Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (14)


Recommended Posts

Iar am muncit mai! E tare greu sa alergi intre bucatarie si calculator sa stai la povesti cu unii [:D]Dori a mancat ca boierul si normal stiind ca avem treaba el doarme, ca si asa noi nu putem dormi[bang] Dana_d ce ati mai facut cu raceala si vaccinul? Pisi la inceput nu cred ca trebuie atat de des oul. Adita nu o forta. Mai las-o un pic si dupa o perioada incearca iar. Pana la urma o sa manance bine o sa vezi. Ange ce face puiul? Cum mai sunteti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am incercat si noi pieptul de pui si nu ne-a placut deloc-deloc... pisi, stiam ca galbenusul de ou trebuie dat jumatate pe saptamina. korinna, glutenul poate sa produca alergie, dar mai mult aici la noi, peste balta. Eu una am inghitit tone de gris cu lapte si n-am avut nimic. Dar e posibil ca si metodele de cultivare a griului erau altele acu' 30 de ani.. ange, ia zi: marul, ovazul sau fasolica (de care?)? Care-a fost aliment nou introdus? Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo de ce bebelusi raciti sper sa va treaca repede ca tare bine este cind bebelusu nu are nimic si maninca ca noi mamicile tare ne stresam si cind nu are nimic dapai cind are fie si o mica raceala. Parpalak, Ange eu am gasit astazi la Dominion niste biscuiti speciali pentru bebelusi de la 4 luni se numesc "Baby Mum-Mum" (sincera sa fiu n-am avut rabdare sa citesc pe toate cutiile de biscuiti i-am vazut pe astia i-am si luat) acum abia astept sa se trezeasca sa-i dau. Si Parpalak astazi am fost prin oras mi-a facut la fel ca ieri a plins ca din gura de sarpe dar stii ce cred ca are il deranjeaza adidasi Azi cum i-am scos adidasi a adormit imediat. Frumusetea noastra de adidasi NIKE (care au fost si foarte scumpi) cred ca-l deranjeaza ore intregi in picioare ori s-a obisnuit cu piciorul liber. O sa mai incerc si miine sa ma conving daca asta-i intradevar problema. Parpalak abia astept sa ne intilnim si sa-l imbraci in costumasul ala ca tare era haios. Si uite niste linkuri de care vorbeam ieri unde gaseti clasamentul scolilor http://www.fraserinstitute.ca/reportcards/index.asp?snav=rc http://www.nationalpost.com/features/reportcard/toronto.html Va pupici Dana si bb Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ne-am intors de la halloween!am adunat o sacosa de bomboane si banuti pt. copii unicef! Maia a colindat dupa bobo si Robi cu gentuta de gat dupa banuti pt. amaratii aia de copii.Una peste alta a fost o distractie la maxim.Superb!pacat ca nu a ajuns si in ro. sa se tina traditia asta... parpalak,cati copii ai avut la usa?[:D] Dana Mario,esti sigura ca biscuitii mum-mum nu au gluten?eu sunt fripta si suflu si-n mama lui de iaurt!!! Grija mare ca vorba lu parpalak,aici peste garla alergiile sunt in floare! Aalina,puiul meu parca e mai bine.Astazi am papat doar legume facute de mami la aburi si formula.Nu s-au extins bubitele capatate de ieri dar nici de carat nu s-au carat... parpalak,fasolica verde si marul au fost din borcanelele heinz(numai in astea am incredere) si cerealele pasul 2 de la milupa(mar+ovaz).Inclin sa cred ca ovazul e de vina.Parca si prima data cand a primit ovaz simplu, bubitele au facut figuri.Cert este ca atunci era plin saracul si nu am avut cum sa-mi dau seama de la ce poate fi[bang] Am sa incep sa le introduc din nou, pe rand si doar un singur fel pe zi(de borcanele vorbesc) si cerealele la fel.Sper ca maine sa fie bine.sper, ca doar asta mi-a ramas... Korinna,a facut stomacelul lui Stefi figuri de la para? Robi in ziua cand a papat para(borcanel) a facut kaki de 6 ori!Nu faceam fatza cu pampersii[:D] Lumy,s-a rezolvat problema cu auto?Din ce fel de canita bea Francesca.Gobelet deaia ca aici cu supapa si gaurici sau din cana,cana sanatoasa si romaneasca? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange da sigur nu are gluten si o multime de alte proprietati nu conservant,nu culoare artificiala,colesterol free,low in fat ... o lista intreaga de aia i-am cumparat. In legatura cu canita ii luasem si eu o tinea de tortite de nu avea treaba dar nu-i curgea nimic si mi-a zis Parpalak sa-i scot supapa si acum e SUPER bea din ea cu cea mai mare incintare. Eu biberonu il tin in gura pina termina laptele el canita si-o mai scoate respira iar si-o baga in gurita. Va pupici Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina, chiar, cite kilograme ai slabit de la alergatura de ieri? :) DanaMario, o sa ma uit miine dupa biscuitii aia. Azi n-am iesit decit oleaca in gradina, ca am avut activitati p-acasa. Zau c-ar fi pacat sa fie de la adidasii