Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (14)


Recommended Posts

Radones, salutare ! Ioana vrea sa stie ce mai face Andrei. Cica noi suntem de vina ca nu s-au mai vazut, ca o plimbam prin parc cand nu se mai vede om cu om si bebe cu bebe ! Aalina, nu de mine tine sa pun la loc poza cu prosopelul roz,ci de danv-adevaratul,ca el stie cum. Asa ca mustra-l direct,pana i s-o face rusine! Parpalak, te-am trecut si pe tine pe lista mamicilor care mai vor un bebe. Sa vedem cine se va hotari prima... Daiopri,si baietzelul tau merita nota 10 ! N-am de gand sa i-o scad numai pentru ca se trezeste noaptea sa mai pape un pic din mamica lui... Uite,Paul ii mananca degetele lui Parpalak si ea nu se supara... Si acum sa vorbim despre...fasolica. Ange, cum se procedeaza cand apar bubitzele ? Se scoate fasolica,asta stiu, dar cand se introduce la loc ? Tu cum ai procedat cu alimentele care i-au creat neplaceri lui Robi ? Adita,nu te-am uitat cu rasul ! Iata ce am constat eu, intr-una din zilele trecute,cand Ioana a ras...de mine ! Cu o singura exceptie,de fiecare data se afla in bratze la tati, de unde, pare-se, lumea se vede altfel... Si tot de fiecare data,cineva,oleaca mai jos decat ea, se misca intr-un fel anume si emitea niste sunete nostime din punctul ei de vedere... http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by korinna
Acu...am facut alta boacana....am incercat sa mai decalotez putzica sa o spal....si cre ca am tras cam tare..ca curs un pik de sange.M-am speriat de groaza.L-am spalat cu pelin si galbenele.Am pus apa oxigenata.El nu zicea nik..da eu cand am vazut ce am facut...brr..manca-i-ar mama putza lui..belita..iaka pozna ce facui.... Acu sper sa nu se infecteze.
Korinna, poate ca mai bine ca s-a intamplat asa. Mie mi-a fost frica sa trag mai tare si a facut Antim fimoza. Si l-a chinuit doctorul mult mai tare decat l-as fi chinuit eu. Plus ca dupa asta o saptamana urla cand facea pipi de nu mai stiam ce sa fac de mila lui Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da..si eu cu cel mare am ajuns la doctor..si l-a taiat.A urlat cateva zile de cate ori facea pipi.Dar acum nu mai are nici o problema.Cel mare are 7 ani. Mai..am mari emotii...trebuie sa ma programez pentru maine sa-mi cauterizeze rana aia pe col.OFFFF..iarasi spalaturi cu galbenele..si altele..daca nu m-am saturat!!! oFFFFF.Fir-ar sa fie!!![bang][bang] Sper sa fie k..au trecut 2 ani de la cealalalta cauterizare..cred ca de atunci nu s-a vindecat complet![mariaj][|)][:(][:(][:(] OFFFF KORINNA mamika x 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna fii barbata! Suntem alaturi de tine si va fi bine. Si eu il decalotez cu frica pe Dori. Abia astept sa vad ce zice maine doctorita la control. Si sa vad cate kg mai avem. Ca de, avem 6 luni. Offf nu imi vine sa cred ce mari suntem :)) Danv adevaratu' vreau si io poza roz [:D] Parpalak pai bietul copil ma lasa sa dorm da nu dorm eu. [bang] De mai bine de o saptamana are program 18 - 6 cu trezire la 22 pentru masa si spre dimineata variind 4-5-6. Eu zic ca incet, incet o sa avem masa aia la 6 si gata si noi cu trezitul noaptea. Ce nu pricep e de ce la masa de la 10 mananca tot mai putine fructe. Ori nu ii mai plac ori vrea sa isi scoata masa asta. Tre sa ma dumiresc. Cat despre elefanti eu profit acum cat nu poate sa ma corecteze si numar aiurea [:D]Si Dorian cand nu are chef de somn incepe sa cante asa ca i-am scos muzica la adormire ca faceam cor. Acum e flacau si adoarme singur si ziua si noaptea, uneori cu suzeta uneori fara. Sper sa se dezobisnuiasca de ea. Daiopri am lesinal la dintisorii scumpului tau. Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de complimente. Si La Multi Ani sarbatoritului, Dorian! Pai sa vedeti la noi muscaturi, ca nu ma lasa inima sa mai imi tin degetul in gurita lui. Ca lui ii place:)) Danv, cred ca ai nostri sunt cei mai grei, de fapt Ioana cred ca il intrece caci e mai micuta la varsta. Acu, am mai incetinit-o si noi cu greutatea. La 6 luni are "doar" 9,130kg si 73 cm. Nu se mai trezeste noaptea asa des, de cand cu sora suzeta, dar cred ca daca as dormi separat de el, poate ca nu m-as mai trezi deloc. Dar asa aud orice zgomot, si mai ales acum, a inceput sa circule prin pat la greu. Las ca or trece si astea:)) Multi pupici, la mamici si bebici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI DORIAN!Noi am stat azi in pat pana la ora 13!!!!Si ma mai intreb cu cine o semana asa puturosica fi-mea!Azi a cantat la greu Corina