Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Fetelor care ati mai nascut, stiti cumva sa-mi spuneti de ce as putea sa am o durere de spate, chiar in zona mijloculului(de shale cum se zice pe moldoveneasca mea), la fel ca in timpul menstruatiei dar muuuuuuult mai urata[bang][bang][bang].Toata noaptea am fost de exagerat de multe ori la baie cu senzatia ca ma scap imediat pe mine, dar nimic asa deosebit si de vreo 2 ore m-a luat durerea asta nenorocita de spate. Ma mai lasa putin dar iar ma ia, si urat rau de tot.....mi se opreste respiratia de durere[q]. Nu am facut nici un efort ieri deci nu-mi pot explica ce e[:(]. Contractii nu am, cu toate ca nu stiu exact ce inseamna..., doar asa niste miscari si presiuni interesante... Adica e o senzatie noua dar nu e dureroasa ca sa o pot numi contractie adevarata. Doar durerea asta nenorocita da spate[q] Exista posibilitatea sa elimini dopul ala gelatinos fara sa simti? Adica daca te duci noaptea la baie si esti zapacita rau de somn poate cade atunci si nu-ti dai seama!? Adica e absolut necesar sa te prinzi ca ai "scapat ceva"? Or fi astea semne ca nasc curand!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vikinga, am mai avut si eu dureri de shale, asa "simple", apasa copilul pe vreun nerv ceva. Am avut si de sciatica, alea sunt nasoale ca nu poti umbla. Nu stiu cate sapt ai de ti-e frica sa nu nasti. Eu dopul gelatinos l-am vazut cand am mers la pipi, dar se paote ca daca-i noapte si esti buimacita sa nu-l vezi. Al meu a inceput sa iasa de ieri, asa pe rand, cum mi-a spus dr, am vazut putin mucus toata ziua. La a doua sarcina nu iasa tot odata. Sarcina e o stare foooarte interesanta, chiar si dupa ce-ai trecut printr-una sau doua, nu sunt toate la fel. Sanatate si curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de raspuns Laura.Pai cica ar trebui sa nasc pe 10noi. Dar ma asteptam mai repede, pt ca bb e marisor, avea aproape 4 kg acum 10 zile. Stiu ca nu seamana nici o sarcina una cu alta, asa e, toate simtim in felul nostru. Vad ca dureri tot mai am, ba chiar m-au apucat si putin de burtica. Cred ca pe seara fac o baie fierbinte sa vad rezultatul. Ca de mers acum la plimbare...nu am nici un chef.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru exlplicatii Laura T. Eu trebuie sa nasc pe 7 decembrie, mai am ceva vreme dar parca mi-e putin teama sa nu nasc mai devreme. Aseara am avut cateva contractii, usoare ce-i drept, dar tot sper sa nu vina bebe inca. sanatate, Z 36 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor si burticutelor, nu am citit ce ati mai scris dar cind o sa am timp o sa ma cultiv. Ieri am venit acasa de la spital. In 31 oct s-a nascut printul nostru Brian Akio cu 49 cm si 2. 670 g. Cezariana a fost mult mai usoara decit in trecut, poate si pentru faptul ca ma asteptam la totul negativ. Il alaptez de la 3 zile si mininca f bine. Doarme destul de mult si e un copil, pina in prezent, cuminte. Melany de cind l-a vazut nu vrea decit sa il tina in brate. I-am adus cica de la spital o papusica dar ei nu ii trebuie. Ar vrea sa il schimbe ea, ii da biberonul. MA bucur ca nu e geloasa, lucru de care m-am temut. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubu, ne-ai lasat un pic sa asteptam:))) Sa-ti creasca feciorul mare si sanatos si sa aveti cu totii parte numai de fericire! Incet, incet, imi iau si eu o piatra de pe inima referitor la bb2 si la reactia primului. Vad ca la voi e bine, sper sa fie si la noi! Mai tine-ne la curent cu ce mai fac mititeii, daca ai timp. Inca o data, sanatate multa si pupici! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...