aia, ca tare draguti sint. Auzi, nu cumva ii sint mici? Bravo lui Joshua ca bea din canita! Nu se face din cap pina-n picioare fara supapa? :) Merci pentru linkuri (scary! ca si-asa-i Halloween :) ) Cum a primit Joshua biscuitii? Se pot rontai si fara dinti? :) auzi, ange, daca tot ai incredere in firma Heinz, de ce nu-i iei si cerealele tot de la ei? Zau daca n-am avut un milion de copii la usa.. Ba chiar lasasem usa descuiata si usa de furtuna deschisa larg. Si lumina de la baia de servici aprinsa, ca s-o bag pe Minnie repede. Un pici n-a vrut sa plece pina nu mi-a vazut ciinele, si-atunci a plecat foarte repede :) Minnie era mai inalta ca el! :) O gasca de gagici intirziate (au venit prima oara la 8 fara un sfert), mi-au sunat la usa de 3 ori, pina au fost sigure ca mi-au terminat proviziile. Am terminat absolut toate dulciurile din casa! :) Acuma pot sa ma apuc linistita de cura de slabire :) Sa termin si cosuletul de dulciuri pe care l-a adus tati de la servici si gata! :) Eu zic sa scoti toate cele 3 alimente inculpate si dupa ce-i trec bubitele sa incepi dar numai cite una. Iar urmatoarea dupa 5 zile. (Se recomanda la 3-4 zile, ideal la 5 - cred ca poti linistita sa astepti 5 zile pina la un nou aliment) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak chiat daca oi fi dat vreun gram jos ieri promit sa il pun azi de la ciorba de burta si tiramisu. Fetelor m-am hotarat si azi noapte sa nu ii dau astuia sa manance.La 4 cand smiorcaia l-am adus langa mine in pat ca ma saturasem sa ma tot ridic sa ii dau suzeta. Toate bune si frumoase a stat cumintel si cand am atipit si-a luat singur :))) A tabarat pe sanul meu si manca ca un apucat[:D]In rest a dormit (17.30 - 22 si 22.30 - 6), asa ca mi-am revenit si eu. Eu in lenea mea i-am luat pentru perioada asta biscuiti deja facuti praf...ce sa ma mai chinui :)) Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri nu stiu ce a avut Elena mea ca abia m-am inteles cu ea. A fost cam bazaita, agitata, rontaia orice si ii curgeau balele ceva de speriat. Dar nu se vede nici o urma de dinte. A rontait pana si o bucata de biscuite. L-a tinut in gura pana s-a inmuiat si pe urma a inceput sa suga din el, de ziceai ca trage din biberon. Eu i-am dat si cereale cu gluten. Am avut o cutie de gris de la Milupa pe care scria ca se da de la 4 luni. N-am avut nici o problema, cel putin pana acum. Ange, a inceput si prin Romania chestia cu Halloween. Inca de cand eram eu in liceu se facea bal mascat, transformau salile de clasa in casa groazei si alte chestii de tipul asta. Inca nu s-a ajuns cu colindatul pe la usi dupa bomboane, dar ieri s-au scumpit dovlecii cu ocazia asta. Mie personal nu-mi place sa importam sarbatorile din alte tari, cu atat mai mult asta cu vrajitoare si fel de fel de dracovenii. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am tras cu ochiul la parintii intreaba despre giardia si alti paraziti si-acuma stau cu parul maciuca in virful capului - nu faceti ca mine! Aalina, ai pus la loc gramul ala? :)) Cum a iesit tiramisu? :) adita, copiii la mine au venit imbracati frumos, in iepurasi, ursuleti, pisicute, Harry Potter, personaje din Disney... Ba chiar un parinte insotitor avea si-un ciine in lesa, cu aripioare de fluturas in spate ;) I-am dat si ciinelui un bastonas din ala pentru ciini pentru rontait. In pachetelul primit de tati am gasit si niste bombonele gumoase in forma de colti de vampir :) Ba mi-au venit si vreo doi care inca nu mergeau, erau in brate la mamici si tatici. Imi pare rau ca nu m-am gindit sa le dau borcanase in loc de bombonele :) Paul a primit asta vara un costum de Superman, sper sa-i vina la anul! :) Traditia e de origine irlandeza si initial se credea ca o noapte pe an ies stafiile sa-i bintuie pe oameni. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, noi suntem asa de cumintele si voioase de-ti vine s-o papi.de cateva zile doarme toata noaptea, doarme in timpul zilei fara scandalutz, sta tot mai bine in fundic. dar eu sunt nacajita, in luna a 5-a a luat numai 500(in toate celelalte a luat 600) iar in ultima saptamana deloc.o fi de la diversificare?e cea mai micutza de aici la fetitze, tocmai a implinit 5 luni dar avem numa 6,600.dr a zis ca arata super bine, e lungutza si are suncutze dar are numai atata ca greutate...sa-mi fac griji, e prea putin? are ff multa energie si se agita non stop deci probabil ca si consuma multe calorii(zicea dr ca e unul din cei mai activi copii pe care i-a vazut in ultima vreme) dar eu totusi mai imi fac griji... kori, la un milion de luni pentru Sref:)) cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...