Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (14)


Recommended Posts

Eu i-am dat o data danonino, si a fost bine dupa aceea. Nu sunt de parere ca sa radiem copiii pentru ca un doctor stupid asa presupune. Cred ca trebuie consultati mai multi doctori daca unul te alarmeaza asa. Fetelor, azi noapte am facut chef [cheers]..., acasa. A fost ziua lui tati si de doua luni ne tot pregatim sa facem chef, ori unde altundeva decat acasa. Din diverse motive nu a iesit nicaieri cum am dorit asa ca intr-o zi am hotarat - acasa. Va spun toate astea pentru ca ma simt mult mai bine, pentru ca nu sunt doar mama, (sunt in primul rand mama), dar mai sunt si o persoana care vrea sa iasa in societate, sa se intalneasca cu prietenii, etc. E fantastic sa vezi ca se poate. Copila a fost foarte impresionata si i-a placut anturajul... Bineinteles ca s-a fumat afara. Cand i s-a facut somn, am culcat-o si noi am continuat [alcool]. Ideea cu albumul de Craciun mi se pare foarte buna [:D] Am mai pus niste poze, (din pacate nu am mai recente decat de acum o luna). http://www.xpphotoalbum.com/showgallery.php?cat=3576&ppuser=984
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va scriu pe scurt doua randuri ca pic de somn. Ieri ne-am decis sa facem o excursie la varul meu in judetul Arad s-o vada nepotica mea Patricia pe "bobo" (asa-i zice ea Denisei) ca a trecut mult din iunie de cand s-au cunoscut la botez si joi fusese si ziua ei (a implinit 2 ani). Zis si facut. Am pregatit bagajele cu maxima atentie sa nu uit ceva. Lapte praf, orez, grau, bibe pt apa, bibe pt lapte, bibe pt ceai, castronel, lingurita, pampers, servetele, n schimburi de hainute, paturite, plapumitza,.... superstresata cum am zis, sa nu cumva sa uit ceva. Asta a fost prima data cand am plecat cu Deni de pe o zi pe alta. Totul era pregatit, a venit tati de la servici, am pus bagajele in masina si "aida aida". Pe drum tot ii repetam lui Alin: "mi-e groaza sa nu fi uitat ceva". Bineinteles ca el imi raspundea ca nu e capat de lume si daca ne trezim acolo fara ceva, ne-om descurca noi cumva. ... Se face ora 20 si zic hai sa-i pregatesc papa fetei si... ce sa va spun... uitasem acasa tocmai plasa cu tot ce tinea de mancarea Denisei. M-am albit la fata si am zis:"impachetam si inapoi la Timisoara". Pana l-a urma m-a calmat vara-mea, a sunat-o pe o prietena de-a ei care are bb mic si am luat de la ea o cutie de Bebelac (Deni bea Vitalact) si cu emotii grozave i-am preparat o portie si i-am pus biberonul pe buze, eram aproape sigura ca nu-l va accepta dar, fetita de treaba, a bagat 190 ml ca nimic. Si uite asa a ajuns fii-mea sa pape 5 mese de Bebelac. Nu vreau sa va zic ca incepusem apoi sa-mi fac griji ca nu cumva sa o doara burtica de la trecerea asta brusca de la un lapte la altul dar n-a avut treaba. Astaseara cand am ajuns acasa, dupa baitza, a ras bibe de 220 ml Vitalact cu orez si ar mai fi papat daca era mai mult in stica. Vineri i-am dat si eu Danonino. Prima cutiutza(vanilie) a papat-o toata iar din a doua(zmeura a papat cam jumate). I l-am amestecat cu grau simplu de la Nestle. O sa-i mai dau ca tare ii place. Va pup si o tai la culcate. Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/lumiy http://community.webshots.com/user/denisadinescu http://community.webshots.com/user/bbdemai2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu am incercat sa-i dau Emmei Danonino, dar nu vrea...Se stramba si maraie ca la orice altceva [bang]...Fetelor, mi se imputineaza laptele![V] Cred ca din cauza ca Emma a supt mai putin de la o vreme...De cand cu raceala, de cand cu rosu in gat...Plus ca m-am stresat ca nu vrea sa mai manance nimic...In fiecare zi ii fac una, alta si le mananc eu pana la urma[bang]...Am cumparat azi lapte Humana sa-i dau in completare...I-am facut 90 ml, insa a marait si la el!![bang] Am zis sa-i dau seara, inainte de culcare, dupa ce-i dau san...Insa sa vedeti ce maraia cu biberonul in gura!!...Dr. mi-a zis sa-i dau mereu, nu numai seara, si san, si lapte praf...Sa vedem cum o fraieresc...I-am cumparat si cateva borcanele de la Hipp, poate o manca...Stiu ca mai demult a mancat piureu de-asta la borcanel... Poimaine mergem la vaccin si sunt suparata inca de pe acum...