Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (14)


Recommended Posts

Fetelor toate bune si frumoase da gata distractia. [bang] Asa ca o luam de la capat. Ange am mancat si pentru tine ciorbita. Chiar mai mult decat ar fi fost recomandat. Ca si dulciuri de altfel. Abia o fericesc pe Parpalak care tot nu ma crede ca sunt grasa. Lumy reteta de tiramisu o am de la Parpalak, dar tura asta am cumparat, ca mi-a fost lene sa ma mai chinui dupa cat am gatit. Danv eu cred ca faci bine. Fiecare mamica simte ritmul propriului copil asa ca se poate ghida.Nu toti au acelasi ritm de dezvoltare deci nu ar trebui sa ii comparam ci doar sa ne informam ce si cum si gata. Ei sa fie sanatosi. Pupici vorbaretei tale. Si nu uita ca vreau poza roz :)) Zen bine ai revenit. Si poate ne arati si o poza ca eu am cautat de am capiat dar nu am gasit cu voi. Si al meu are o perioada in care nu prea mai mananca fructele. Insa legumele le termina. Azi a mancat cam 250 g piureut facut de mine si lapte in completare. La inceput cand facesa mofturi ii adaugam in legume laptic de al meu si le manca. Chiar o sa incerc si la fructe sa vad daca tine. Parpalak care e masa cu cereale? La ce ora? Ca data viitoare sa iti zic de ce urla sau nu urla Paul. Inca o data multumesc de urari si mai terminati cu sora aia. Si ca sa iti raspund si la ultima intrebare, ange, da. Tocmai am scapat de sindromul PreM si acum cred ca am intrat in ala PostM asa aiurea ma simt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit Radones si bine-ai revenit Zen!!! Ne inmultim! Cu intirziere Aalina iti spun si eu "La multi ani" alaturi de cei dragi si sa fii sanatoasa! La multi ani si pentru Dori! Noi evoluam cu papica ..Papam si supica dsar adoptam metoda lui Ange ..Mai introduc in supica sana sau iaurtel si vreau sa va spun ca papa! In rest sintem tare grabite sa pasim ...Francesca face pasi uriasi si ar merge intr-una ! Nu am avut timp inca sa-i cumpar un premergator! In continuare tipam oriunde ne aflam ... Canita Dana d o folosesc pentru ca a mea maimutica nu stie sa suga din biberon! Am tot insistat poate ca se va prinde dar degeaba..Si nu va spun ca am acasa vreo 14 biberoane! Le-am cumparat inainte de nastere! Acuma am gasit pe cineva care are un bebica care papa numai la biberon si o sa le donez! Cu masina am mai iesit un pic la lumina! Am facut comanda de piese si astept sa vina! V-am pupat! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Cumva am reusit si eu sa revin.Mi-a fost stricat calculatorul si abia acum mi-am dat seama ce dependenta am devenit de el! Noi suntem bine sanatosi...am implinit juma de anisor si multumim frumos pentru urari! Progrese deosebite nu am mai facut, dintisorul inca nu-l gasim cred ca i s-a umflat gingia si-l acopera. Regimul alimentar e acelasi...mi-e ciuda ca nu prea gasesc cereale de la Milupa ca am auzit ca sunt mai bune. Ange mie chestia aia mi-a venit dupa 6 saptamani de la nastere...dar e drept ca eu nu am alaptat. Fetelor de peste Balta sper ca v-ati distrat bine de Hallowwen! Aici nu am prea simtit sarbatoarea asta! Multã sãnãtate ºi toate cele bune.Sã creºteþi mari!Dacã dragoste nu e nimic nu e! http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor si La Multi Ani sarbatoritilor! Parpalak, mama, las ca o sa vezi si tu ce usor e sa prinzi danturica in poze:) Ca m-ai facut sa ma chinui sa o prind si nu am reusit prea mult. Poti sa ne vezi aici: http://community.webshots.com/user/daiopri Mai mult de atat nu am reusit:) Ziua cea mare cu trecerea la 6 luni a venit, dar fara surpriza pe care o astepta mama, sa nu ma mai trezesc noaptea:))) Dar avem copii mari oricum. Vroiam sa intreb pe Alycia si Korinna, ca mai ziceau candva ca si baieteii lor mai faceau petisoare roz pe scutec, care mai e treaba. Ca noi si acum ne chinuim sa aflam care era cauza. Am fost si i-am luat pipi direct, cu sonda, si sa vedem rezultatul. Alina, cu intarziere, iti spunem si noi La Multi Ani! Hai ca v-am pupat, D&C