si a mai facut vreo doua intoarceri numai ca uneori ii ramane o manuta sub ea si nu poate sa o scoata[ups].Nu stiu cum fac eu dar in fiecare zi se face seara cand imi amintesc ca tre sa-i dau vitaminele!Mama denaturata ce sunt![:I] Maine vine soacra-mea pe la mine si n-am nici un chef!dar bine ca nu sta mult!Va pup! http://community.webshots.com/user/corinutza111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, si La multi ani Alina, cu intarziere da tu stii ca io poci sa intru mai rar. ange mie mi-a venit recvizia lunara acu 2 luni exact dupa ce nu am mai alaptat eu am remarcat o ciudatenie.parca ar vrea sa doarma mai mult acu ziua ca inainte cred ca se oboseste mai tare cu agitatia da nu prea poate adormi si atunci am scandal.si cand o scot afara si o imbrac mai gros e jale.in rest e un copil super vesel. vreau sa va intreb care va mai e structura meselor.Thea a papat deja doua zile la rand carnitza mai cu spor+125 gr de pireu de legume dar nu mai vrea strop de lapte dupa decat poate dupa vreo ora.la fel si la masa de fructe. gata , trebuie sa fug, va pup cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,Daiopri,asta e problema, iti zic eu, de la 3 luni n-am mai suportat si m-am mutat cu sotz cu tot in alta camera... Noi nu ne odihneam din cauza ei, ea nu se odihnea din cauza noastra. Sa vezi acum ce bine e! Aud doar zgomotele importante si trezirea (pe la 23.30-24.00,mai nou)pentru tzitzi...Cum la ora aia sunt (oarecum)treaza,ma duc cu mare placere, caci pot sa dorm fara probleme pana pe la 6.00 dimineata. Aalina,fii ferma,sunt sanse ! http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriem si noi raportul ...))) Korinna bafta la doftor! Parpalak eu o sa caut reteta de tiramisu ca vreau sa o fac cind vine sotul din voiaj!! Francesca ride in hohote foarte des si cel mai mult la copii care o baga in seama! Iradiaza de fericire cind vede copii!Numai zic si de animalute! Parpalak , Paul face la fel cind va vede ciinele? Alycia ai gasit cereale de la Milupa? Daca nu iti pot trimite eu! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!!! Am mai intrat si eu p'aici, in sfarsit! La noi, toate bune si frumoase, inafara de faptul ca NU VREA SA MANANCE!!!!![bang][bang] SE sramba la tot ce-i dau...Daca la inceput mai primea una, alta, acum mi-e tare greu sa o fac sa manance...Numai cand vede lingurita, incepe sa maraie....Am ajuns sa fac si sa ma stramb ca toate animalele padurii ca sa o fac sa rada...Ca, atunci cand deschide gura sa rada...hop si eu cu lingurita!! Imediat insa se schimba la fata si ii piere zimbetul! Inghite, in sila, dupa o serie de strambaturi...Ii mai curge si p'afara, eu iar ii indes lingurita, ea iar se stramba si tot asa...Si inca ceva! Imi da peste mana si peste lingurita!!!!! Nu stiu daca sa rad sau sa ma enervez!!! Cum vede lingurita, intinde mana spre ea si o opreste la mijlocul drumului...Eu ii iau mana, incerc sa i-o imobilizez, ea scapa si iar imi da peste lingurita!!![bang] Bineinteles ca tot ce-i in lingurita curge pe ea, sau, in cel mai fericit caz, doar jumate!!!!![bang] Insa ma incapatzanez si insist!!! Adica...stiti cum e vorba aia...ori tu, ori io![:D] Adica ma face pe mine fie-mea de nici 6 luni??? Mai, sa fie! Si sa vedeti...Cand i-e foame tare, nu vrea altceva decat tzatza...Daca ma vede cu lingurita, se pune pe un plans isteric [q]...ASa ca...renunt! Deci trebuie sa-i dau mancarica cand nu e foarte flamanda... Singura chestie pe care mi-o primeste, nu fara seria de strambaturi, dar, oricum, mult mai bine, e piureul de fructe amestecat cu branzica de vaca...Sau piureul de fructe fara branzica...In rest...supica nu-i mai place, cerealele nu-i mai plac...[bang] I-am dat acum 2 zile un sfert de galbenus de ou, amestecat cu supica. A mancat, dupa proteste si maraieli...Ii pot da maine o jumatate? Sau sa mai astept? Voi cum ati procedat? In alta ordine de idei, sotul meu pleaca maine in Franta, (adica...azi, ca trecut de 1 noaptea) la un curs...In interes de serviciu. Se intoarce duminica...A venit azi (adica ieri[:D][:D]) mama la noi, sta pana vineri...Asa ca...nu o sa ma plictisesc...[:D] Emma sta foarte bine in fund si sunt tare multumita! Dar nenorocirea e ca ar sta asa toata ziua!!!! Ia spuneti-mi, cam cat trebuie sa stea in fundulet pe zi? Am inteles ca nu e bine sa stea prea mult... Hai ca v-am innebunit! Noapte buna, mamici si bibici! Va pup pe toti si...vise placute! [pis]_Ella & [copil]Emma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...