Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de mai-iunie 2004 (4)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Upsssss! Am apasat din greseala pe "trimite raspuns" si nu terminasem ce aveam de spus. Din cate imi aduc aminte aproape toate am avut crampe abdominale. Doctorul mi-a spus ca este din cauza ca se mareste uterul, asa ca nu este un motiv de ingrijorare. Am postat mai devreme un subiect referitor la maternitatile private in Romania. Am fost ieri la spital la nasa mea si l-am vazut pe BB. Este un scump, dar bineinteles ca asistentele m-au scarbit. Se purtau foarte urat desi isi primisera "dreptul". Sunt foarte revoltata pe tema asta. Va doresc o zi usoara, Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, fetele! Ma mai urnesc si eu sa scriu :) , desi va citesc zilnic. Maine in sfarsit ma duc la doctor- cat am asteptat ziua asta si cat de departe mi se parea,gata,a ajuns. Sunt curioasa ce va fi , ca de vazut poza lui bebe,sunt convinsa ca nu voi vedea nimic,ca nu -mi va face nici o ecografie.Si atunci vom merge la o clinica privata cand ajungem in Copenhaga. Asa e ca fetele mai micute vad burtica mai repede? ca eu am senzatia ca vad ceva acolo,rotunjor, si pantalonii nu-i mai pot inchide,ba si fermoarul ma enerveaza, si totusi am pus doar vreo 2 kg. Dar am dureri de spate.Voi nu? Ca am constatat de vreo cateva zile,ca ma doare spatele in zona salelor, cand sunt in pat,ma mai trezesc unepri noaptea si mi-e greu sa ma misc, sau ma trezesc dimineata cu dureri. Cam asta, sper sa am mai multe noutati maine.Macar sa-mi spuna si mie exact in cate saptamani sunt :) Greturi nici eu nu mai am,sau aproape deloc,se mai intampla de la vreun miros de ex., dar nu ca inainte, ziua intreaga. toate bune, o zi buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi]frumoase ! madutza ai mare dreptate cu asistentele din spital..si eu sunt scarbita si din ce am vazut si din ce am auzit. Eu cu urechile mele am auzit cum tipa asistentele la fetele care trebuiau sa nasca si erau aduse in ultimul moment la sala de nasteri (si se comporta f. urat cu femeile de la tara). Acum nu stiu de ce, pana la urma suntem toate femei, indiferent de statutul social sau mai stiu eu ce... Am ramas uimita ca imi venea sa ma duc eu sa le strang de gat pe alea...ce urat vorbeau de mi-e rusine sa scriu pe forum cuvintele alea... Eu sper sa nu patesc asa ceva ca le bat chiar si in durerile nasterii. Sotul meu a zis ca va sta acolo si daca indrazneste vreuna sa-mi zica ceva e vai de capul ei....Noroc ca medicul meu este seful sectiei si poate nu o sa fie asa rau... ce mi-ar place sa fie si la noi cum este prin alte tari...toate bune si frumoase... sotul are voie sa stea langa tine...La noi il da si afara sau nici macar nu-l lasa pe viitorul tatic, plin de emotii, sa stea langa sala de nasteri... Din pacate, aici nu sunt clinici particulare unde poti sa nasti, ci numai spitalul judetean. mi-a mai povestit si vecina mea, care a nascut in primavara, ce conditii sunt acolo, mizerie...nu-ti arata copilul imediat...brrrrrr. Hai ca poate v-am plictisit..m-a cam luat valul...m-am enervat.. va pupic pe toate ! Cris- 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi]frumoase ! madutza ai mare dreptate cu asistentele din spital..si eu sunt scarbita si din ce am vazut si din ce am auzit. Eu cu urechile mele am auzit cum tipa asistentele la fetele care trebuiau sa nasca si erau aduse in ultimul moment la sala de nasteri (si se comporta f. urat cu femeile de la tara). Acum nu stiu de ce, pana la urma suntem toate femei, indiferent de statutul