Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca tot am fost ultima dincolo hai sa incep prima aici, ca azi sunt vorbareata rau! Na ca mi-am instalat in sfarsit computerul acasa si e bine tare! Cu toate ca renovarea casei nu e terminata inca.. Ma intrebam dincolo, dar hai sa zic si aici, ce o fi cu Bubu? Si ma gandeam daca ar fi lasati sotii care nu stiu romaneste sa zica si ei trei cuvinte in engleza aici pe forum sa ne tina la curent daca mama si bble e ok. Stiu din regulament ca nu e voie sa postam in alta limba decat in romaneste. Cand voi fi eu in spital am sa-i spun sotului sa scrie aici pe forum "ok, ok, ok" ca alta cale de mijloc nu e. Sau poate imi dati voi alte idei. Si chiar asa sunt multe fete care au soti de alta nationalitate aici la mamici de noi-dec? Eu mi-s una, cred eu ca Bubu(asa am inteles, imi cer scuze daca nu e asa).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]LISTUTA[bis] 1.Liviab - 21 octombrie - [bibe]Anastasia 2. Monicuta - 25 octombrie - [bibe]Ana-Cristina 3. Georgy75 - 25 octombrie - [bibe]Andreea 4. Bubu - 31 octombrie - [bibe]Brian Akio 5. Milana - 3 noiembrie - [bibe]Matei 6. Julia23 - 6 noiembrie - [bibe]fetita 1. Buburuza99 - 3-10 noiembrie 2. Ancuta06 - 9 noiembrie - baietel 3. Vikinga - 10 noiembrie - baietel,sp.Sylt,dr.Loppek 4. Lucia2 10 noiembrie - baietel 5. Crisu 10-17 noiembrie 6. Mnicol 14 noiembrie – fetita, sp.Giulesti,dr. Doru Pana 7. Yael 15 noiembrie – fetita 8. Kokolina 14-21 noiembrie – baietel(Andrei), sp.Giulesti,dr.Puia 9. Alinkav 18 noiembrie – baietel(Alexandru),sp.Municipal, dr.Bejan 10. Alisa 15-21 noiembrie – fetita,sp.Bucur,dr.Silvia Niculescu 11. Mitzi 15-20 noiembrie - baietel(Luca Alexandru) 12. Laura Takacs 20 noiembrie – baietel(Alexandru Stefan) 13. Aerovnic dupa 19 noiembrie 14. Pagurschimag 28 noiembrie – baietel,sp.din Targoviste,dr.Tomescu 15. Ramonadima 24 noiembrie-1 decembrie - baietel 16. Mariana75 29 noiembrie - fetita,sp.Universitar,dr.Badiu Alexandru 17. Cris1511 1-4 decembrie 18. Uca - 2 decembrie - fetita,Maternitea Ploiesti,dr.Ursache Daniela 19. Tulip - 2 decembrie - baietel 20. Adriana 3 decembrie - fetita 21. Umflatzel 5 decembrie – baietel, sp.Elias, dr. Parvu 22. Corina-Lovina - 5 decembrie - baietel,sp.Sf.Catherina-Eindhoven 23. Larular - 5-6 decembrie - fetita 24. Zeeva 7 decembrie, sp.Credit Valley 25. Elenalove27 - 15 decembrie - baietel,Memorial Hospital,dr.Gil Aronson 26. Tinatache 18 decembrie - baietel,sp.Dr.Geisenhofer Muenchen 27. Andreeas 20 decembrie - fetita 28. Dpintilie 21 decembrie - baietel(Andrei),sp.Stanca(Cluj-Napoca),dr.Todea Cezarin 29. Vilma 22 decembrie - baietel 30. Ven 24 decembrie - baietel,Clinica Ginecologie1(Cluj),dr.Clara Mironiuc (cezariana) 31. Red Head - 27 decembrie - baietel, sp.Elias, dr.Vladareanu 32. Damora6 27 decembrie 33. Carmena 24-28 decembrie – baietel, sp.Elias, dr.Cristian 34. SimonaR - 25-28 decembrie - baietel 35. Carmendraghici 28-31 decembrie – fetita,sp.Municipal, dr.Badiu Alexandru alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga ,in legatura cu sotii nostri sa scrie aici despre noi cind suntem la spital si eu cred ca este o idee buna([flo]sotul meu ieri cind am venit de la eco sa pus pe scaun si a deschis pagina la desprecopii si dai cu zor in engleza sa va scrie si el cit de emotionant a fost la eco[q])la care i-am explicat eu ca nu are voie in engleza [:D] Da burticute [gravi], ieri am fost la eco si am plins cu lacrimi de cocodril cind mi-am vazut