Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (4)


vilma

Recommended Posts

Buna mamici cu burtici! Bine ai venit Theutza! Iti doresc din suflet sa duci sarcina asta panan la capat, sa fie o sarcina usoar si sa ai un bb sanatos si frumos! Mai, mai, mai ce ati mai pus pe voi [^] ... ia uite ce rea e grasa de mine, care am pus inainte de bebe vreo 15 kg. pe soldulete ... ts, ts, ts. Ce om rau! [;)] Gata cu cearta si sa fiu sincera: eu una nu stiu cat am mai luat de la ultimul control, dar cred ca destul de mult.... din pacate. Doctorita de casa mi-a spus sa am grija ca le dau cu greu jos si sa nu mananc ca sparta (tot ea a constat cu gura mare ca toata familiuta noastra - adica eu si sotul - suntem niste grasi, dupa care sotul a hotarat nervos ca el nu mai calca la ea in cabinet. Si s-a tinut de cuvant dolofanul meu :) ) Asa ca am incercat sa fiu fata cuminte, dar nu prea am reusit tot timpul ... ei, asta este, vorba lu' mama: "trebuie sa traiasca si copilul ala cu ceva" ... iar tata a constatat foarte suparat cand am fost la ei : "Tu acum trebuie sa mananci ptr. doi, si ce faci tu? Ciugulesti ca o pasarica. Pune mana si mananca!" Na, ce pot face eu, copil ascultator? Ei, sper ca v-am inveselit putin! Daca ati putea sa ma si auziti, ati rade cu hohote ptr. ca in moment sunt Magarusul Irinusha ... am o voce de zici ca urla o bestie si nu vorbeste o doamna [;)] ... iha-iha, iha-iha, etc. Noroc ca-i doar gatul ... si poate ii place asa mai mult sotiorului ... o voce sensuala ... in caz ca nu trebuie sa rad ... hi,hi,hi iha-iha, hi,hi,hi iha-iha ... Ei acum capul sus fetelor! Suntem gravidutze, suntem vesele si fericite ... nu avem griji si necazuri! Haidetzi sa radem in hohote! Pupilici dulci pe burtici! Aveti grija de voi! Irinusha - cu minunea de 14 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cindy, de abia acum te-am "citit". In luna a 3 a intri din saptamana a 13 a ... deci mai ai putin de asteptat! Asteptare fara greturi si dureri de cap iti doresc. Exact asa am fost si eu prin saptamana 8 ... contra durerilor de cap incearca cu mentol pe tample ... iar contra greturilor incearca sa papi ceva, la mine asa au trecut. Bafta!!! Pupici! Irinusha - cu minunea de 14 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si bun venit Theutza! Sarcina usoara! Multumesc pentru informatii Madutza si Oanna. Ma va programa mama daca reusesc sa ajung in Cluj de Sarbatori. Multumesc Irinusha pentru urari si iti doresc la fel si tie si celorlalte fete. Eu nu m-am ingrasat deloc, ba chiar am cu citeva grame mai putin si asta poate din cauza greturilor care ma fac sa nu prea am pofta de mincare. Totusi cind am ceva mincare in fata, o maninc. Chiar le-am intrebat pe fetele de la Mamici de martie-aprilie cam pe cind le-au trecut greturile si am primit un raspuns de la o mamica in 20 saptamini care inca mai vomeaza chiar si de 2-3 ori pe zi. Partea mai proasta este ca parca am dezvoltat un fel de fobii. Daca mi-a fost rau din cauza unui miros, apoi si daca imi blochez nasul dar trec pe linga locul cu mirosul, mi-e rau. Oare o iau razna? Se mai intimpla cuiva asa ceva? Aveti vreo sugestie? Altfel, burtica mi-a crescut, ceea ce inseamna ca am scazut prin alte parti. Va doresc o zi buna si fara greturi. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi] frumoase ! Mai ce ati mai scris..fete vrednice..Eu de abia mai reusesc sa intru, macar sa citesc , ca am asa mult de munca la servici...iar acasa nu am net...Azi am mai avut si control de la G.F si deja ma simt epuizata la ora aceasta...Obositoare si stresanta zi am mai avut...nu visez decat patul... In rest, ce sa va spun...ma simt bine, burtica creste si sunt disperata ca aici, in Targoviste, nu sunt magazine special pt. gravidutze..nu gasesc si eu ceva sa mi se potriveasca sau sa-mi placa...Si nu ma mai incape nici un pantalon...De ingrasat nu prea..am luat 1.5 Kg din august si pana acum, chiar daca nu am avut greturi sau stari de voma. Eu, din fericire, nu am trecut prin asa ceva..Totul a fost si este absolut normal. Sper sa fie asa pana la capat. Am numai dureri de mijloc, si alea daca ma apuc sa fac curat in casa sau stau mai mult in picioare..Dar cand ma apuca sunt groaznice ! Voi patiti asa ceva? va pup dulce pe toate si va doresc sa aveti sarcini cat mai usoare ! Cris & [copil] de 16 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Cindy, ne-am inteles gresit. Uite asa scrie in jurnalul meu: sapt. 1-8 = 1. luna sapt. 9-12 = 2. luna sapt. 13-16 = 3. luna sapt. 17- 20 = 4. luna sapt. 21-24 = 5. luna sapt. 25-28 = 6. luna sapt. 29-32 = 7. luna sapt. 33-36 = 8. luna (de la sapt. 36 poti sa nasti fara risc) sapt. 37-40 = 9. luna Multe persoane mi-au spus ca femeile cu greturi mari fac fetite, iar cele fara sau cu putine fac baietei. Nu pun mana in foc, va dau doar mai departe ce spun unii. Eu nu prea m-am chinuit cu greturi ... dar vreau fetita. Ajutor!!! [:(] sper sa se insele ... dar oricum, important e sa fie sanatos/a. :) Pupici la mamici si burtici! Irinusha - cu minunea de 14 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, ma bagati iar in panica ... si tocmai eram vesela si fericita. Eu sunt in sapt. a-14-a si nu se vede nimic ... sau barem ma incap toti pantalonii vechi. E adevarat ca am fugit si mi-am luat unii de gravide, dar cei vechi sunt toti buni. Oi fi eu dolofana - sa nu spun grasa - dar chiar asa sa nu creasca burta ... Ma si speriati ca poate nu se dezvolta bine - la alte de'alea nici nu vreau sa ma gandesc. Mai e pe aici o gravidutza fara burta ... valeu, sariti oameni buni cu vorbe aici ca intru in panica! [:(] Pupici de la o gravidutza tristuta ... doar cu sunculite si fara burta de bb ... [q] Irinusha - cu minunea de 14 saptamani din burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga irinusha eu am ~13 sapt.si la fel ma incap hainele vechi.sunt mai slaba am 50kg de la 49 si nu pot sa spun ca se vede mare lucru,in zona uterului este o f. mica umflatura.eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji,la unele le creste f.repede si apoi stagneaza iar la altele le creste mai tarziu. [flo] [pup]tantica 13 sapt dpn 15 mai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...