Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (4)


vilma

Recommended Posts

Am uitat sa va spun ca in 4 luni de sarcina am luat 4 kg ! Mi se pare cam mult, dar ce sa-i faci.... Chestia e ca nu prea se vad astea 4 kg. Referitor la comportamentul sotului meu pot sa spun ca este ireprosabil ! Este un dulce ! Ne intelegem super bine, ma ocroteste si nu ma lasa sa fac absolut nimic si vorbeste cu burtica in fiecare seara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Madutza asa e si mie mi se pare ciudat ca si eu am citit in carte ca la 12 sapt. de la UM ar trebui sa aibe 5 cm deci in a 10a sapt de la fertilatie .Dr meu ma calculeaza ca fiind in a 11-a sapt. si asa mi-a iesit si la ultima eco ,ca fiind in 11 sapt si 2 zile,nu stiu de ce bebele meu are 4 cm,insa dr. meu zice ca e perfect cum creste.
Kiar stie cineva sa imi dea si mie un raspuns??f Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (12 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acris, felicitari!!!! Asa m-am bucurat cand te-am "citit" ... te cred si eu ca esti fericita. Si eu de abia astept, cu toate ca mai am de asteptat! La mine nu se vede absolut nimic, iar cantarul a stagnat de vreo 3 luni. Si daca nu as fi fost gravida as fi pus pe mine si acum nimic ... e groaznic! Stiu ca nu trebuie sa-mi fac griji, dar nu pot sa nu ma gandesc doar la prostii ... de abia astept sa vina miercuri sa-l mai vad odata, sa stiu ca-i bine si ca-i acolo. La mine a ramas doar tusea si putin nasul ... am febra musculara la stomac si la uter de nici sa ma misc nu pot. Bine ca pot sa dorm noaptea, ca altfel as fi luat-o razna. De cateva zile am probleme cu stomacul: adica nu am pofta de mancare, mananc foarte putin si asta ptr. ca ma chinui, mai vomit din cand in cand si am niste arsuri de mama focului. Intai am crezut ca-i gatul, dar e mereu dupa ce mananc si pe tot pieptul ... si trec foarte greu. Stiam ca arsurile sunt normale, dar mai tarziu, nu acum .... sunt ciudata rau de tot! Tocmai pe dos! Madutza, bb-lul Erykutzei nu-i prea mic la 12 saptamani. Ultimul meu control a fost la 11 saptamani si atunci "cel mic" avea 3.43 cm ... deci eu zic ca-i tocmai bine. Eu beau cafea ... de fapt depinde de cum ma simt. Dar mi-am luat din aceea cu mai putina cofeina (cu toate ca a zis cineva pe aici ca-i prost facuta, cu chimie si nu mai stiu ce, dar fiind Jakobs eu cred ca-i buna). Am inteles ca nu face rau, dar sa nu faci abuz, asta insemnand mai mult de 2 cani pe zi. Laura, ce ai mai facut? Te duci azi la doctor sa-l iei putin de guler? Va pupic si va doresc o zi minunata fara greturi si alte prostioare! Multa sanatate!!! Irinusha - cu minunea de 15 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Eryka
Madutza asa e si mie mi se pare ciudat ca si eu am citit in carte ca la 12 sapt. de la UM ar trebui sa aibe 5 cm deci in a 10a sapt de la fertilatie .Dr meu ma calculeaza ca fiind in a 11-a sapt. si asa mi-a iesit si la ultima eco ,ca fiind in 11 sapt si 2 zile,nu stiu de ce bebele meu are 4 cm,insa dr. meu zice ca e perfect cum creste.
Kiar stie cineva sa imi dea si mie un raspuns??f Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (12 saptamani)
Erykutza, nu te mai luat mai dragalaso dupa carti ... nici un om nu poate fi exact ca la carte ... cred ca ar fi plictisitor sa fim toti "stas". Daca doctorul a zis ca-i bine, tu ce-ti mai faci griji? Tu esti o uriasa? Sau ai ditamai burtoiul? E si el acolo cat trebuie sa fie ... sanatos sa fie, ca de crescut are timp dupa ce se naste! Pupici unei mamici dulci [:)] Irinusha - cu minunea de 15 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha[pup] hai ca mai linistit ,asa ma gandeam si eu ca e normal mai ales ca doctorul imi spusese ca e perfect la crestere ,insa poate unde mi-a zis Madutza m-am speriat putzin.Poate unde eu am scris 40 mm [:D]Madutza s-o fi incurcat si i sa parut ca micutz bebele.Insa 40 mm scrie pe eco deci ceea ce ar insemna 4 cm.
Madutza bebele tau cat are? Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (12 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca dr. tau a avut dreptate Erika, stai linistita. Nu stiu ce sa fac, as vrea sa il mai vad si io pe BB, dar nu stiu daca sa ma duc la eco normala la un cabinet particular. La 3D sunt programata abia in Ianuarie. Nu mai pot, vreau sa stiu ca e bine, sanatos, ca se deyvolta normal. Poate ma duc saptamana asta la control si il rog pe dr. sa ma duca si la eco. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e ca nu stiu. Nu am facut eco decat in saptamana a 8-a si mi-a spus dar ca e deyvoltat normal, dar lasa ca ii iau eu la intrebari data viitoare, sa imi spuna cati centimetri are si putzica [q]. Pe de alta parte Erika, in alta revista scrie ca 4cm e normal in a 11-12-a saptamana, asa ca nu e nici un motiv de ingrijorare. Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...