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand si cu scuzele de rigoare de intarziere-La Multi Ani!Aalina.Bine ai revenit Zen si bun benit lui Radones.Baiatul tau este nascut in aceeasi zi cu fata mea!Unde s-a intamplat minunea?Aaaaa!am vazut pozica!Sa-ti traiasca !nu-i rau deloc! Corinuta a fost azi tare nervoasa-cred ca o supara gingiile.A prins gustul unei papusi de cauciuc si nu o mai lasa nicicum! http://community.webshots.com/user/corinutza111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun revenit Zen! Poate te prindem mai des decit de doua ori pe an! :) Lumy, reteta e de "la bucatarie"! Daiopri, ba sa stii ca se vad foarte bine dintisorii!!! :)) La mai multi! La multi ani flacaului! :) (mai cu intirziere, asa). Paul a facut pete roz pe scutec pina la 10 zile, din pricina deshidratarii (urina cristalizata), dupa care am bagat biberonul si s-a reparat situatia. Alycia, chiar ma intrebam ce-i cu tine, unde ai disparut. Bine ca l-ai reparat. ange, mi-a venit primul ciclu (nu cred sa se socheze nici un tatic, ca doar nu-i nimic din ce n-au si ei p-acasa), si-acum il astept pe-al doilea!!! :( Si-uite-asa mi se face dor sa fiu iar gravida... Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai ange, mama ei de fasolica... Aia verde sau aia galbena? Si ia-o mai incet cu zidul ala ca-l darimi!!! Noroc ca legumele mixte (alea de peste 6 luni) nu contin fasolica. La Multi Ani, Dorian! Si sa fii tot la fel de cuminte ca si pina acuma! (Chit ca ai putea s-o lasi pe mami sa doarma mai mult! :)) Mai, eu nu stiu cum va descurcati voi cu elefantii aia pe pinza de paianjen.. La al 14-lea a inceput sa cinte si el, la al 18-lea l-a umflat risul, la al 25-lea a inceput sa urle si sa se zvircoleasca asa ca l-am lasat sa navigheze si a fost foarte fericit cind a ajuns la cartea pe care o citeam (Rodica Ojog-Brasoveanu). La al 30-lea am prins o subita aversiune fata de elefanti si pinzele de paianjen si am abandonat. Ieri, in schimb, am descoperit un joc foarte amuzant, cu degetelul lui mami in gura, cind muscam mami face hatz! si da-i risete si chicoteli.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai..da scrieti nu gluma!!! Ieri pentru noi a fost zi de plimbari.am plecat pe la 13..si am ajuns acasa la 22...:)) Intai cu carutzul pe afara..apoi in vizite.... Nici nu am deschis calculatorul Nu mai face pipi roz...s-a intamplat doar o data....cand era foarte mik Acu...am facut alta boacana....am incercat sa mai decalotez putzica sa o spal....si cre ca am tras cam tare..ca curs un pik de sange.M-am speriat de groaza.L-am spalat cu pelin si galbenele.Am pus apa oxigenata.El nu zicea nik..da eu cand am vazut ce am facut...brr..manca-i-ar mama putza lui..belita..iaka pozna ce facui.... Acu sper sa nu se infecteze. In rest haleste cum stiti.Doarme toata noaptea..si e un vesel.Nu i-au iesit dintii...nu se vede nimik.Dar sta cu zgaraiba toata ziua in gura si trage acolo parca il mananca. Lui Mihai la 4 luni ii iesise deja dintisorul..dar asta nimik... Va pup si haideti la o conferinta KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...