prichindelul [copil]ca isi sugea degetul si ridea la noi[:D], dupa citeva rostogolori prin burtica a inceput sa sugita si sa scoata linbuta la noi...am fost tare emotionata sa vad minutele si piciorusele cum ma impingeau in burtica[haibat],( si asta cred ca sa datorat soacrei mele ca inainte sa plec de acasa mi-a spus sa beau un ceai de scortisoara rece ca sa il fac pe bebelica sa miste )...doftorita de la eco mi-a spus ca bebelica are deja caputul de 9cm si ca este gata sa vina oricind ,era deja cu caputul jos de tot, dar Doftorul meu a spus ca mai am de asteptat inca 1 luna .[ups] Am poze cu bebelcia de la eco chiar cind isi suge degetul si cind scoate limbuta...este foarte emotionant sa purtam in burtica prichindei pe o perioada de 9 luni de zile.[grasa] MUlta sanatate si nastere usoara pentru burticile care trebuie sa nasca zilele astea . Elena 34 saptamini & sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor mai Alinkav daca tot esti asa nerabdatoare sa nasti fa si tu o baie fierbinte,fa cu sotul toata noaptea [xinpat] miine te duci la spital,urci si cobori 14 etaje de citeva ori si o sa nasti sigur:)))) Bb meu nu are nici un gind si luni facem 40 sapt,il simt sus,ma tot impinge sub piept si se misca tot timpul.am inteles ca inainte de nastere misca f putin.ieri am visat ca mi punea o femeie mina pe burtica si mi spunea ca nasc vineri.acum astept vinerea urmatoarea ca ieri nu sa intimplat nimic si la o alta eco imi daduse termen pe 7 nu pe 3.in schimb am contractii mai dese dar braxton,nu cele de nastere care oricum habar nu am cum or sa se manifeste.iar au inceput sa ma chinuie arsurile si nu am deloc somn. Carmenuta ai fost sa vezi comoda?am uitat ieri sa te intreb de jurnal.da vb la telefon. Laura tu cum te mai simti?vine bb inainte la al meu la tine?eu sper sa l mai ti putin ca e mai bine sa ajungi la termen.eu care am avut atitea prob nu mai credeam ca intru in 40 sapt si uite ca am reusit. bubu cred ca e f fericita acum,sta cu puiutu ei,o sa intre ea sa ne spuna cum a fost cind o avea timp ca vad ca nici celelalte mamici nu au mai intrat sa ne spuna cum a fost. va pupic julia 39 sapt si 6 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele va rog sa ma faceti si pe mine sa inteleg o chestie care nu imi da pace.[bang] Deci daca nasc si nu am lapte in titici eu cum si cu ce o sa alaptez prichindelul meu ?[bb] de cind Doftorul mi-a spus ca dupa nastere multe femei nu au lapte in sini eu nu mai pot dormi ,oare ce va minca bebelica al meu?[bibe] Elena 34 saptamini & sotul AL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elenalove27
Dragele mele va rog sa ma faceti si pe mine sa inteleg o chestie care nu imi da pace.[bang] Deci daca nasc si nu am lapte in titici eu cum si cu ce o sa alaptez prichindelul meu ?[bb] de cind Doftorul mi-a spus ca dupa nastere multe femei nu au lapte in sini eu nu mai pot dormi ,oare ce va minca bebelica al meu?[bibe] Elena 34 saptamini & sotul AL
Lapte praf, Elena! Eu nu am alaptat-o pe Andra nici o zi, a papat din prima zi lapte praf, mai intai de la spital, apoi acasa ca intre timp ne-am dotat cu tot ce trebuie. Stai linistita ca intotdeauna se gasesc solutii, insa majoritatea mamicilor au lapte suficient, macar pt primele luni. Sarcina usoara! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare ferelor am lipsit putin, ca nu ne-a mers netul!! sunt cam suparata, ca mi s-au umflat de ieri mainile si picioarele asa de rau, mai ales mainile, ca nu am putut nici sa ma spal pe dinti, nu pot strange pumnul e GROAZNIC!!!! si ma si dor oasele de la maini asa de rau, groaznic!!! Eu m-am uitat pe prospectul la Furosemid , nu exista contraindicatii, asa ca o sa iau cam o pastila la 3 zile ca NU MAI REZIST!!! nici nu cred ca e bine pt. organism.......desi de 2 luni beau zilnic 1/2 litru ceai diuretic /zi , vad ca nu mai are efect!!1 in plus, sunt super-constipata, iau zilnic Lactuloza, in ultimele zile am mancat si prune uscate fierte+zeama, si cu mare, mare greu am reusit ceva!!! mi-am pus si un supozitor cu glicerina la un moment dat, dar e groaznica senzatia!!![bang] e tot mai greu fetelor, azi m-am smiorcait putin de dimineata, efectiv mi-am plans de mila, desi sotul ma tot consoaleaza si ma incurajeaza ca mai am DOAR 1 luna si 1/2!!! auzi, cica DOAR!!! :) voi ce ati luat (care ati mai avut pb. cu edemele)???? ce v-au zis dr.??? mama mea a patit la fel la sf. sarcinii, se pare ca se cam mosteneste.........[bang] nu stiu, as vrea sa-mi spuna cineva ceva sa-mi mai ridice moralul (desi nu stiu cine si ce ar putea-o face), ma simt destul de naspa........:((( sper ca voi sunteti mai bine va pup si va doresc numai bine Ven si [bb] Markus -32 sapt. si 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e locul meu aici, hi hi, dar in amintirea zilelor teribile din ultima luna de sarcina - prin care am trecut de doua ori, vreau sa va incurajez, sa va zic si eu ca mai aveti putin si "scapati" , si sa va si invidiez putin....(glumesc!); in special lui Ven vreau sa ii zic sa nu se sperie , daca nu are alte simptome decit edem, fara ameteli sau hipertensiune, trebuie sa ai rabdare, sa bei ceai, de cirese sau diuretic, ceai laxativ,papa fructe uscate, stafide, si alte alea care le stii mai bine; am avut si eu parte de dureri mari de miini, medicii au debitat multe pe tema asta- se pare ca o reactie imunologica?!!!dar n-am avut chef de teste deci a ramas mister... mi-au trecut abia cind bebe avea 3 luni, brrrr- deci rabdare multa burtici va pup pe toate
quote:
Originally posted by Ven
salutare ferelor am lipsit putin, ca nu ne-a mers netul!! sunt cam suparata, ca mi s-au umflat de ieri mainile si picioarele asa de rau, mai ales mainile, ca nu am putut nici sa ma spal pe dinti, nu pot strange pumnul e GROAZNIC!!!! si ma si dor oasele de la maini asa de rau, groaznic!!! Eu m-am uitat pe prospectul la Furosemid , nu exista contraindicatii, asa ca o sa iau cam o pastila la 3 zile ca NU MAI REZIST!!! nici nu cred ca e bine pt. organism.......desi de 2 luni beau zilnic 1/2 litru ceai diuretic /zi , vad ca nu mai are efect!!1 in plus, sunt super-constipata, iau zilnic Lactuloza, in ultimele zile am mancat si prune uscate fierte+zeama, si cu mare, mare greu am reusit ceva!!! mi-am pus si un supozitor cu glicerina la un moment dat, dar e groaznica senzatia!!![bang] e tot mai greu fetelor, azi m-am smiorcait putin de dimineata, efectiv mi-am plans de mila, desi sotul ma tot consoaleaza si ma incurajeaza ca mai am DOAR 1 luna si 1/2!!! auzi, cica DOAR!!! :) voi ce ati luat (care ati mai avut pb. cu edemele)???? ce v-au zis dr.??? mama mea a patit la fel la sf. sarcinii, se pare ca se cam mosteneste.........[bang] nu stiu, as vrea sa-mi spuna cineva ceva sa-mi mai ridice moralul (desi nu stiu cine si ce ar putea-o face), ma simt destul de naspa........:((( sper ca voi sunteti mai bine va pup si va doresc numai bine Ven si [bb] Markus -32 sapt. si 4 zile
iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...