Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (14)


Recommended Posts

Bine ai revenit Parpalak! Chiarvoiam sa intreb de tine ...Nu stiam pe unde ai disparut cu Paul...[:D] Pisi_ella nu te mai ingrijora atita ! O sa-si revina si sa vezi cum o sa-ti manince si urechile...))) Danad sa stii ca Ilincuta seamana perfect cu Francesca ...Se agata de mine , intinde miinile si cred ca s-a cam plictisit de sezut in poponeata ..Tot in brate e mai bine! De vreo saptamina si-a descoperit nasul...Il increteste si incepe sa fornaie cind nu-i convine ceva!Am sa o inregistrez sa vada si ea cind o sa creasca mai mare cum se strimba cind era micuta! Lumi te inteleg perfect cu somnul...((( S-a intimplat ceva cu ea mai ales ca spui ca plins! Probabil ca o durea ceva! Poate ii ies alti dintisori. A mea se trezeste noaptea din doua -trei ore!! Nu am ce sa-i fac ..E fomista ca tatal ei! Pe chat nu am mai intrat ... Tot din cauza somnului .Ieri m-am culcat pe la 22.30 cu gindul sa prind un somnic mai lung dar de trezit noaptea tot m-a trezit maimutica mea.. Saptamina aceasta o sa ne vina si noua taticul din voiaj!!! Ne vin ajutoare si tare mult il mai asteptam! Mai mult mamica ...[:D][:D] [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
adita ,Theodora se zbantuie in baie de e numai apa in jur... doamne Parpalak ce intamplare nefericita, bine ca nu ati patit nimik. pisi, si eu ma simt obosita si stressata desi Thea papa acu cam orice inclusiv carnitza. dar nu stiu ce sa ma fac cu noptile cand se intoarce pe burtica, se ridica reflex in 4 labe, ii sare somnul si da-i urlete.vrea sa doarma asa si nu stie.cum sa procedez? cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Byl, eram acasa.. sint in continuare socata.. sper totusi sa-mi treaca anul asta.. Nu-ti fa griji cu poza, rezolvam noi.. carrie, multumesc, asa m-am gindit si eu. Sotul meu zice ca or fi fost niste pusti timpiti, nici n-am mai anuntat politia. pisi, nu-ti mai face griji, ca asta in mod cert n-o sa-i creasca pofta de mincare. Poate s-o tii mai mult p-afara? N-are nimica daca-i frig.. o imbraci mai gros.. Lumy, multa fericire alaturi de tati cind o veni! DanaMario, pozele mele din Eaton Center s-au dus... laolalta cu aparatul foto... Din pacate computerul meu continua sa aiba buba, cred ca-i o problema de hardware.. Of, atita timp pierdut.. Iar mie mi-au venit "musafirii" azi dimineata... parca as naste.. cam in asa un moment am cerut epidurala.. :) As cere-o eu acuma, da' n-am cui.. Sin-n plus ma mai ia si cu ameteala.. asta pare sa fie lipsa de fier, desi nu stiu de unde, ca doar tot iau vitamine peste vitamine.. Sper sa nu lesin p-aicea, ca ramine Paul nemincat pina diseara cind vine tati de la servici.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Parpalak bine ca n-ati patit nimic aparatul de foto asta e nu-i mare paguba iar poze lasa ca mai facem noi. Vezi ca cei de la Tylenol au un Tylenol special pentru perioade de astea. Fetelor voi le faceti bebeilor vaccinul antigripa. Eu mi l-am facut insa doctora care mi-a facut mie imi zicea ca il pot face si bebelusi peste 6 luni. Voi il faceti bebeilor? Va pupici dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Dana... Si pina la urma am luat Midol, mi-a mai trecut, dar ma simt de parca n-am mincat de-o saptamina.. Cu vaccinul si eu stiam ca se face dupa 6 luni.. Nu stiu daca sa i-l fac sau nu. Noi ne-am facut saptamina trecuta, tati a fost bine, dar eu am facut o forma fff usoara de gripa.. Ma gindeam ca Paul o sa ia anticorpi de la mine, din alea 3 picaturi de lapte pe care le mai am.