Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

N-am reusit sa intru o zi pe net si ce de vesti bune!!![cool] Felicitari proaspetelor mamici. Sa va traiasca bb-ii[copil], sa fie sanatosi si norocosi. Sa aibe parte doar de bucurii. Sa fiti cu totii fericiti. [cheers][berica][flo] Felicitari fetelor, Julia si Milana. Se apropie, fetelor... Pentru toate. Ma trec fiorii cand ma gandesc. Dar de-abia astept. Azi merg si eu la dr. sa vedem ce-mi spune. Pupice si mai asteptam astfel de vesti. Manuela, 37 de saptamani, dr. Doru Pana, Spit. Giulesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mii de felicitari Milana[flo][flo][flo][flo][flo], e primul baietel pe lista noastra sau m-am zapacit eu?! Chiar asa fetelor NASTEEEEEEM!!!! Aoleo, paralizez de emotie! Tot ma uit sa detectez ceva semne ca nasc zilele astea, adica ceva mai altfel, dar nimic! Cred ca o sa vine bb asa "deodata"[:D] Buburuzo apuca-te de [sex]cat mai mult, plimbari pe teren cat mai "accidentat", eu am niste dune de nisip la mare, dar daca nu ai ceva pe aproape ia si urca scarile si ce ar mai fi? Bai fierbinti, cam asta stiu eu. Cica ar mai fi si niste amestecuri de baut, dar ma gandesc ca nu ar fi bine sa beau alcool sa nu afecteze eventuala medicatie, cu toate ca nu ar fi rau[alcool][alcool]. Sotului cam ii este frica de parte cu [xinpat], mai pune si intrebari de genul "daca il lovesc in cap? daca m-o musca[:D], etc, etc[bang]" na, inteligenta masculina[neand] dar nu ma las, aplic forta si-i zic ca trebuie sa contribuie la fericirea si prosperitatea viitorului familiei[:D]. Nici eu nu vrea sa sar prea mult de termen, bb e oricum mare, avea aproape 4 kg acum 10 zile la control si mi-e teama de alte complicatii si bine ca vreau si eu sa se termine perioada de [grasa] ca nu mai rezist:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Milana felicitari si sa iti traiasca baiatul sa se faca mare , frumoas si sanatos [pk]... Ma ia caldurile cind citesc ca prichindeii incep sa isi faca aparitia ...[copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil][copil]...abia astept sa nasc si eu mai repede , ca de cite ori vad ca a mai nascut o mamicuta de atitea ori ma apuca plinsul...[:D]EMOTIILE[:D] VA pupic si nastere usoara mamicilor care trebuie sa le apara prichindeii...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mamicilor! Bravo, s-a intetit activitatea pe pagina noastra da' e de bine. Vad ca de Bubu nu stie inca nimeni nimic. Sper ca e bine si in curand va da un semn sa stim cum ii este. Curaj si santate sa fie pentru fiecare dintre noi care urmeaza! Azi am discutat cu medicul despre ultima ecografie, totul e in parametri normali si burta pare mai mare fiindca am mult lichid amniotic. Asa mi s-a spus. DNP-ul meu este 7 decembrie dar sa vedem cum o vrea bebe care e pregatit deja cu capul in jos. Toate bune in rest, doar ca am alunecat azi pe niste frunze umede si mi-am zdrelit genunchiul stang si palmele dar e bine ca nu m-am lovit la burta. Aveti grija cu mersul, nu va grabiti ca acum stam prost de tot cu echilibrul (pe toate planurile). O plimbare scurta si de voie e tot ce ne putem permite. Ganduri bune si aveti grija de voi, Z 35 s si 5z
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milana avea DPN pe 20 nov. Pe 10 nov era programata cezariana, la 38 saptamani, dar bb hot a vrut sa vina mai repede![:D] Bafta burticoaselor care urmeaza sa-si primeasca bb-ii! Uf, noi mai avem de asteptat 5 saptamani, pe putin. Dar trec ele, fata de ce este in urma... Nici eu nu am luat nimic pentru bb. Toata lumea imi spune sa nu iau, de parca s-ar duce ei sa-mi cumpere cand voi avea nevoie! Superstitii, si nu inteleg de ce sunt vulnerabila la ele.[bang] Maine, ca de obicei, mai dam o fuguta pe la Carrefour. Daca mai vedem ceva dragut, va spunem. Pupici, Carmena [gravi]si bb [copil]33 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Milana! sa fiti sanatosi si multa, multa putere! Fetelor eu am luat o portie de trei zile de spitla din motive de colica renala dar acum sunt ok si imi pare rau ca daca tot am facut purici pe acolo, mai bine nasteam. Deja dupa eco fetita are 40 de sptamani si eu tot astept, si credeti-ma ca dupa 2 nopti der spital, in acre am auzit nasteri cate nu as fi vrut, chiar as vrea sa scap si repede! Dar probabil ca toate vor fi la timpul lor. Va pup pe toate si curaj fetele![grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa te lamuresc eu Zeeva, ca de o saptamana incoace le tot am si din ce inc e mai dureroase. Incep asa usurel cu o intarire a burticii, apoi se raspandesc ca un val peste tot, ma apuca si durerile de spate destul de tare, tine asa pret de cateva secunde si trece. La mine sunt destul de regulate, dar rare, 7-9 minute, dar oricum aseara m-au luat niste crampe destul de tari de am crezut ca e timpul. Ma tin cateva ore si pe urma ma lasa. De obicei noaptea le am, mai rar ziua. Felicitari Milanei si sa-ti traiasca baietasul. las' ca vine si al meu si ne alegem noi fetele. Laura (38 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...