[V] Sa treaca odata! A venit tati din Franta ( a fost plecat cateva zile) si i-a adus Emmei o pereche de ghetute de piele, frumoase foc! Am incaltat-o cu ele si le privea tare incantata si vorbea cu ele![:D] In rest...toate bune, daca pot spune asa[V]... [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. Nu am mai intrat de mult ca la mine merge foarte incet sit-ul, mai pateste cineva asa? sa stiu si eu daca e de la mine sau de la ei... In rest toate bune, am tot vorbit cu fete pe messenger, asa ca tot am pierdut noptile, dar nu-mi pare rau, mi-am facut prieteni nepretuiti. Ilinca e bine cu sanatatea, cu comportamentul lasa de dorit, a devenit o rasfatata, si e si foarte nervoasa, nu stiu ce e cu ea. Se agita tot timpul, plange mult cand nu sta cineva cu ea, mai mult urla.Intinde mainile la mine sa o iau in brate si ma trage de haine daca ma ajunge. Cum am luat-o nu mai are nimic, e vesela si savureaza momentul. Ma trage tare de lantul de la gat, da trage nu se incurca ca ma taie la ceafa. Daca il acopar cu palma, imi trage mana la o parte si se supara.In patut nu sta locului o clipa, mereu se incurca printre gratii sau se pune de-a curmezisul si da cu gura de bara de lemn care e coborata mai jos, Nici sa o schimb nu ma lasa, se rasuceste cum o pun in pat, dar stiti cum? nu reusesc sa o tin, am nevoie de ajutoare sa o tina cu fata in sus.E o lupta schimbatul pampersului.Pe o parte imi place ca e asa agitata si activa si cu personalitate, dar pentru mine e cava nou, Alexa nu a fost asa. A inceput sa strige dupa caini pe strada, si nu sunt putini pe la noi prin cartier.Ce mai, e din ce in ce mai prezenta in viata noastra, atat de prezenta ca nici sa stam la masa nu putem fara ea ca urla singura in camera. Asa ca o punem in carucior si o luam cu noi in bucatarie. Ieri i-am dat putin peste prajit, carne nu coaja, cu supica de legume. S-a mirat dar a mancat cu o mutra cam indignata de surpriza. Ea nu refuza nimic chiar daca nu-i place. vazand ca e fascinata de telecomanda si telefoane mobile, i-am cumparat untelefon din ala de jucarie care canta si vorbeste si se mai aprinde si un beculet. e tare incantata de le si il apasa singura si suna toata ziua. Curand o sa-l umple de bale si se va strica, ca totul trece prin gura si balele ii curg... Noi am trecut la laptele gratuit, Vitalact, nu ii dau prea mult ca mai am si eu, cam 200 pe zi formula. Nu prea imi place laptele asta, l-am luat ca auzisem laude la adresa lui dar miroase ca ala de pe timpuri din care faceam noi ciocolata, iak. Vad ca ea nu zice nimic, dar a cam inceput sa molfaie tetinele si sa scuipe laptele sau ceaiul, e un fel de joaca scuipatul asta ca scuipa si cand nu are nimic. Si da pupici, plescaie din guar ca am pupat atat la ea si a invatat sa fac din buze, Sa ne vedeti ce plescaim una la alta si radeee. ce mai, au crescut bebeii nostrii,... Aaa, si ma trage de haine sa-i dau tzatza, daca nu-i dau, duce gura la pieptul meu asa imbracat. Acum va las ca am depasit recordul in noaptea asta, e trecut de 3. Pupici! http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri n-am reusit sa intru pe net sa va spun ce a mai facut Elena mea. Am pus-o in pat pe burta si dupa o fractiune de secunda, cand m-am uitat la ea, era in fund. Nu stiu cum a reusit, imi inchipui ca s-a ridicat ca de obicei in patru labe si s-a balansat pana a cazut in fund. Si ea se agita foarte tare cand o schimb, dar daca ii dau o jucarioara o studiaza, o suge si sta cuminte. Copiiilor vostri le place la baita? Elena nici nu rade, nici nu plange. E foarte serioasa. