Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de incurajari!!Ma mut in Bucuresti!!!!


VASIA

Recommended Posts

Sunt din Baia Mare (deci in celalalt capat de tara ) si din ianuarie ma mut cu familia:sot+bebe in Bucuresti.Sotul meu a fost mutat pe Bucuresti cu serviciul si trebuie sa-l ...urmam. El sta deja acolo din iulie.Am inchiriat un apartament pe B-dul Burebista. Nu cunosc orasul (am fost studenta in Cluj),nu am prietene acolo si nici cine sa ma ajute cu Rares. Aici ma ajuta parintii cand am aerobic,coafor etc.Sotul lucreaza pana seara...Sincer imi tot vine sa plang .E greu sa renunt la casa mea, la prieteni... Parintii sunt si mai si...Incerc sa privesc partea buna a lucrurilor dar..Sper ca voi cunoaste cateva dintre voi.Asa voi putea merge si eu la intalnirile voastre pe care,sincer,le invidiam... Sta careva din voi prin zona ?Exista vreo sala de aerobic pe acolo? Sper sa ma ajutati sa-mi fac prietene si sa nu ma simt singura si straina in Bucuresti.Dar vreo bona de incredere nu cunoasteti? Cam multe intrebari,nu? Va pup si astept... Cristina si Rares (in 5 noiembrie=11 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Vasia, Inteleg prin ce treci (eu sunt acum la 7000km departare de casa si stiu cum a fost cand am plecat efectiv), dar nu trebuie sa te panichezi, iti vei face prieteni si in Bucuresti, in ciuda faptului ca totul se misca cu o viteza ametitoare... Eu m-am nascut in Bucuresti si am trait acolo tot timpul, mai putin vacantele, pe care le-am petrecut la bunici, undeva langa Hateg, mare, munte...si tare as vrea sa fiu acolo, sa iti pot prezenta toate cele, nu ca Bucurestiul ar fi un oras turistic, dar asa e cand e casa ta... Dar sa iti raspund la intrebarea cu aerobicul: exista o sala la Centru de Sanatate de la Budapesta, care este foarte aproape de Piata Unirii. In functie de unde exact vei locui (Bdul Burebista este super-central, sa stii!), sunt masinile 104 si 123 care te duc la Unirii si de acolo 5-10 min pe jos sau tramvaie care te duc la Budapesta, dar mai prin spate, nu chiar pe Bulevard, tre sa intrebi pe cineva cum si in ce fel... Bafta multa (vei incerca sa iti cauti de lucru?) si vei vedea ca va fi bine! Va tinem pumnii stransi! BaLaurelu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vasia mult curanj si da te intzeleg si eu cum te simtzi insa gandeste-te ca inca esti aproape si esti in tzara ta imposibil sa nu-tzi faci prieteni.Eu ce sa zic sunt aici de aproape 6 ani si tot nu am prieteni [bang] Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (11 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O SA-TI PLACA. MAI PUTIN LA INCEPUT, DAR O SA-TI PLACA. Nu la fel de mult ca la tine acasa. Sper sa-ti faci prieteni aici. Eu sunt aici si daca ai nevoie de ceva sunt alaturi de tine. Sedere placuta in marele B. Cu toate ca te va obosi cu siguranta aglomeratia, eu sper sa te acomodezi rapid descoperind noi puncte de atractie care sa te faca sa simti bine. Pupici ! Pupici ! Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te cred si te inteleg ca esti putin debusolata, dar stai linistita, noi suntem aici sa te sprijinim. Apeleaza cu incredere. Eu nu stau prin zona, dar daca ai nevoie de orice sunt disponibila. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 2 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curaj, nu este asa de rau in Bucuresti! Pulsul acestui oras e total diferit de toate celelalte ale tarii, iti inteleg temerile si o sa-ti lipseasca inimitatea si siguranta orasului tau... Anunta cand te-ai instalat si vorbim, poate chiar ne vedem. Sali de aerobic sunt o multitudine in zona Pt-a Unirii, iar bone, chiar si noi cei ce ne-am nascut aici, gasim greu ceva care sa ne satisfaca cerintele... Depinde de noroc. Ia totul ca pe o provocare. O sa invingi, desigur! Eu am o multime de prieteni si amici care au venit sa locuiasca provizoriu in Bucuresti, iar dupa ceva ani (2-3), nu mai concep sa locuiasca altundeva (in Romania, of course! [;)]) [flo] Cu drag, Violeta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina. Eu sint Romana si sint din Cluj. M-am mutat acum 2 ani si 4 luni in Bucuresti si locuiesc exact in zona, mai precis pe o straduta perpendiculara pe Burebista. E o zona civilizata si ca o veste buna poti sa faci aerobic chiar pe strada ta. E un club unde am fost si eu inainte sa ramin insarcinata cu bebe Cristian care are acum 4 luni si 1 saptamina. Acum sint insarcinata cu al doilea copil si speram sa fie o fetita. Mi-ar face placere sa ne cunoastem cind te aranjezi si te mai linistesti. Poate o sa ne intilnim la plimbare cu cpoii pe afara, desi mie mi-e cam greu acum deoarece e grau caruciorul si trebuie sa-l car in brate 2 etaje ( nu avem lift deoarece e bloc cu 4 etaje). La 10 min de mers pe jos este si piata iar nu departe e Mall –ul de unde ne aprovizionam noi cu mincare si laptic pentru bebe, plus scutece. Nu-ti va fi usor fara ajutorul parintilor dar te vei obisnui . Iar cind ti se face dor de casa te sui pe tren si targi o fuga la Baia Mare.. Si gasesti si coafor dar au preturi piperate. Daca vrei sa povestim ori sa ne intilnim cind ajungi in Bucuresti scrie-mi pe mail elena_romana@yahoo.com Te asteptam Romana [gravi] si [copil] Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Vasia, Acum 6 ani am venit si eu in Bucuresti,eram singurica , singurica. Singurul lucru pe care-l aveam era serviciul, colegii nu erau foarte prietenosi, casa nu aveam , nu stiam pe nimeni. M-am descurcat, chiar foarte bine, mi-am gasit si sala ptr. aerobic, coafor mai ieftin, unul mai de fite, tot ce am avut nevoie. Nu dispera si nu fi trista, singurul lucru pe care nu-l vei gasi aici e caldura de acasa, prietenii si parintii care-ti vor lipsi f. mult. Dar cand te rapune dorul, te urci in tren si in 8 ore esti acasa. Eu nu stau chiar in zona, pe aproape.Ai aproape parcul Tineretului care e foarte frumos. Daca te pot ajuta sau vrei sa ne vedem da-mi un semn. Multa bafta. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...