Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicamete gratis doar pt gravide sarace!!!!


Recommended Posts

CNAS a decis, ca de acum innainte, gravidele care au salariu mai mare decat cel minim pe economie, sa nu mai beneficieze de medicamente gratuite.Medicamentele destinate femeilor insarcinate nu sunt cuprinse nici pe lista de medicam. compensate.Astfel, farmaciile cer femeilor gravide sa ataseze la reteta si adeverinta de venit. Articol "Lumea Femeilor" Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hai ca sunt MAGARI. Noi pentru ce mai platim asigurari sociale , taxe, impozite? Indemnizatia pentru cresterea copilului au diminuato cat au putut, au dat o suma de c.. , acum nu ne mai dau medicamente gratuite in timpul sarcinii, urmeaza sa ne interzica sa mai facem copii sau daca totusi vrem sa platim o taxa. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Despre ce medicamente e vorba? Eu platesc aici orice medicament imi este prescris si nu am nici un venit... Laura
Am impresia ca nici un medicament nu mai e gratuit. In ziar dadeau exemplul utrogestanului si gravibinonului care sint destul de scumpe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Despre ce medicamente e vorba? Eu platesc aici orice medicament imi este prescris si nu am nici un venit... Laura
Laura, daca esti graviduta atunci nu ar trebui sa platesti medicamentele. Doar esti asigurata prin sotul tau, nu tb sa ai tu personal venit. Ia mai intreaba-ti medicul de ce platesti medicamentele?? Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am nimic cu oamenii saraci ... dar ca sa stea in spinarea mea n-shpe "sociali" shi io sa nu beneficiez in nici un fel de banii pe care statu' mi-i ia cu japca - mi se pare intolerabil ! io una m-am saturat de politicile sociale ale astora ! cind platim impozite shi dari - suntem buni, cind e vorba de drepturi - avem salarii destul de mari si ne permitem sa platim si singuri, adica, ce, nu ne e rushine, dupa ce ca avem salarii mari mai vrem shi gratuitatzi sau compensari ?! [xx(] vorba Mazaricai - in curind, femeile "cu dare de mina" or sa plateasca taxa shi daca vor sa ramina gravide! [bruta] [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Tinatache, nu stiu nimic. Sigur ca suntem asigurati,avem asigurare privata, poate de aia? In orice caz de platit platim la farmacie absolut tot la pret intreg. Laura
Si retetele ti le da inapoi de la farmacie, dupa ce le stampileaza si scrie pe ele cat au costat!!! Si le pui frumos in plic - ca si pe facturi - si le trimit la asigurarea, cu date despre nr. de asigurat si datele de cont sa vireze banii! Deci TOTUL este gratuit! P.S. - daca ai pastrat retetele, poti sa trimiti si din urma, nu e nici o pb!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ela
quote:
Originally posted by Lauraa
Tinatache, nu stiu nimic. Sigur ca suntem asigurati,avem asigurare privata, poate de aia? In orice caz de platit platim la farmacie absolut tot la pret intreg. Laura
Si retetele ti le da inapoi de la farmacie, dupa ce le stampileaza si scrie pe ele cat au costat!!! Si le pui frumos in plic - ca si pe facturi - si le trimit la asigurarea, cu date despre nr. de asigurat si datele de cont sa vireze banii! Deci TOTUL este gratuit! P.S. - daca ai pastrat retetele, poti sa trimiti si din urma, nu e nici o pb!
Da, da, asa e, cum zice Ela! fa-le pachetel si trimite-le la casa sa va dea banii inapoi! Cred ca tb sa intrebati inainte daca nu aveti o anumita perioada in care tb sa le trimiteti, adica stiu eu... 1-2-3 luni... adica sa nu fie de 1900 toamna, intelegi tu... Sarcina usoara! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...