social sau mai stiu eu ce... Am ramas uimita ca imi venea sa ma duc eu sa le strang de gat pe alea...ce urat vorbeau de mi-e rusine sa scriu pe forum cuvintele alea... Eu sper sa nu patesc asa ceva ca le bat chiar si in durerile nasterii. Sotul meu a zis ca va sta acolo si daca indrazneste vreuna sa-mi zica ceva e vai de capul ei....Noroc ca medicul meu este seful sectiei si poate nu o sa fie asa rau... ce mi-ar place sa fie si la noi cum este prin alte tari...toate bune si frumoase... sotul are voie sa stea langa tine...La noi il da si afara sau nici macar nu-l lasa pe viitorul tatic, plin de emotii, sa stea langa sala de nasteri... Din pacate, aici nu sunt clinici particulare unde poti sa nasti, ci numai spitalul judetean. mi-a mai povestit si vecina mea, care a nascut in primavara, ce conditii sunt acolo, mizerie...nu-ti arata copilul imediat...brrrrrr. Hai ca poate v-am plictisit..m-a cam luat valul...m-am enervat.. va pupic pe toate ! Cris- 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [gravi]frumoase ! madutza ai mare dreptate cu asistentele din spital..si eu sunt scarbita si din ce am vazut si din ce am auzit. Eu cu urechile mele am auzit cum tipa asistentele la fetele care trebuiau sa nasca si erau aduse in ultimul moment la sala de nasteri (si se comporta f. urat cu femeile de la tara). Acum nu stiu de ce, pana la urma suntem toate femei, indiferent de statutul social sau mai stiu eu ce... Am ramas uimita ca imi venea sa ma duc eu sa le strang de gat pe alea...ce urat vorbeau de mi-e rusine sa scriu pe forum cuvintele alea... Eu sper sa nu patesc asa ceva ca le bat chiar si in durerile nasterii. Sotul meu a zis ca va sta acolo si daca indrazneste vreuna sa-mi zica ceva e vai de capul ei....Noroc ca medicul meu este seful sectiei si poate nu o sa fie asa rau... ce mi-ar place sa fie si la noi cum este prin alte tari...toate bune si frumoase... sotul are voie sa stea langa tine...La noi il da si afara sau nici macar nu-l lasa pe viitorul tatic, plin de emotii, sa stea langa sala de nasteri... Din pacate, aici nu sunt clinici particulare unde poti sa nasti, ci numai spitalul judetean. mi-a mai povestit si vecina mea, care a nascut in primavara, ce conditii sunt acolo, mizerie...nu-ti arata copilul imediat...brrrrrr. Hai ca poate v-am plictisit..m-a cam luat valul...m-am enervat.. va pupic pe toate ! Cris- 16 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris si mie mi s+a intamplat sa imi ia mesajul de mai multe ori, stai linistita ca nu e vina ta. Pe subiectul cu asistetele putem sa ne enervam in continuu, oricum nu se rezolva nimic [bang]. Ce ma intriga este ca se paorta urat si cand le dai bani... Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vis a vis de subiectul cu luna de sarcina in care ne aflam, va spun cu siguranta ca se calculeaza in functie de varsta bb-ului si nu de la data UM. Logic asa si este. Confuziile apar datorita celor doua doua metode de calcul. Si mie imi este mult mai usor sa spun ca sunt in a 9 saptamana de sarcina desi bb-ul are doar 7 saptamani. Normal mai am de asteptat inca doua saptamani pana sa spun ca voi intra in luna a 3 a, adica atunci cand bb-ul o sa aiba 9 saptamani. In Cartea viitoarei mame de la Teora arata in paralel cele doua metode de calcul si spune clar momentul in care intram intr-o noua luna. Va urez multa sanatate si cat mai putine greturi. Incercati sa nu ramaneti niciodata cu stomacul gol ca sa pacaliti greturile. Apropo, voi mai purtati tocuri? Eu inca merg cu tocuri si nu ma deranjeaza. Geta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...