ca o sa aud de un mort da......au fost 5 in aceeasi saptamana!!!Acum stau cu frica de cate ori visez asta.Sotul mereu imi spune:ma innebunesti cu visele tale! Claudia&Laurici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu visam ca imi cadeau dintii in perioada in care imi reparam dantura, am suferit multi ani, am dat o galeata de bani pe lucrari si pro'abil ca in subconstient vroiam ca totul sa fie perfect. Mirunda, eu cred ca visul tau a fost doar un receptor al visului fetitei tale, legatura dintre mama si copil fiind puternica tu ai receptionat ce a visat ea. Revin cu o mica povestire: sambata trecuta socrii mei au avut un accident usor fara urmari grave pe express, era ud si n-au tinut franele si s-au rasucit cu masina; sotul meu dormea si a aflat de abia a doua zi dimineata de accident si le-a povestit ca a visat ca era pe express si era ud pe jos si s-a rasucit cu masina...am ramas toti tablou. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am visat de multe ori ca-mi cad dintii sau masele. Ma ingrozesc si acum cand imi aduc aminte, dar sigur nu mi-a murit nimeni. La scurt timp dupa, mi se intampla mie cate ceva: o raceala sau gripa. La fel si cand visez ca ma urmareste un animal salbatic: urs, lup. Atunci stiu sigur: urmeaza raceala sau gripa. Pana acum, doar cu raceala sau gripa am asociat visele. Doamne fereste de ceva mai rau! Urmareste sa nu raceasca cea mica! Sanatate! si [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intamplator am o carte de interpretat vise in biblioteca si de curiozitate m-am uitat de inseamna cand visezi ca-ti cad dintii, dar nicidecum nu am citit de moarte. Va citez din "Carte de vise - talmaciri vechi si noi" Ed Universul 1998: "dinti a-ti cadea - vei avea o bucurie; dinti a-ti pune - semn de nefericire; dinti a-ti scoate - vei avea o suparare; dinti stricati de vei visa, e semn ca ai prieteni buni; dinti lungi - ceva te va necaji; dinti scurti - se anunta niste prieteni."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...