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana mario... parerea mea e sa nu ne incarcam inutil cu tot felul de "sisteme de intarire" a organismului... este prea putin probabil ca bebe sa ia raceala sau gripa direct de la noi... mult mai periculoase sunt aglomeratiile de oameni, pentru ca avem de-a face (adica copilasii) cu forme virale incubate in alte sisteme imunitare. sa nu uitam ca in fond copii ne mostenesc - inclusiv capacitatea de lupta, chiar daca ea nu este dezvoltata din start, sistemul exista.[box] Fetelor, as avea nevoie de adresa mamicii nevoiase din Timisoara sa-i trimit un pachetzel.[tel] "Imperiala" noastra fiica a descoperit fascinatzia ofertelor de METRO, nu atat din cauza ofertelor de pretz, cat mai ales din cauza coloritului si al comportamentului la sifonat... Ai vostri bebe ce lecturi prefera ?[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata fetelor am stat pana acum sa pun pozele noi in album! Toti ai casei dorm numai eu stau ca huhurezii sa pun pozele noi in album. Mircea e tare cumintel si toata ziua chiuie si mai nou striga de il apuca tusea [:D]. Pissi stiu ca e tare greu sa-ti calci pe inima sa vezi ca nu mananca am trecut si eu prin asta cand nu voia lapte deloc la 3 luni si nu stiam ce sa ma mai fac cu el...dar pana la urma am invatat ca nu am ce-i face si sa ma multumesc cu putinul pe care-l voia. Asa ca acum i-a revenit pofta de mancare si mananca orice fara prea multe fasoane. Cand vad ca se stramba il las in pace! Inghit in sec si gata...doar nu o muri de foame ...striga el daca vrea papa! Lumi ai grija cu Danone de zmeura ca e alergen astea cu seminte mici...capsuni, fragi etc. Bine ca sunteti in regula cu piciorusele! Korinna bb tau e un model de cumintewnie da nici cu al meu nu ma plang ca-i cuminte foc mancal-ar mama Adita gimnasta o sa o faci pe Elena de se suceste si invarteste asa al meu e mai puturos sta cuminte in fundulet sprijinit, mai cade intr-o parte si asteapta sa vina mami sa-l ia. Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaMario, tot uit sa-ti zic de o vreme incoace: borcanelele de la Heinz, de banane, alea care nu-s organice, sint cu suc de lamiie facut din concentrat.... Zen, situatia sanatatii e un pic alta in Canada, unde sint gramezi de emigranti, fiecare cu bolile lui aduse de acasa.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Parpalak nici n-am stiut ca sucul de lamiie este din concentrat ca o sa incerc sa evit eu m-am hotarit sa-i dau numai organice vorba lui tati "sa nu zicem ca n-am facut-o si pe asta" asa ca eu acum ii mai cumpar si President's Choice organice daca nu gasesc Heinz, numai sa fie organice. Dar daca nu gasesc si nu gasesc o sa-i dau si normale ce sa fac. Va pupici dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parpalak,dana,nu gasiti banana,banana,naturala oraganica nesterciuita si nepusa la borcanele? cei drept si eu i-am dat tot de la borcanel dar exclusiv organica!a papat un borcanel in 2 zile si acum de ieri nu poate sa faca kaka.ce sa ma fac? ce sa-i dau? i-am pus si supozitor cu glicerina si nimic[bang] chiar e nasol!plange noaptea,ziua se screme saracutzul de-i ies ochii dincap...l=am ajutat cu termometrul,i-am dat sa manance para si din borcan si facuta la aburi... voi ce le faceti bebeilor vostrii cand sunt constipati? help ca mor de mila lui!!! sambata am sarbatorit primul "sf. mihail" din viata lui Robi.peste cateva zile sarbatorim jumatate de anisor si peste cateva alte luni ajungem la un anisor[:D] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...