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spunem si noi programul din ultimele zile. Simbata ne-a facut tati computerul, ca avea buba si nu mai puteam sa stam pe net. Iar simbata noaptea ne-au calcat hotii. N-au apucat sa fure decit maruntisuri, dar sperietura a fost mare. O sa intram si noi in rindul lumii civilizate, care-si pune alarma la casa.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..."la culcare" asa se termina mesajul meu de aseara. Abia am apucat sa pun capul pe perna si sa inchid ochii si s-a trezit Deni. Si treaza mi-a stat fetelor pana dimineata pe la 5. Urla ca in gura de sarpe. Nici acu nu pot sa-mi explic ce a avut, sau mai bine zis ce are, ca si acu tot maraita e. Sa fie oare de la revenirea la Vitalact? Sa fie de la schimbarea de aer? De la ce sa fie? Habar n-am. Cert e ca m-a disperat azinoapte. Nu i-a trebuit nici mancare, nici ceai, nici apa, nici suzeta, nimic. La un moment dat s-a linistit si a inceput sa-i zambeasca papusii care i-o dadusem in brate si sa-i vorbeasca. Pe la 4:20 i-am dat un fenobarbital ca nu mai rezistam si dupa mai bine de juma de ora a adormit. A dormit pana la 8:30 cand a luat-o de la capat cu scandalul. Nu stiu cum rezistati voi cele care aveti parte mai des de asa ceva ca pe mine de la prima faza de genul asta m-au lasat nervii deja. Lumi si [copil]Denisa http://community.webshots.com/user/lumiy http://community.webshots.com/user/denisadinescu http://community.webshots.com/user/bbdemai2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, a mancat piureu din borcanel!!![bis][bis][bis] Mere cu afine...Nu-mi vine sa cred! A mancat cateva lingurite bune...Am lasat-o sa-si bage degetele in el, sa se manjeasca peste tot, sa molfaie lingurita, sa-si intinda piureul pe fata, sa si-l bage in nas, ochi si urechi...era toata mov fata mea[:D] de la afine...Un rand de hainute e compromis, dar bine ca a mancat si ea ceva!! Ei, nu va ganditi ca totul a decurs fara maraielile de rigoare!...Dar pana la urma s-a lasat convinsa!![bis] Mai incolo ii dau supa crema, tot de la Hipp, ca de-asta facuta in casa nu-i place...Sa vedem...Ma duc sa-i fierb si un ou...Azi incerc sa-i dau jumate de galbenus...Rugati-va sa manance! Pupici! [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai..cand citesc ca cupii vostrii nu vor sa pape..asta al meu baga orice.Si covrig daca-i dau in manutza il molfaie..il suge...si peste daca -i dau baga Supa-piure..cu carne..o devoreaza imediat si ia si desert iaurt danonino....detoate.I-am dat si telemea de vaci sarata.A bagat si de aia...orice In schimb laptele..cam naspa.Nu ca nu vrea...nu stramba din nas...dar bea putin.Cam 120 ml. In schimb ziua sta in patut..se uita la Tv,se joaca cu diferite chestii de plastic,,,,cu jucaria de la Aalina...cu manutzele..nu plange..se joaca pana adoarme.Eu nici nu stau cu el.NOaptea adoarme de la 22..si tot asa pana la 6 dim...baga lapte si iara somn pana la 9. Mia ma mai cum de e asa cumnite..ca cel mare mi-a mancat zilele si noptile..numa in brate...colici..urlete de ma intrebau vecinii ce are copilu de urla asa.Si in ziua de azi este la fel:agitat,obraznic..... E o diferenta intre cei 2...de la cer la pamant.... Multumesc lui Dumnzeu ca Stefu e un cumnite si un dulce. Snatate sa am sa-i cresc1 Si voi la fel! KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...