Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu radeti,dar...stie cineva sa talmaceasca visele?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 1 month later...
In cartea mea de vise scrie, ca daca iti cad dintii inseamna despartire (in dragoste).Eu nu cred asa ceva.Am visat da multe ori acest lucru si nu s-a intimplat nimic.Prima data m-am speriat. Si eu am tot felul de cosmaruri de la o vreme incoace.Cred ca am sa-mi iau si eu un captator de cosmaruri ! Erika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiam faza ca daca te dor cand iti cad, te afecteaza moartea cuiva: mie mi s-a intamplat asta cu bunicul meu, am visat ca mi-a cazut o masea si m-a durut. Dupa un timp bunicul meu a murit, era de fapt bonav de mult de cancer, dar eu nu stiam , ca eram copil. Cam asa. Mai bine te-ai fi uitat pe fereastra imediat dupa ce te-ai trezit, ca ai fi uitat visul. Si asta este o superstitie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as generaliza atunci cand este vorba despre vise. Mie mi se implinesc cam 50% din vise, dar niciodata nu stiu care. Visele cele mai importante mi s-au implinit cam dupa 1 an, dar nu este o regula. Se spune ca atunci cand visezi copil mic nu este bine. De multe ori am visat, si nu s-a intamplat nimic rau. Eu cred ca fiecare trebuie sa invete sa isi interpreteze visele, sa la diferentieze pe cele prevestitoare de cele venite din subconstient. pupici Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai visat ceva de-a lungul vietii mele. Il visam pe cel sortit mie dar nu-i vedeam niciodata fata, parac avea tras un ciorap pe ea. Si pana la urma l-am visat asa cum este: Blond cu ochii albastri , cred ca de-aia m-am si indragostit asa de tare si brusc! E frumoasa viata si merita sa savurezi fiecare bob de roua de pe anii infrunziti! Vio
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...