Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Legarea trompelor


Kiara

Recommended Posts

Pai de aiai ziceam si eu ca om vedea ce ne rezerva viata... In cazul tau, cu uterul taiat parca stiu ca e chiar obligatoriu sa iti legi trompele. Oricum nici pe mine nu ma incanta steriletul iar anticonceptionale pe termen luuuung iar nu mi se pare a fi solutia ideala. Sa vedem,poate apare ceva miraculoso in cativa ani... Laura si iubirea mica din burtica (13 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu mai am o fetita de 2.8 ani, acum sunt insarcinata in 5.5 luni, prima nastere a fost tot cu cezariana, din motive medicale si nu numai (am miopie destul de avansata si aproape 35 ani). Asa ca as avea toate motivele sa nu mai fac copiii, anticonceptionale am luat ani de zile si nu m-am simtit prea grozav cu ele, DIU nu ma incanta ca ma streseaza orice corp strain, prezervativele se vede treaba ca nu-s prea sigure, asa caaaa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa continui ca a trebuit sa inchid laptopul ca nu stiu ce pana mea are, cred ca-i virusat... Ce ma cam nelinisteste este posibilitatea aparitiei unei sarcini extrauterine. Am sa-l mai intreb si pe doctorul meu, cu toate ca este un medic foarte ocupat si nu prea sta sa-ti explice foarte clar cum sta treaba (din pacate). Eu oricum va multumesc pentru raspunsuri si va voi anunta ce am decis!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am legat trompele anul trecut, la a doua cezariana (aveam 2 fetite si 34 ani). Mi s-a parut cea mai sigura metoda (asa mi-a recomandat dr. mea, si am incredere in ea...) si m-a scapat de stress. Laura si bebitele: Bianca (4 1/2 ani) si Ramona (1 an + 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...